Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 4 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 05, 2009 9:58 pm

Yeni anilar,yeni konular,yeni tecrubeler..Gorusmeye nerede girdigimizi,yasadiklarimizi,bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,sorulan sorulari vs. ve vize sonucunu burada paylasalim...
Bir once ki basliklar ;

Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch

Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Cmt Eyl 05, 2009 10:18 pm

Ben bir onceki konuda anlatmistim yine anlatiyim :)

Istanbul Alman konsoloslugunda 18 agustos saat 10 icin IKS firmasindan randevumu almistim, o gun gelip cattiginda dedikleri saatte 9 30 civari konsoloslukta hazir bulundum gorevliye kagitlarimi verdim kendisi siraya dizdi ve 2 numarali kapiyi bekle dedi yaklasik 10 dk bekledikten sonra iceriye girdim selamlastik, evraklarimi verdim uzunca bir muddet gorevli kadin evraklarimi inceledi, kadinin akli bir noktaya takildi benim 2. siniftan terkettigim Uluslarasi Kibris universitesini neden biraktigimi bikac defa sordu bende cevaplar verdim(mantikli cevaplar):) ardindan bana bir evragin eksik dedi bu evrak tum ogretim hayatimi ele alan bir ozgecmis ayni zamanda neden almanya da okumak istedigimide yazacaktim ve bu ya ingilizce yada almanca olacakti, bir evrak verdi sen bunu yaz dedi ozgecmisinle birlikte bunuda getir kapidaki gorevliye teslim et bende tamam dedim disari ciktim bir tercumanlik burosuna gittim ilkokuldan baslayarak ta biraktigim universiteye kadar herseyi yazdim

neden universiteyi biraktigimida madde madde yazdim
1- Yetersiz teknolojik altyapi
2- Beslenme ve barinma konularinda yetersiz olmasi
3- Ar-Ge sinin yetersiz olmasi vs..

neden Almanyada okumak istedigimide acikladim..

Benim okumak istedigim bolum information technologies engineering dedim arkadaslar yani ingilizce ile dedim cunku biraktigim universitede bunu okuyordum ama kabul belgemde informatik yaziyo bu konuda bir sikinti yasanirmi
simdiden herkese tesekkurler

Bu arada abim almanyada Software enwackler olarak calisiyor ve garantorumdur. diger abimde Amerikada yani arkam saglam;)
Haftasonlarinida sayarsak bugun 19. gun oluyo sizce vizemin cikma olasiligi nedir?

Edit: Gorusme esnasinda cok heycanliydim ve yuzumden okunuodu :(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 05, 2009 10:29 pm

Biri Ingilizce digeri ise Almanca Enformatik demek,yani hic bir sorun olmaz =)
Abinin maddi sIkIntisi yoksa garantor kagidinda da sorun cikmaz..Vizenin cikma olasiligini soyleme olasiligimiz %1..
Henuz 19 gun olmus,hersey yolunda giddiyse en erken bu pazartesi alirsin..

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Cmt Eyl 05, 2009 10:33 pm

Cok sagol insallah alirim, sitedeki bilgilerden cok faydalandim, Cok tesekkur ediyorum ayriyeten...:alkis

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzr Eyl 06, 2009 12:53 am

bi kac ufak sorun yuzunden sali gunu randevum vardi ama gidemicem cuma gunune tekrar alicam bi sorun teskil edermi bu olay vizede ?

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzr Eyl 06, 2009 12:41 pm

Dorduncu gunumdeyim :)

