Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

zulassungsfrei ne demek?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
psenoglu

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Haz 06, 2016 12:03 am

arkadaslar,

bachelor ve master icin zulassungsfrei tam olarak ne demek oluyor bilgi verebilecek olan var mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 06, 2016 12:30 am

NC yok demek yani

technonur

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen technonur » Pzt Haz 06, 2016 2:27 am

herhangi bir not ortalamasi puan vs gerekmiyor demek yani

psenoglu

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Haz 06, 2016 1:36 pm

peki oyleyse burada bwl zulassungfrei da gozukmesine ragmen, zulassungsvoraussetzung\'da 2.5 istemesinin sebebi ne olabilir?

http://4.1m.yt/4AHFARR.png

http://4.1m.yt/ijASJ6h.png

Diablo35

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen Diablo35 » Pzt Haz 06, 2016 2:45 pm

nc o donem o bolume basvuran kisileri not ortalamasina gore siralar ve kontenjan dahilinde zulassung verir mesela gecen sene nc si 2.5 olan bir yere senin notun 2.5 diye girebileceginin bir garantisi yoktur o donem basvuran kisilerin notu onemlidir ama digeri ise o bolume girmen icin gerekli olan temel sartlardir ve o not ortalamasini tutturursan bolumde okumaya hak kazanabilirsin.

benim anladigim bu sekilde

bwl

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen bwl » Pzt Haz 06, 2016 2:55 pm

arkadaslar ben de bu bilgiyi merak ediyorum. @diablo, yukaridaki verilen linklere gore ne kast ettiginizi anlayamadim ben mesela.

eger zulassungsfrei herkes basvurabilir demekse, mindestnone 2.5 neden deme geregi duymuslar? gecen yil en dusuk 2.5 ile okula kayit yaptirildi demiyor sanirim. onu baska bir sekilde verirdi cunku. kafami cok karistiran bir konu bu.

eger zulassungsfrei kismindaysa neden mindestnote de eklemisler. bilen bir arkadas yardimci olursa cok iyi olur gercekten.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 06, 2016 3:10 pm

Ortalama notu 2.5 veya daha iyi olan butun ogrenciler kabul ediliyor demek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

psenoglu

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Haz 06, 2016 3:30 pm

dolayisiyla 2.5\'dan kotu olanlar direkt reddediliyor demek mi?

Diablo35

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen Diablo35 » Pzt Haz 06, 2016 5:38 pm

[quote]bwl tarafindan yazilan metin:

arkadaslar ben de bu bilgiyi merak ediyorum. @diablo, yukaridaki verilen linklere gore ne kast ettiginizi anlayamadim ben mesela.

eger zulassungsfrei herkes basvurabilir demekse, mindestnone 2.5 neden deme geregi duymuslar? gecen yil en dusuk 2.5 ile okula kayit yaptirildi demiyor sanirim. onu baska bir sekilde verirdi cunku. kafami cok karistiran bir konu bu.

eger zulassungsfrei kismindaysa neden mindestnote de eklemisler. bilen bir arkadas yardimci olursa cok iyi olur gercekten.[/quote]

eger notun alman not sistemine gore 2.5 veya daha iyiyse Zulassungsfrei olan bolumde okuyabilirsin herhangi bir kontenjan sinirlamasi yok

nc de ise bu kosullara ek olarak o uninin bir kontenjan siniri vardir mesela o bolume yilda 20 yabanci ogrenci alinacaksa bolume basvuran yabanci ogrenciler kendi aralarinda siralanir ve ilk 20 kabul edilir tabi notlar o yuzden sabit degildir o sene basvuran ogrencilerin notu onemlidir gecen sene o bolume 2.5 ortalama ile birisi girdi diye bu senede girebilecek diye bir garanti yoktur

Diablo35

zulassungsfrei ne demek?

Mesaj gönderen Diablo35 » Pzt Haz 06, 2016 5:39 pm

[quote]psenoglu tarafindan yazilan metin:

dolayisiyla 2.5\'dan kotu olanlar direkt reddediliyor demek mi?[/quote]

notun 2.5 a yakinsa ve diger sartlari sagliyorsan basvurup sansini deneyebilirsin