Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite kaydi ve Testdaf Hakkinda bir sorum var.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal May 31, 2016 6:58 pm

Merhaba arkadaslar. Ben Testdaftan 3 almistim ve simdi tekrar testdaf sinavina hazirlaniyorum 09.06 da testdafa girecegim ama vize isi sikinti olmaya basladigindan dolayi Tdn 3 ile kabul alabilecegim bir universiteye(Uni Osnabruck) basvurdum. Bunun yaninda Bremen universitesine de basvurmustum oda Tdn 4 istiyor.
Sorum su ki Bremen den sartli kabul aldim Testdafdan 4 al belgeni getir kaydini ol diyorlar.
Ama Osnabruck kabul ettigi icin 10.06 ya kadar parani yatir ve kaydini tamamla diyor.
Ben ise sansimi denemek eger testdaf dan 4 alirsam bremene kayit olmak istiyorum.
Ama iste testdaf sinavi aciklanmasi 21.07 de olacak. yani bremeni beklersem osnabruck e kayit sansimi tarihten dolayi kacirmis olacagim.
Bu konuda tavsiye edebileceginiz bir sey varmi ? Eger testdafdan 4 alirsam bos yere osnabruck e kayit yaptirmis ve bos yere para vermis olacagim.
Ve ne yapilabilir ekstra olarak. Kayit tarihini uzatma v.s yada kaydi yapip parayi yatirmama gibi. Cunku testdaf dan 4 alacagim da garanti degil ki kesin konusayim.

Birde eger kayit yaptirirsam ve testdafdan 4 alirsam osnabruckden kaydimi sildirip bremene kayit olma imkanim olurmu ?

Yardimlarinizi - Fikirlerinizi bekliyorum
Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

bilk

Mesaj gönderen bilk » Çrş Haz 01, 2016 1:12 am

Odeyecegin para 220 euro civari bir sey. Bence riski almamak icin deger.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Haz 01, 2016 1:45 am

bende oyle dusunuyorum da sikinti su kayit yaptirdigimda sildirme imkanim varmi ? eger baska bir universiteye kayit yaptirmak istersem

baneful

Mesaj gönderen baneful » Çrş Haz 01, 2016 10:17 am

eximmatrikulation yaparak kaydini sildirebilirsin

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Haz 01, 2016 9:52 pm

arkadaslar asagiya iki resim koyuyorum. rica etsem bakarmisiniz ? benim anladigim kadariyla 10.06 ya kadar sadece Erklaerung uber die Annahme des Studienplatzes adli belgeyi doldurup gondermem gerekiyor sanirim. Ama sikinti olmasini istemem. Bu Einschreibung icin olanlari bu gonderme isleminden sonra yapmam gerekiyor sanirim. ( ilk sayfanin en altinda yaziyor. ) Eger oyle ise ilk basta ucreti odemem gerekmez. Testdaf sonucunu bekleyebilirim sanirim. Birde krankenversicherung olarak mawista yi kullaniyorum sanirim bunu degistirmem gerekecek.

[img]http://i.hizliresim.com/qBR325.jpg[/img]
[img]http://i.hizliresim.com/MJWXlN.jpg[/img]

Direkt resmi gormek isteyenler icin
http://i.hizliresim.com/qBR325.jpg
http://i.hizliresim.com/MJWXlN.jpg

Cevaplariniz icin tekrardan tesekkur ederim. Sizlerde olmasaniz isimiz yas :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Haz 02, 2016 2:27 am

kabul almissin. kismi sartli kabul. 2 donem ucretsiz almanca kursuna katilicaksin sonra bolume girisin olcak anladigim kadariyla. eger o dedigin tarihe kadar kabul ettigine dair aciklamayi gondermezsen ki bu belgeyi ekte bulabiliyosun, yerini baska birine verecekler.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Haz 02, 2016 5:33 pm

Bu 2 donem kurs olayini anlayamadim.
Ben Lisansa basladiktan sonra derslerimin yaninda ek almanca kursuna gidebilecegimi dusunmustum ama yanlis mi dusundum.
Yani 2 donem almanca kursundan sonrami bachelora baslayacagim yoksa bachelor ile beraber mi kursu yurutecegim.

Cevabiniz icin tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 02, 2016 6:08 pm

Evet ek almanca kursuna gideceksin yine 2 donem boyunca. Haftada genelde 2 veya 4 saat oluyor ve dsh hazirlik gibi degil genelde bolum uzerine almanca kursu veriyorlar(Fachsprache). Normalde her ogrencinin katilabilecegi bir kurs ve herkese de tavsiye ettigim bir kurs(universiteye yeni baslayanlar icin ozellikle). Yani derslere paralel haftada 2 veya 4 saat ekstradan almanca kursuna gideceksin. Kabulun hayirli olsun bu arada.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Haz 02, 2016 6:14 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Evet ek almanca kursuna gideceksin yine 2 donem boyunca. Haftada genelde 2 veya 4 saat oluyor ve dsh hazirlik gibi degil genelde bolum uzerine almanca kursu veriyorlar(Fachsprache). Normalde her ogrencinin katilabilecegi bir kurs ve herkese de tavsiye ettigim bir kurs(universiteye yeni baslayanlar icin ozellikle). Yani derslere paralel haftada 2 veya 4 saat ekstradan almanca kursuna gideceksin. Kabulun hayirli olsun bu arada.[/quote]

Soruma bekledigim tamda detayli cevap buydu Gurkan abi tesekkurler.