Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvuru Surecinde Belge Tasdigi (Beglaubigung)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rozva

Mesaj gönderen rozva » Pzt Haz 13, 2016 10:35 pm

Merhaba arkadaslar,

Su anda Almanya`da uc ayri universiteye dil kursu (DSH Vorbereitungskurs) + Yuksek Lisans icin basvuru yapmak uzere belgeleri toplama asamasindayim. Sanirim belgelerin fotokopilerini Uni Assist veya direkt olarak universiteye gonderecegimiz zaman konsolosluk onayi (beglaubigung) gerekiyormus. Ben Trabzon`da ikamet ettigim ve dolayisiyla burada Alman konsoloslugu olmadigindan (bir adet Fahri konsolosluk var yalnizca) ne yapacagimi bilmiyorum. Bu islem gercekten gerekiyor mu, noter onayi tek basina yeterli degil mi? Tecrubelerinizi paylasirsaniz minnettar olurum.

oezguerrr

Mesaj gönderen oezguerrr » Pzt Haz 13, 2016 10:50 pm

[quote]rozva tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,

Su anda Almanya`da uc ayri universiteye dil kursu (DSH Vorbereitungskurs) + Yuksek Lisans icin basvuru yapmak uzere belgeleri toplama asamasindayim. Sanirim belgelerin fotokopilerini Uni Assist veya direkt olarak universiteye gonderecegimiz zaman konsolosluk onayi (beglaubigung) gerekiyormus. Ben Trabzon`da ikamet ettigim ve dolayisiyla burada Alman konsoloslugu olmadigindan (bir adet Fahri konsolosluk var yalnizca) ne yapacagimi bilmiyorum. Bu islem gercekten gerekiyor mu, noter onayi tek basina yeterli degil mi? Tecrubelerinizi paylasirsaniz minnettar olurum.[/quote]

merhaba ben o onayi konsolosluktan yaptirdim sadece turkce belgeleri onayliyolar tercume edilmis belgeleri onaylamiyolar kesin emin olmadiklari icin ( fahri konsolosluklarda yapiyor bu arada o onaylamalari)
noter bu icin paralisi diye biliyorum belki diger arkadaslarda birseyler solerler kolay gelsin

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Pzt Haz 13, 2016 11:05 pm

Merhaba evet beglaubigung mutlaka gerekiyor. Turkce belgeleri noterde onaylatabilirsin. Turkce olan ve tercume edilmesi gereken belgeleri yeminli tercumana cevirtirip sonrasinda bagli oldugu notere yine onaylatabilirsin. Boylece Beglaubigung yapmis oluyorsun. Onun haricinde direk yabannci dilde bir evraga sahipsen o zaman Trabzon iline bagli ilgili konsoloslugu gitmeniz gerekecektir.

rozva

Mesaj gönderen rozva » Sal Haz 14, 2016 10:50 am

Cok sag olun arkadaslar.