Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ikametgahsizlik sorunu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
tehama

ikametgahsizlik sorunu

Mesaj gönderen tehama » Pzt May 23, 2016 11:43 pm

Merhabalar,
Almanya`da 8 aydir ikamet ediyorum ve son bir aydir hicbir yerde ikametgahim yok. cunku arkadaslarda akrabalarda falan kaldim. ama kira kontratim unbefristetti ve evden ciktigimda belediyeye bildirmedim. Haziranda belediyeye gidip haziranda evden ciktigimi soyliyicem ama aslinda mayista evden ciktim.

Yani ya bir ayim ikametgahsiz gozukecek ya da evden ciktigim belli olmadigi icin sorun olmayacak.

Sizce vize uzatmamda bir sorun cikar mi?

( Birdahaki ay icin ise akrabamda gelecek 3 ay icin ikametgah gostericem, cunku o tarihlerde turkiyeye gidicem. )

technonur

ikametgahsizlik sorunu

Mesaj gönderen technonur » Sal May 24, 2016 2:05 pm

vize uzatmanda herhangi bir sorun cikmaz. ama surekli adres beyanini degistirmeni tavsiye etmem belli biyerden sonra sana supheli yaklasmaya baslarlar mesela 2 yil icinde 8 10 adres beyan ettiysen pek pozitif bir izlenim birakmaz ve sonraki oturum uzatmalarinda isi yokusa surmelerine neden olabilir.

Deadly Impact

ikametgahsizlik sorunu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal May 24, 2016 2:06 pm

Bu kadar sorun etmenize gerek yok. Anmeldebescheinigung ile gidin gosterin hic bir sorun cikmaz. Zaten kontrat kismina yabancilar subesi bakmaz rathaus bakar oda anmeldung yapmak icin. Sizin zaten anmeldung unuz var .

technonur

ikametgahsizlik sorunu

Mesaj gönderen technonur » Sal May 24, 2016 2:28 pm

[quote]Deadly Impact tarafindan yazilan metin:

Bu kadar sorun etmenize gerek yok. Anmeldebescheinigung ile gidin gosterin hic bir sorun cikmaz. Zaten kontrat kismina yabancilar subesi bakmaz rathaus bakar oda anmeldung yapmak icin. Sizin zaten anmeldung unuz var .[/quote]

kontrata direk bakmiyor ama arada bir baglani var oda soyle. adres degistirdiginize yabancilar subesi bununla ilgili bilgi alir ve kisinin tasindigi yeni yerin bagli oldugu yabancilar subesine dosyalarini gonderir.

Deadly Impact

ikametgahsizlik sorunu

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal May 24, 2016 3:27 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

[quote]Deadly Impact tarafindan yazilan metin:

Bu kadar sorun etmenize gerek yok. Anmeldebescheinigung ile gidin gosterin hic bir sorun cikmaz. Zaten kontrat kismina yabancilar subesi bakmaz rathaus bakar oda anmeldung yapmak icin. Sizin zaten anmeldung unuz var .[/quote]

kontrata direk bakmiyor ama arada bir baglani var oda soyle. adres degistirdiginize yabancilar subesi bununla ilgili bilgi alir ve kisinin tasindigi yeni yerin bagli oldugu yabancilar subesine dosyalarini gonderir.[/quote]
Tsekkurler bilgi icin. Evet biliyorum . Arkadas sehir degisikliginden bahsetmedigi icin kontrat onemli degil dedim. Baska bir sehire gidip ikametini o sehire aldirinca dediginiz gibi bir onceki bulundugu sehirn yabancilar subesi evraklari aktuel ikamet ettigi sehirin yabancilar subesine gonderiyor.

guneys

ikametgahsizlik sorunu

Mesaj gönderen guneys » Pzt Tem 18, 2016 1:06 am

Merhaba, ben henuz Turkiye\'deyim. Pasaportumda "ABH: KRV Goslar" yaziyor. Ama ben farkli bir sehirde kursa baslayacagim.

Sunu merak ediyorum. Farkli bir sehirdeki Turk konsoloslugunda ogrenci dosyasi actirmak icin kurs belgesi ve belediyeye gidip adres bildiriminde bulunmam yani anmeldung kagidini almam yeterli mi. Anmeldung basvurusu yaptigimda belediye, pasaportta yazan yabancilar subesine bilgi mi veriliyor bu durumda? Fark eder mi bilmiyorum da oturum icin sormuyorum bunu sadece ilk anmeldung icin.

Oturum icin zaten pasaportta yazan sehirden basvuru yapilmazsa hukuki sikintilar yaratiyor sanirim.

Profane

ikametgahsizlik sorunu

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 18, 2016 3:38 am

Bu arada ciktigin o eve baskasi gelirde yeni sozlesmeyi belediyeye verirse isler gene karisabilir.