Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da ingilizce egitim icin vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ajkins

Mesaj gönderen Ajkins » Pzr May 22, 2016 6:55 pm

Merhabalar,
Konuyla ilgili baslik acildiysa daha once kusura bakmayin.
Benim sorum vize ile ilgili, okumak istedigim bolum 100% ingilizce egitim veriyor. Almanca istemiyor. Yabanci ogrenciler icin okul ikinci dil olarak almanca dersi aldiriyor ama cok yogun bir sekilde degil yani okulun almanca ogretmek gibi cok bir derdi yok. Suan bolumde okuyan amerikali bir arkadasim var, sifir almanca ile okula basladi 3 yildir hallo ich bin Mike Dan Fazla ogrenememis okulda.

Ben ise anadolu lisesinde almanca gordum 2 yil kadar ancak herhangi bir sertifikam yok ve seviyem cok iyi degil. Dil kurallarini biliyorum sozcuk biliyorum ama konus deseler konusamam. Almanya da okumak istememin onemli nedeni almancayi ogrenmek oraya gidince okulla, kendi kendime calisarak 2 yilda Orta seviyede ogrenmeyi planliyorum.

Simdi sorum vize alirken bu buyuk bir sorun yaratir mi? Okulun egitim dili ingilizce oldugu icin herhangi bir dil kursuna yazilmadim. Vize basvurusunda niyet mektubumda almancayi cok ogrenmek istedigimi belirtecegim.
Gene de vize de sikinti yaratirlar mi almanca bilmedigim icin?? Sizce neler yapabilirim vizeye basvurmadan once ve randevu esnasinda?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr May 22, 2016 8:00 pm

Bir sorun olacagini sanmiyorum. Zaten almanca bolumler icin basvuranlarin cogu Almanca bilmeden veya cok az bilerek randevuya gidiyorlar. Ben a1 goethe seltifikasi almistim . Bence en azindan A1 selfikanizin olmasi guzel bir imaj birakiyor basvuruda. Cok da zor bir sey degil . Benim tavsiyem yine de A1 seltifikasi almaniz yonunde.

Bol sans

Ajkins

Mesaj gönderen Ajkins » Pzr May 22, 2016 9:35 pm

[quote]Deadly Impact tarafindan yazilan metin:

Bir sorun olacagini sanmiyorum. Zaten almanca bolumler icin basvuranlarin cogu Almanca bilmeden veya cok az bilerek randevuya gidiyorlar. Ben a1 goethe seltifikasi almistim . Bence en azindan A1 selfikanizin olmasi guzel bir imaj birakiyor basvuruda. Cok da zor bir sey degil . Benim tavsiyem yine de A1 seltifikasi almaniz yonunde.

Bol sans[/quote]

Tesekkurler. yaz icin en azindan hizlandirilmis kur alayim o Zaman.