Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize red sebepleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
denizzz

Vize red sebepleri

Mesaj gönderen denizzz » Pzr May 22, 2016 10:47 pm

Arkadaslar vize ani defterinde cokca konusuluyor ama genelde nasil aldiklarini ya da sadece red aldiklarini yaziyor genelde. Bu baslik altinda vizeden red alan arkadaslar ne gibi ozelliklere sahiplerdi ve neden red aldilar yazarlarsa hepimiz icin yararli olacagini dusunuyorum

Deadly Impact

Vize red sebepleri

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt May 23, 2016 12:41 am

Genel olarak; egitimine ara verenler, egitim gecmisinin iyi olmamasi( lise notlarindan universite yerlestirme puanina kadar mesela lysden baraji zor gecip ben tu9 unilerinde okumak istiyorum diyenler), basvuru sirasinda ve yazilan motivasyon mektubunda Almanyada okumak isteme sebeblerini iyi bir sekilde gerekcelendiremeyenler. Genel sebebler bunlar ama Almanyadaki yabanci ogrencilerin basarisizligida vizelerin az verilmesine sebeb oluyor. Yani sudan sebeblerden dolayida red alan bircok insan var. Umarim siz onlardan olmazsiniz:)