02.09.2009\'da Ankara\'dan vize gorsmesine gittim. 9.15\'de randevum vardi, beni 8.45 gibi iceri aldilar. Hemen UPS\'den zarfi alip iceri gectim. Fotokobide sirlattirdim. Ankara Baskonsoloslugunun sitesinde yazan evraklardan 1 tane bile fazla evrak almadilar. Yazayimda arkadaslarda faydalansin.
*2 Adet vize basvuru formu.
*Passaport
* Saglik sigortasi.
*OSYS sonuc belgesi.
*Taranscript.
*Universite kurs kabul belgesi.
*Passaport.
*3 adet dediler ama iki tane resim aldilar. (biometrik)
*Vukuatli nufus kayit ornegi. (dusunceler kismi oldugu zaman vukuatli oluyor.)
*Garantor belgesi.
*Anne, baba ikamatgah adresi.
Hepsinin Almanca tercumelerinin ve turkce asil evraklarin 2\'ser fotokobisi isteniyor.
Fotokbiden sonra sirami aldim ve beklemeye asladim. Burda talihsiz bir olay yasadim siram 523\'du 522 geldiginde kandimi hazirladim. Ancak ne olduysa bir anda panoya baktim ve numara 524 olmus. O dakikalar sanki hayatimdan kirpilmis gibiydi cok dalmisim neye daldigimi bile bilmiyorum. 523 gectimi dedim yanimdakilere evet dediler, hatta cagidik dediler. Sonra gorevli memura sordum gecirmissin dedi ve yani numara verdi yani numaram bir oncekiyle benzerlik gosteriyordu 532 oldu durup duruken onume 9 kisi almils oldum. Neyse her is de bir hayir var dedik ve beklemeye koyulduk.
Sirami bu sefer gecirmedim. Ve siram geldiginde yukraida saydigim evraklari gorevli memura uzattim. Sonra memur basvuru fomumun ustune bir seyler yazmaya basladi. Formumu karalarken (ne ozene bozene yazmistim kariya bak resmen karaladi diye icimden geciriyorum.Smile) dil bilgimi sordu Almanca\'da Ingilizcede az dedim. O sormadan ben ona Almanca adini, nerde oturdugunu felan sordum, o da takmadi beni zaten, notlarini aldi. Sonra bilgisayarina gecti ve cins sorularini sormaya basladi.Diyolog seklinde yazayim.
-Kac defa OSS\'ye girdin.
-2\'defa dedim.(burda ayri bir not duseyim ben lise ucte devamsizliktan sinifta kalmistim o yuzden acik ogretim lisesinden bitirdim okulu. aslinda ben 3 defa girdim OSS\'ye dedim oda mezun olduktan sonrasi icin sordu ben 2 dedim.)
-Azerbaycani kazandin gitmedin. dedi
- Hayir gittim, 1 yil orda hazirlik okudum. Hatta ogrenci belgemde yaznimda. dedim. (onceden hazirlikli gitmistim)
-O zaman onuda ver. dedi.
-Tabi.dedim hazirladim verdim. o ara benden vize ucretini aldi.
-Azerbaycan\'a gittin ordaki egitimi begenmedin sonra Almanya\'ya basvurdun Sana kim onerdi Almanya\'yi. dedi
-Kendim. dedim. Yani ben orda okumak istim. dedim. kafa salladi gecti.
-Orda nerede kalacan. dedi
-Okul yurdu ayarliyorum. dedim. bunuda kafa salladi gecti.
-Garantor kagidini gonderen kuzenin mi oluyor dedi.
-Evet babamin dayisinin oglu dedim.
-Babanin dayisinin oglu kuzenin olmuyorrrr. dedi. (yarim turkcesini belli etti bu arada Smile) Soru olarak sormadi ama ben cevapladim.
-Ne yazabilirdik ki. diye Soru ses tonunda sordum. yine takmadi beni Smile
-Tamam biz seni cegiracagiz disarda bekleyin.dedi.
-Sagolun. dedim.
Ciktim bekledim 1 saat sonra cagirdilar. Tamam Sinan bey (ismimide yazmis oldum.) burada isiniz bitti dedi.
Bende bitmistim zaten, bastim geldim eve.

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzr Eyl 06, 2009 1:42 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
bi kac ufak sorun yuzunden sali gunu randevum vardi ama gidemicem cuma gunune tekrar alicam bi sorun teskil edermi bu olay vizede ?[/quote]

IKS den yeni randevu alirsin bisey olmaz

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Pzr Eyl 06, 2009 1:54 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
bi kac ufak sorun yuzunden sali gunu randevum vardi ama gidemicem cuma gunune tekrar alicam bi sorun teskil edermi bu olay vizede ?[/quote]

gidersin gitmesine de cuma gunune randevu bulabilcek misn?
gecen hafta istanbul icin bir arkadas 12 gun sonraya randevu veriyolar demisti :(

Bu arada ben de birsey sorabilir miyim..
ben master icin vize basvurusu yaptim ve henuz 10 gun oldu.. genelde arkadaslara 20 gun uzerinde vizeleri gelmis. bu kadar zaman almasinin oncelikle sebebi nedir? bizim evraklarimizi almanyada bir yere mi gonderiyorlar?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzr Eyl 06, 2009 2:08 pm

daha oncede aradigimda 3 gun e vermislerdi ben kendim 1 hafta sonrasini istemistim p.tesi arasam olmaz saliya randevu var sali arasam cumaya bulabilirim umarim.

cengaver_s89

Mesaj gönderen cengaver_s89 » Pzr Eyl 06, 2009 5:17 pm

[quote]

gidersin gitmesine de cuma gunune randevu bulabilcek misn?
gecen hafta istanbul icin bir arkadas 12 gun sonraya randevu veriyolar demisti :(

