Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Hukuk Egitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aequitaas

Mesaj gönderen aequitaas » Cmt Tem 02, 2016 11:15 am

Arkadaslar oncelikle merhaba.Hukuk fakultesinde okuyorum, 2.sinifa gectim Bulundugum sehirden de universiteden de memnun degilim ve Almanya\'da hukuk okumak istiyorum. Ailemlede konustum onlarda bu istegimi kabul ettiler. Ancak kafami kurcalayan bazi sorular var.Notlarim pek iyi degil Ganom : 1,93 bunun kabul asamasinda bir etkisi olur mu? Ilgili makalede 2.sinifi bitirmis ogrencilerde ganoya bakilir diyordu yanlis okumadiysam. Universiteye giris siralamam 16.000, yerlestirme puanim da 410 bunun bir etkisi var mi bilmiyorum.

Yani asil sorum su : Benim Almanya\'da bir hukuk fakultesinden kabul alma sansim var midir?
Bu siteden egitim danismanligi almayi dusunuyorum.Daha once benimle benzer durumda kimseyi bir hukuk fakultesine yerlestirdiniz mi ?

Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 02, 2016 2:55 pm

Merhaba,
Acik konusmak gerekirse Almanya\'da Almanca hukuk okumak her babayigidin harci degil.

Turkiye\'de notlarin hangi sartlardan dolayi iyi degil bilemiyorum ama Almanca hukuk okudugunda notlarin daha iyi olabilecek mi bu soruyu sorman lazim kendine.
Hukuk Almanya\'da oldukca zorlu bir bolum.
Cok yakin Alman arkadaslarimdan dortu mezun olmus avukat, bir tanesi Alman oldugu halde bitiremedi daha.
Asiklopedi gibi dev kirmizi anayasa kitaplarinin kisimlarini ezbere biliyorlar. Sozelin yani Almancan d
DSH2 \'den cok daha iyi olmali.

Tavsiyem bu bolumu Turkiye\'de bitirmeye calis, son donemlerinde Almanya\'yi dusun.
Cok ama cok iyi derecede Almanca ogrenmen lazim ve bunu inan super zeka ve dile yatkinligin olmazsa bir sene icerisinde basarman ve hukuk egitimine baslaman oldukca dusuk bir ihtimal.

Boyle sozel zor bolumlerde tavsiyem hep bu yondedir.
Turkiye\'de bitiremiyorsaniz boyle bolumleri, Almanya\'da bitirmeniz hayallerde kalabilir.
Yabanci dil zorlugu + universitelerin zorlugu + zorunlu stajlar + zorlu bitirme sinavlari va derken en onemli etkeni Zaman\'inizi cope atmis olursunuz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

aequitaas

Mesaj gönderen aequitaas » Cmt Tem 02, 2016 3:06 pm

Oncelikle ayrintili cevabiniz icin tesekkur ederim.

Acikcasi soyledikleriniz gozumu korkuttu iyice dusunmem gerekecek. Ama hala sunu merak ediyorum her seyi goze alip basvurularimi yaparsam herhangi bir universitenin hukuk bolumune kabul edilir miyim?

Soyledikleriniz elbette butun sozel bolumler icin az cok gecerlidir.Fakat sosyoloji veya siyaset bilimi bolumlerini okumak da hukuk okumak kadar zor mudur?

Bu sorularimida cevaplayabilirseniz sevinirim.

BsO29Ak

Mesaj gönderen BsO29Ak » Cmt Tem 02, 2016 3:51 pm

Almanya\'da hukuk okumak cesaret isi gercekten. Ben de baska noktalara deginmek istiyorum. Bir okuldan kabul alsan bile derslerin tamamina yakini sayilmayacak bastan baslayacaksin. Ortalamandan dolayi vize sansin oldukca dusuk olacak ayrica mezun olsan bile Almanya\'da eger vatandas degilsen avukatlik yapman cok zor, sadece sulh hukuk mahkemelerindeki davalara girebileceksin o da birinci devlet sinavini gecersen. Turkiye\'ye donsen denklik alman gerekecek yine bir cok dersi buradaki hukuk fakultelerinin birinde vermen gerekecek. Tekrar dusun bence de .

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 02, 2016 3:58 pm

Hukuk bolumu, nc yahut ganom hususunda bir bilgim yok.

Hukuk okumak, siyaset ve sosyolojiden daha mesakkatli bir yol.
Dedigim gibi, durust olmak gerekirse, Turkiye\'de anadilinde bu bolumde zorlanan, Almanya\'da devam edip bolumu bitiremez.

Eger danismanlik almak icin Physiker\'a danisirsan, onda notlarina nc ve ganoma vs. baktiktan sonra, buyuk ihtimal ayni cevabi verecektir.

Nihai tercih senin.

sertac

Mesaj gönderen sertac » Cmt Tem 02, 2016 7:46 pm

Kabul almada hic bir sikinti yasamazsin. Ancak bitirme bir ihtimal dahi vermiyorum. Sistem farkli bizim sisteme gore. En iyisi bolumunu bitirdikten sonra burda \'\'ingilizce\'\' LL.M(yuksek lisans)programlarina bak.

emreesen

Mesaj gönderen emreesen » Cmt Tem 02, 2016 11:59 pm

Merhaba,

Ben Turkiye`de Marmara hukugu bitirip FAU Erlangen e Hukuk masterina (LLM) geldim. DSH 3 e yakin bir not almama ragmen, hukuk almancasi beni cok zorladi. Gercekten zor bir yol yapilamaz degil ama yapilmasi gercekten cok emek ister. Alman ogrenciler bile yapamiyor. Almanya da hukuk 9 semester 2 devlet sinavi ve staj derken yaklasik 8-9 yil suruyor.

Benim sana tavsiyem oncelikle erasmus yapman, bu sekilde dersleri sistemi gorebilirsin. Sonra da LLM e gelmen. Ben de senin gibi dusunmustum ama en mantiklisi kendi ulkende meslegini eline alman.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Tem 03, 2016 12:31 am

[quote]emreesen tarafindan yazilan metin:.Ben de senin gibi dusunmustum ama en mantiklisi kendi ulkende meslegini eline alman.[/quote]

+1

aequitaas

Mesaj gönderen aequitaas » Pzt Tem 04, 2016 12:34 pm

Yaptiginiz yorumlarin ve kendi yaptigim arastirmalarin sonucunda en mantikli yolun sizin de tavsiye ettginiz gibi erasmus, sonrasinda da LLM oldugu sonucuna vardim.

Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 04, 2016 3:31 pm

Dogru bir karar verdigine inaniyorum.
Daha sonra tekrar gorusmek uzere :)