Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Otomotiv muh. kazandim. Makineye basvurabilirmiyim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
retro

Mesaj gönderen retro » Çrş Haz 08, 2016 6:44 pm

iyi gunler.
lys yerlestirme puanim 420(mf4)hacettepe otomotiv muh. kazandim fakat almanyada makine okumak istiyorum.
aklimda aachen universitesi var. nc olarak puanim tutuyor ama kazandigim bolum ile istedigim bolum ayni degil kabul alirken bir sorun olurmu bu.
bir diger sorum ise aachen universtesinin sitesinde dolasirken goethe c2 sertifikasi istediklerini gordum. su an almancam a1 seviyesinde yani onumde uzun bir dil egitim sureci var. Ama ben gecen sene yani 2015 lys\'ye girdim. ve internette okuduguma gore bu sonuc belgesinin iki sene gecerliligi varmis. yani gelecek yil haziran ayina kadar almancami c2 yapabilirmiyim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 08, 2016 7:11 pm

Oncelikle siteye hos geldin.

Oncelikle makina muhendisligi okuyabilirsin hic bir sorun yok. Puanin da tutuyor.

LYS nin 2 yil gecerligi oldugu sadece sacmalik. Bir kac danismanlik firmasinin sitesinde yazan yanlis bir bilgi sadece. Goethe C2, DSH 2 veya TestDaF TDN 4 alman gerekiyor. Bunun icin de ortalama hazirlik suresi 8-15 ay(sana ve gidecegin kursun programina bagli).
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 08, 2016 7:14 pm

yav ben cevap verecektim.... :help
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

retro

Mesaj gönderen retro » Prş Haz 09, 2016 3:58 pm

cok tesekkur ederim cevaplariniz icin.
kafama bir soru daha takildi ama bunu nereye soracagimi bilemedim. diyelimki ben almanyaya ogrenci vizesi aldim. gittim almanyaya orada bir hafta sonu fransaya yada ne bileyim ingiltereye gidip gezmek istedim. bu vizeyle dolasabilirmiyim. yok yeni vize alinmasi gerekiyorsa bunu turkiyeden mi almak gerekiyor.

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Prş Haz 09, 2016 4:04 pm

Sahip oldugun vize schengen vizesi oldugu icin tum avrupa birligi uyesi ulkelerde vizesiz gezebilirsin

BsO29Ak

Mesaj gönderen BsO29Ak » Prş Haz 09, 2016 4:09 pm

Ingiltere\'ye gidemezsin cunku Ingiltere schengen bolgesine dahil degil ayri vize alman gerekir.

Profane

Mesaj gönderen Profane » Prş Haz 09, 2016 11:04 pm

Evet il degistirir gibi gezebilirsin :) Ingiltere haric.

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Haz 10, 2016 9:44 pm

[quote]retro tarafindan yazilan metin:

iyi gunler.
lys yerlestirme puanim 420(mf4)hacettepe otomotiv muh. kazandim fakat almanyada makine okumak istiyorum.
aklimda aachen universitesi var. nc olarak puanim tutuyor ama kazandigim bolum ile istedigim bolum ayni degil kabul alirken bir sorun olurmu bu.
bir diger sorum ise aachen universtesinin sitesinde dolasirken goethe c2 sertifikasi istediklerini gordum. su an almancam a1 seviyesinde yani onumde uzun bir dil egitim sureci var. Ama ben gecen sene yani 2015 lys\'ye girdim. ve internette okuduguma gore bu sonuc belgesinin iki sene gecerliligi varmis. yani gelecek yil haziran ayina kadar almancami c2 yapabilirmiyim.[/quote]

Merhaba retro,

soylendigi gibi Aachen Universitesi\'ne yani RWTH Aachen Universitesi\'ne basvurabilirsiniz. Hacettepe Universitesi Otomotiv Muhendisligi\'ni kazandiysaniz, size tavsiyem RWTH\'ya Master icin gelmeniz olacaktir. Bu konuda karar size ait ancak ozellikle mezuniyetten sonra Turkiye\'ye donmek gibi bir planiniz varsa, burada Bachelor\'i onermem. Cunku uzulerek soyluyorum ki, okul biraz zor ve yorucu. Fakat ben disiplinli calisirim, dil sorununu problem etmem, sadece okula odaklanirim diyorsaniz, hic dusunmeden gelin. Bu konudaki kararinizi iyi vermenizi tavsiye ediyorum. Zira RWTH\'da Makine Muhendisligi\'ne baslayan ogrencilerin, en az %40\'i (senelere gore degismekle birlikte, bazen %60\'i), okulu birakiyor. Bunlari goz onunde bulundurursaniz, sizin acinizdan iyi olur.