Bu arada ben de birsey sorabilir miyim..
ben master icin vize basvurusu yaptim ve henuz 10 gun oldu.. genelde arkadaslara 20 gun uzerinde vizeleri gelmis. bu kadar zaman almasinin oncelikle sebebi nedir? bizim evraklarimizi almanyada bir yere mi gonderiyorlar?[/quote]

Vallaha arkadasim bu vize isi hic belli olmuyor kimine 81 gunde kimine 18 gunde veriyorlar. Insallah senin ki kisa suren taraftan olur. yani hepimizin ki. :)

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzr Eyl 06, 2009 5:22 pm

benim 20. gunum haber yok henuz =) yarin haber gelmezse konsoloslugu ariyimmi arkadaslar?

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Pzr Eyl 06, 2009 5:31 pm

[quote]zeitgeist666 tarafindan yazilan metin:
benim 20. gunum haber yok henuz =) yarin haber gelmezse konsoloslugu ariyimmi arkadaslar?[/quote]

valla ara istersen ama bilgi verecekler mi ki sence?
eger biseyler ogrenebilirsen en azindan bize de ornek yontem gostermis olursun burada paylasirsin..

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzr Eyl 06, 2009 5:42 pm

[quote]ergozm tarafindan yazilan metin:
benim 20. gunum haber yok henuz =) yarin haber gelmezse konsoloslugu ariyimmi arkadaslar?[/quote]

valla ara istersen ama bilgi verecekler mi ki sence?
eger biseyler ogrenebilirsen en azindan bize de ornek yontem gostermis olursun burada paylasirsin..[/quote]

Simdi emailde cektim cevap gelmezse yarin ariycam, cevap verirlermi bilmiyorum bu deneyimi yasamis arkadaslar akil verirse memnun olurum :)

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Eyl 06, 2009 10:19 pm

20 gun olmus henuz. aramana gerek yok. 4 hafta gecsin gelmezse o zaman ararsin. yaz oldugu icin yogunluk vardir

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzr Eyl 06, 2009 10:36 pm

bu site ugurlu valla kim vizesi hakkinda endise etmeye baslarsa ertesi gun cikio bende gelenegi bozmiyim dedim bi bakarsin yarin cikivermistir
:D

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Pzr Eyl 06, 2009 11:11 pm

insallah :) bende cuma gunu gittim iste giciklik yapip istemislerdi ya tercumeleri yarin sabah goturcem onlarida. ozamn ins bnmde yarin versinler vizemiiii :zoh :D

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Pzt Eyl 07, 2009 1:17 am

20. gunumde ciksa gobek atacam vallaa :)

gunay91

Mesaj gönderen gunay91 » Pzt Eyl 07, 2009 12:13 pm

arkadaslar gittim bugun eksik evrak icin. ben cok iyi davraninca onlarda cok iyi davrandi, hatta iyi niyet mektubumu, referans mektubumu ( almanyada doktora yapan bi prof. vardi o yazmisti ) aldi. ama biletlere bikere bile bakmadi yine :D bakalim yine bekliyoruz... alicaz insallah bloke hesabimizda var herseyimiz tamam daha onceki vizelerimede bakti sorun cikmaz insallah. bi korkum var ben iktisat kazandim ama uni kabulunde mimarlik yaziyor, gise memuru sordu iktisat kazandin ama mimarlik istiyosun diye, ben bisey diyemedim o an dilim tutuldu sanki :(

zeitgeist666

Mesaj gönderen zeitgeist666 » Pzt Eyl 07, 2009 1:40 pm

Arkadaslar az once istanbul konsoloslugunu aradim, evraklarim almanyaya gonderilmis ama henuz cevap vermemisler, istanbul konsolosluguna 21. gun :( oldu sizce gecikirmi cevap vermemeleri normalmi? tsk.

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Pzt Eyl 07, 2009 4:21 pm

Arkadaslar az once istanbul konsoloslugunu aradim, evraklarim almanyaya gonderilmis ama henuz cevap vermemisler, istanbul konsolosluguna 21. gun :( oldu sizce gecikirmi cevap vermemeleri normalmi? tsk.[/quote]

dostum konsoloslugun hangi numarasindan aradin sen? ben de bi 10 gun sonra telefon etmeye baslarim artik.. basvuru numarasina gore mi sorgulama yaptilar yoksa gecistirdiler mi?

insallah sana bana herkese bir an once vize cikar..

Kilitli