Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universitelere basvuru / gerekli belgeler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mrtylmz

Mesaj gönderen Mrtylmz » Pzt Haz 06, 2016 5:14 pm

Merhaba . Ben lise son Sinifim lmu Munich de okumak istiyorum . Benim Adim adim yapmam gerekenler neler ? Ve basvuru son 15 temmuz tarihiymis . Ozaman a kadar lys den puanim belli olup istedigim bolume yerlesmem gerek ama osym daha gec acikliyor sanirim yerlesme sonuclarini falan . yetismezse ne yapmaliyim ? Sonra transkript diploma vb neler yetismeli ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 06, 2016 5:17 pm

Dun LMU nun tanitimi linkini gondermistim, hangi seviyede almanca istediklerine baktinmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mrtylmz

Mesaj gönderen Mrtylmz » Pzt Haz 06, 2016 7:28 pm

Oyle birser hatirlayamadim suan . testdaf sinavindan bahsediyordu sanirim ?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Pzt Haz 06, 2016 7:44 pm

Normalde ayni sikintilari bende yasadigim icin sabirla cevap veriyorum biryere kadar.Eger hatirlayamadiysan buradan tekrar bakabilirsin!
http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=67
On kabul yokmus yani suan yeterli Almanca sertifikanin olmasi lazim ki basvuru tarihleri hakkinda endise duyasin.

Mrtylmz

Mesaj gönderen Mrtylmz » Pzt Haz 06, 2016 7:54 pm

On kabul yoksa ne yapmam lazim nasil bir yol izlemeliyim . Basvurup bir yil hazirlik mi almam lazim ?

Mrtylmz

Mesaj gönderen Mrtylmz » Pzt Haz 06, 2016 8:10 pm

Size zahmet basvuru surecinde nasil bir yol izlemem gerektigini anlatirmisiniz ?

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Pzt Haz 06, 2016 9:47 pm

Selamlar,

LMU\'da okumak icin en az c1 seviyesinde Almanca bilgisine ihtiyacin var diye biliyorum ve on kabul yapmiyorlar. C1 seviyesine de eger daha onceden Almanca bilgin yoksa Temmuz 15\'e kadar gelmen imkansiz gibi. Yukarida arkadas da soylemis zaten ayni seyi. Yani basvuru surecini dusunmek icin erken.

Eger LMU\'da okumayi kafana koyduysan LYS\'den sonra hemen bir dil kursuna kayit ol Almanca ogrenmeye basla, universitenin kabul ettigi seviyeye geldiginde de basvuru surecine baslarsin. Almanca bilgin olacagi icin bu donemde sorularini direk olarak universitenin ilgili kisilerine de sorup kesin bilgiler alabilirsin.

Diger bir yol ise eger hemen bir sonraki donemde universiteye baslamak istiyorsan bolumunu baz alarak on kabul veren universitelere bakman gerekecek.

Mrtylmz

Mesaj gönderen Mrtylmz » Sal Haz 07, 2016 2:53 am

Tesekur ederim . Evet lmu Munich de okumak istiyorum kafamdaki uni burasi . Almancam A1 lisede gosterildigi kadar Hallo wie geht es die ? Ich bin murat dich komme aus der turkie den ibaret simdilik . Ben orada isletme bolumu okumak istiyorum . Kendimden eminim turkiyede illaki bir isletme 4 yillik tutar ozel uni kotu uni vb onemli degil heralde oradaki uniler icin kazandigim bolum onemli diye biliyorum . Simdi benim lys den sonra neler yapmam lazim isletmeyi kazanip . kazandigim uni ye kayit olmalimiyim olmamalimiyim . Ve sonra neler yapmaliyim ? Dil kursu basvurusu falan . Vb vb .

Profane

Mesaj gönderen Profane » Sal Haz 07, 2016 2:58 am

Bence once sakin ol ve forumda arastirma yap.

Mrtylmz

Mesaj gönderen Mrtylmz » Sal Haz 07, 2016 2:19 pm

Tamam dir sagolun .

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Sal Haz 07, 2016 3:12 pm

Merhaba arkadaslar, ben uni-assist uzerinden TH-KOLN\'e basvuru yapmistim. Bugun bir mail aldim ve bu maili anlayamadim ya da anladim sacma buldum emin olamadim yardimci olursaniz cok sevinirim.
Mail soyle :

Leider konnten wir Ihren Antrag nicht an die Hochschule weiterleiten.

Begrundung:

Die Bewerbung ist leider unvollstaendig.

Folgende Unterlagen fehlen oder wurden in der falschen Form eingereicht:

Kopie vom Nachweis uber Studienleistungen mit Faecher- und Notenubersicht in der Originalsprache, ausgestellt durch Ihre Hochschule. Dieser Nachweis muss die komplette Studienzeit abdecken und darf keine zeitlichen Lucken enthalten.Bitte beachten Sie: Sie haben dieses Dokument zwar schon eingereicht, aber nicht in amtlich beglaubigter Form mit Originalstempel und Originalunterschrift. Deshalb kann die uns vorliegende Unterlage in der jetzigen Form leider nicht akzeptiert werden.

Nachweis uber das endgultig abgeschlossene Studium in der Originalsprache Bitte beachten Sie: Sie haben dieses Dokument zwar schon eingereicht, aber nicht in amtlich beglaubigter Form mit Originalstempel und Originalunterschrift. Deshalb kann die uns vorliegende Unterlage in der jetzigen Form leider nicht akzeptiert werden.

Ubersetzung des Studienabschlusszeugnisses
(von einem vereidigten Ubersetzer. Bitte beachten Sie: eine Kopie der Ubersetzung muss ebenfalls amtlich beglaubigt sein.)

Nachweis ausreichender Deutschkenntnisse
Bitte beachten Sie: Sie haben dieses Dokument zwar schon eingereicht, aber nicht in amtlich beglaubigter Form mit Originalstempel und Originalunterschrift. Deshalb kann die uns vorliegende Unterlage in der jetzigen Form leider nicht akzeptiert werden.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 07, 2016 3:35 pm

Transkriptinin orjinalinin onayli ornegini istiyorlar.

Universite diplomasinin orjinal tercumesini istemisler.

Ayrica almanca sertifikanin da onayli ornegini istiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Sal Haz 07, 2016 7:35 pm

Cok tesekkurler buyuk bir hata yapmisim umarim pahaliya malolmaz.

hogwardcastle

Mesaj gönderen hogwardcastle » Pzr Haz 12, 2016 6:10 pm

Iyi Gunler Arkadaslar,
ben universite(lisans) basvurusu yapmaya calisyiorum da FAU icin http://www.hochschulstart.de web sayfasinda. belgelrimi de noter onayli cevirttim ve sisteme ekledim ama hala not sistemimin buradaki karsiligini bilmiyorum ve sistem benim "Durchschnitt" kutusunu doldurmami istiyor.
Lise mezuniyet notum 4.92 ve
OSS notu: 366,165- 2003 yilina ait. ben 2003 yilinda mezun oldum.

ALman not sistemine gore nasil hesaplayagimi bilmiyorum. eger yardimci olursaniz cok sevinirim.

Saygilarimla,