Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alihan92

Garantor

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Haz 18, 2016 8:51 pm

Merhaba,

Az once bana garantor olacak akrabam ile gorustum ve butun bilgileri verdim. Ardindan, bu belgenin ne kadar cabuk alinip bana gonderilirse o kadar iyi olacagini soyledim. Sagolsun cozum bulmak icin elinden geleni yapti. Bana sordugu sey su idi. Kendisi bu aralar gece vardiyasinda calistigi icin garantor kagidini esinin alip eve getirebilmesinin mumkun olup olmadigini sordu. Sabahlari isten gelip dinlendigi icin seni cok bekletmeyelim, yabancilar dairesi 1 gibi falan kapanirsa sorun olmasin dedi.

Simdi benim sorularim:

1. Yabancilar dairesi saat kacta kapaniyor? Ogleden sonra 1 de kapanmasi diye bir sey soz konusu mudur?

2. Akrabamin bahsettigi gibi esi gidip garantor kagidini alip eve getirebilir mi? (akrabam eve geldiginde doldurup direk maas bordrosu ve pasaportu ile birlikte oraya gitsin diye)

Ben acikcasi, bana garantor olacak kisinin sahsen orada bulunmasini istedigim icin, sen gidersen daha iyi olur dedim ve bu hafta icinde bir sekilde ayarlayip gidebilecegini soyledi. Ama pazartesi falan olsun dersen hanim alsin dedi iste. Sizce hangisi gibi olmali? Kendisinin orda bulunmasi daha iyi olur mu?

duisburger

Garantor

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Haz 18, 2016 10:50 pm

Her dairenin kendi saati var. Vollmacht dedikleri bir belge var ama yine ordaki yabancilar dairesine sormalari gerekiyor. Insiyetif meselesi yani.

okan_zim

Garantor

Mesaj gönderen okan_zim » Cmt Haz 18, 2016 10:56 pm

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Az once bana garantor olacak akrabam ile gorustum ve butun bilgileri verdim. Ardindan, bu belgenin ne kadar cabuk alinip bana gonderilirse o kadar iyi olacagini soyledim. Sagolsun cozum bulmak icin elinden geleni yapti. Bana sordugu sey su idi. Kendisi bu aralar gece vardiyasinda calistigi icin garantor kagidini esinin alip eve getirebilmesinin mumkun olup olmadigini sordu. Sabahlari isten gelip dinlendigi icin seni cok bekletmeyelim, yabancilar dairesi 1 gibi falan kapanirsa sorun olmasin dedi.

Simdi benim sorularim:

1. Yabancilar dairesi saat kacta kapaniyor? Ogleden sonra 1 de kapanmasi diye bir sey soz konusu mudur?

2. Akrabamin bahsettigi gibi esi gidip garantor kagidini alip eve getirebilir mi? (akrabam eve geldiginde doldurup direk maas bordrosu ve pasaportu ile birlikte oraya gitsin diye)

Ben acikcasi, bana garantor olacak kisinin sahsen orada bulunmasini istedigim icin, sen gidersen daha iyi olur dedim ve bu hafta icinde bir sekilde ayarlayip gidebilecegini soyledi. Ama pazartesi falan olsun dersen hanim alsin dedi iste. Sizce hangisi gibi olmali? Kendisinin orda bulunmasi daha iyi olur mu?[/quote]

senin icin garantor olacak kisi muhakkak yabancilar burosuna gidip imza atmasi lazim daha sonra zaten direk veriyorlar bu da demek oluyorki esine vermezler cunku benim garantor dayim yengem gittiginde vermediler esinizin gelmesi lazim dediler.

alihan92

Garantor

Mesaj gönderen alihan92 » Pzr Haz 19, 2016 2:11 am

[quote]okan_zim tarafindan yazilan metin:

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Merhaba,

Simdi benim sorularim:

Ben acikcasi, bana garantor olacak kisinin sahsen orada bulunmasini istedigim icin, sen gidersen daha iyi olur dedim ve bu hafta icinde bir sekilde ayarlayip gidebilecegini soyledi. Ama pazartesi falan olsun dersen hanim alsin dedi iste. Sizce hangisi gibi olmali? Kendisinin orda bulunmasi daha iyi olur mu?[/quote]

senin icin garantor olacak kisi muhakkak yabancilar burosuna gidip imza atmasi lazim daha sonra zaten direk veriyorlar bu da demek oluyorki esine vermezler cunku benim garantor dayim yengem gittiginde vermediler esinizin gelmesi lazim dediler.[/quote]

Cevaplar icin tesekkur ederim. Garantor belgesinde bir sorun cikmamasi icin nerenin nasil doldurulmasi gerektigini detayli bir sekilde anlattim. Son olarak elinde bulunsun diye bir de mesaj attim. Size mesaji aynen yaziyorum. Eksik bilgi varsa veya eklememi istediginiz bir sey olursa iletecegim.

" Ad Soyad: .....
Dogum yeri ve tarihi: .....
Turkiye\'deki adresim: .....
Pasaport numaram: .....

---------------------------------

Senin goturmen gereken evraklar:

1. Pasaportun
2. Son 3 ayin maas bordrosu

---------------------------------

Alinacak belgenin adi: verpflichtungserklarung

Bu belgede doldurulmasi gereken onemli kisimlar:

"Bemerkungen" kisminda, bu belgenin dil kursu ve ogrenim amaciyla gonderildigi mutlaka belirtilmeli.

Belgenin on sayfasindaki garantor olunacak sure kismina, "dil kursu ve yuksek ogrenimi boyunca" yazilacak. Bu cumlenin almancasi "Fur die Dauer des Sprachkurs und anschliessendem Studium" sanirim abi. "

Mesaj aynen bu sekilde. Onerileriniz varsa ben de garantore ileteyim.