Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Vizesi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ozgeea

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen ozgeea » Cum Haz 10, 2016 1:04 pm

Arkadaslar Almanya\'dan dil kursu vizesi almak icin neler gerekli? Kisa sure once dil kursu vizesi almis olan var midir beni bu konuda bilgilendirebilecek birileri varsa cok Mutlu olurum. Elimde 6aylik haftada 20saati olan bir kurs var. Garantor kagidi var bunlar yeterli mi gorusme esnasinda neler sorulur vb vb her bilgiye acigim. Tesekkurler..

mustifiz

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen mustifiz » Cum Haz 10, 2016 1:12 pm

http://www.tuerkei.diplo.de/contentblob ... hindeu.pdf
bu linkte istenilen belgeler yaziyor.dil kursu vizesinde konsolosluktaki memuru ileride dil kursunu yararli olacagina ikna etmen gerek zaten sizden motivasyon mektubu isteyecekler.motivasyon mektubunda ayrintili belirtirseniz almancanin onemini vizeyi alabilrisiniz.

ozgeea

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen ozgeea » Cum Haz 10, 2016 2:10 pm

Peki ne soyleyebilirim de onlari etkileyebilirim biraz fazla heyecanli bir tipim kesin her sey birbirine girer yani Almanca iyidir hojdurun suslu versiyonu nedir ki :) daha once ben soyle gorustum cok sasirdilar begendiler bu dusuncemi motivasyon yazimi felan ornekler var mi arkadaslar :)

mustifiz

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen mustifiz » Cum Haz 10, 2016 2:42 pm

sitede var motivasyon ornekleri bi bak :). sizin ileriye yonelik planlarinizi ve almanca nin ne kadar onemli oldugunu belirtmeye calis.cunku neden almanca dil kursuna neden turkiyede degilde almanyada gitmek istiyorsunuz derse !!!! bu sorunu cevabi olsun motivasyon mektubunda.

ozgeea

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen ozgeea » Cum Haz 10, 2016 4:23 pm

Cok tesekkur ederim bir de son olarak belgelerin asillarinin ibraz edilmesi gerektigi yaziyor benim elimde dil kursunun gonderdigi orjinal mail var ama ciktisini alinca orjinal olmuyor tabi. Konsolosluk bunu kabul eder mi? Bu cikti ile gitmem sorun teskil eder mi?

ozgeea

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen ozgeea » Cum Haz 10, 2016 4:48 pm

Son sorum degilmis :) butun belgelerin Almanca tercumesi isteniyor yani ben nufus kayit ornegi maas bordrolari felan verecegim bunlarda mi Almanca tercume olacak? Kafamda cok deli sorular :(

mustifiz

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen mustifiz » Cum Haz 10, 2016 6:21 pm

nufus kayit ornegini almancasina gerek yok. dil kursu kayit belgenin asli elinde bulunursa iyi olur olmazsa renkli cikti alirsin ibraz edersin problem olmaz.

hayat

Dil Kursu Vizesi

Mesaj gönderen hayat » Cum Haz 10, 2016 6:22 pm

Ben dil kursu belgesinin orijinali ile basvurmustum. Ve de istenilen tum tercumeleri yaptirmistim. Yani ne isteniliyorsa onu hazirliyorsun eksik evrakla basvuru yapmayin zaman kaybi olur