Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

on kabul olayi hk.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bwl

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen bwl » Pzr May 22, 2016 5:57 pm

arkadaslar merhaba,

1)on kabul icin ayri bir basvuru yapmiyoruz degil mi? direkt kabul alma ile arasinda belki tarih disinda basvuru seklinde bir fark yok? hem uni assist hem de uni.lerin kendi basvurulari icin soruyorum bunlari.

2)okullarin sitesine veya uni assist\'e yukleyecegimiz belgelerin "asli gibidir" seklinde yuklenmesine gerek yok sanirim.

yardim ederseniz cok memnun olurum. tesekkurler.

Deadly Impact

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr May 22, 2016 8:05 pm

1) dil belgesi disinda normal kabulbasvurusu ile arasinda bir fark yok.
2) Eger elinizde asli yerine asli gibidir belge varsa. Cevirilerini Konsolosluga gidip onaylatmaniz gerekli( mesela lise diplomasi).
Bununla birlikte uni asist genelde Turkiyede yapilan cevirileri kabul etmiyor. Almanyada yapilmasina dikkat edin.

bwl

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen bwl » Pzr May 22, 2016 9:18 pm

Asil belgenin fotokopisini ve aslini goturup fotokopiyi asli gibidir yaptiracagim. Bu yeterli olur sanirim, degil mi?

Almanyada ceviri yaptirma imkanim maalesef yok. Notere onaylatsam veya apostel vs yaptirsam yine de cevirisi gecerli olmaz mi?
Bu hafta basvurumu tamamlamam gerekiyor maalesef. Bilmiyordum bu bilgiyi. Basvuracagim okul uni assiste kayitli degil ama belki onlar da istiyordur bu sekilde. Cok kotu oldu bu. Lise diplomasi istiyorlar cunku.

almanyada ceviremeyecegimiz icin uzerinde hem turkce/hem ingilizce yazan bir belgeyi (ayni bilgiler yaziyor) almanca\'ya cevirtmeden o zaman asli gibidir yaptirmak en iyisi mi olur? eger almanya\'daki bir tercumana yaptirmak gerekiyor idiyse cok kotu oldu benim icin. okullara basvuru yapmasam daha iyi bile olur herhalde.

guneys

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen guneys » Pzr May 22, 2016 9:44 pm

1)Lise diplomasinin fotokopisini alip okudugun liseden "Asli gibidir" damgasi ile imza kase yaptirirsan bu fotokopiyi kaymakamliklarda ucretsiz apostil yaptirabilirsin
2)Okudugun lise baska bir sehirde veya sana hemen lazimsa onay diplomanin fotokopisini 35 lira gibi bi ucretle noterde onaylatabilirsin
3)Konsoloslugun belge tasdik bolumunden randevu alirsan orada da orjinalini inceleyip belli bir sayidaki fotokopiye kadar ucretsiz onay yapiyorlar.

bwl

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen bwl » Pzr May 22, 2016 9:46 pm

cevaplar icin tesekkurler.

ben aslinda almanca ceviri durumunu ogrenmek istiyorum. turkiyede almanca tercumesi yapilmis bir belge bana basvurularda problem mi yaratacak?

bir de internette apostilden once noter onayi diyorlar ancak buna gerek yok zannediyorum bu sitede yazilanlardan anladigim kadariyla?

umarim konsolosluk hepsini onaylayabilir de, apostil islemleriyle ugrasmak durumunda kalmam.

guneys

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen guneys » Pzr May 22, 2016 11:00 pm

Belgenin orjinali varsa konsoloslukta fotokopisini onaylatirsin. Almanca ceviri hic yaptirmadim bilmiyorum maalesef. Normalde ingilizce ceviriyi de universiteler kabul eder. Ancak en saglikli bilgiyi basvuru yapacagin universiteden alabilirsin

bwl

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen bwl » Pzr May 22, 2016 11:35 pm

ben aslinda uni assist\'te kullanirim diye direkt almanca olarak cevirtmistim. hicbir problem olmaz boylece diye dusunmustum. cunku her okul ingilizce ceviri istemeyebilir ama hepsi almanca\'yi kabul eder. fakat boyle bir problem olacagini bilseydim taib ki ingilizce cevirtirdim ben de. ceviri parasina mi yanayim, basvurunun gecerli olmama ihtimaline mi bilemedim bir turlu.

eger uni assist icin Turkiye\'deki ingilizce ceviri gecerli oluyorsa ingilizceye cevirtirim belgeleri tekrar. ama bu haftaici uni assist disinda basvuracagim okullarin basvurularini tamamlamam gerekiyor.

Elvenking

on kabul olayi hk.

Mesaj gönderen Elvenking » Pzt May 23, 2016 2:26 pm

http://languages.uni-assist.de/help-in-turkish.html uni assist\'in orjinal sitesi bu, ceviri olarak spesifik bir sekilde ingilizce yazilmamis o yuzden buyuk ihtimalle kabul ederler. Ama tavsiyem uni assist\'e bir e-posta gondermen en saglikli bilgiyi bu sekilde edinebilirsin