Selamlar
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

batuhanalkn

Mesaj gönderen batuhanalkn » Cum Haz 10, 2016 11:21 pm

okumakta oldugun bolum tr de bransinda en iyi yerde olan bir bolum bildigim kadariyla almanca zorunlu diye biliyorum
bence master icin gelmen daha mantikli olur

Argimax

Mesaj gönderen Argimax » Çrş Haz 15, 2016 3:36 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Oncelikle makina muhendisligi okuyabilirsin hic bir sorun yok. Puanin da tutuyor.

LYS nin 2 yil gecerligi oldugu sadece sacmalik. Bir kac danismanlik firmasinin sitesinde yazan yanlis bir bilgi sadece. Goethe C2, DSH 2 veya TestDaF TDN 4 alman gerekiyor. Bunun icin de ortalama hazirlik suresi 8-15 ay(sana ve gidecegin kursun programina bagli).[/quote]

merhaba
birsey sormak istiyorum. puaninda tutuyor demissiniz turkiyeden almanya ya gidenler icin bir puan sistemi mi var? yoksa turkiyede otomotiv kazanip almanyada makine muhendisligi okuya bilirmiyiz? bende ayni sekilde otomotiv kazandim ama makine okumayi dusunuyorum.

bskan

Mesaj gönderen bskan » Çrş Haz 15, 2016 4:00 pm

[quote]Argimax tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

LYS nin 2 yil gecerligi oldugu sadece sacmalik. Bir kac danismanlik firmasinin sitesinde yazan yanlis bir bilgi sadece. Goethe C2, DSH 2 veya TestDaF TDN 4 alman gerekiyor. Bunun icin de ortalama hazirlik suresi 8-15 ay(sana ve gidecegin kursun programina bagli).[/quote]

merhaba
birsey sormak istiyorum. puaninda tutuyor demissiniz turkiyeden almanya ya gidenler icin bir puan sistemi mi var? yoksa turkiyede otomotiv kazanip almanyada makine muhendisligi okuya bilirmiyiz? bende ayni sekilde otomotiv kazandim ama makine okumayi dusunuyorum.[/quote]

Bazi okullarda nc uygulamasi var http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

retro

Mesaj gönderen retro » Prş Haz 23, 2016 12:43 am

arkadaslar verdiginiz cevaplar icin cok tesekkur ediyorum. ama sorularimin sonu gelmeyecek heralde. sitede dolasirken aachen universitesinin lisans egitimi icin staj istedigini duydum. benim ne stajim var nede staj yapabilecek bir bilgim var. bu konu hakkinda nasil daha fazla bilgi edinebilirim?

retro

Mesaj gönderen retro » Sal Haz 28, 2016 5:44 pm

bir sorum daha var.
sartli kabul olayi nasil oluyor. rwth aachen ve kit\'te on kabul varmis heralde internette boyle bir bilgiye rastladim. ama devaminda soyle bir ibare var:
Dil kursuna kabul edilebilmek icin,

Testdaf’dan her dort bolumden de 3 puan yani 3*4= 12 puan
DSH 1
Goethe Zertifikat Deutsch (B1)
sertifikalarindan bir tanesine sahip olmaniz gerekmektedir. Son bir husus olarak, dil kursuna basvururken universitenin hesaplayacagi Hochschulzugangsberechtigung (HZB) puaninizin 2.5’dan iyi olmasi gerekmekte. Yoksa kayit olamiyorsunuz. HZB hakkindaki detayli bilgileri buradan okuyabilirsiniz. Ayrica onemli not olarak belirtmek gerekiyor ki, RWTH Aachen dil kursu, universite’de bir yeri yani kabulu garanti etmez.
.
.
simdi ben diyelimki o sertifikalari aldim aachen\'a basvurdum sartli kabul aldim. sonra dil kursuna yazildim istenilen duzeyede orada geldim. bu durumda bile hala daha unideki yerim garanti degilmi?