Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zulassung

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
katala

Zulassung

Mesaj gönderen katala » Prş May 19, 2016 5:37 pm

Merhaba, basvuru konusunda tecrubeli arkadaslar beni aydinlatabilir mi?

Vize problemim olmadigi icin Zulassung ya da bedingte Zulassung almadan gelip almanca kursuna basladigim icin bu konulara bayag uzagim.Ilk sorum su ki, ben b2 ile universiteye basvurabiliyormusum ama kabul verdiklerinde bu Zulassung mu olucak bedingte Zulassung mu? Bir ikincisi 15 temmuza kadar olan DSH\'lara kaydolamadim. Simdi basvurup Zulassung alirsam bu ekimdeki sinavi gec kaydini yapalim Wintersemester\'a basla mi demek yoksa biz senin basvurunu bir daha inceleyecegiz sen biraz daha bekle mi ?

Danke

Ingenieur

Zulassung

Mesaj gönderen Ingenieur » Prş May 19, 2016 8:51 pm

kabul verdiklerinde bedingte Zulassung olacak, sartli kabul yani. Universitenin istedigi dil yeterlilik sartini saglaman gerekecek TestDAF 4x4, DSH2, Goethe C2 usw. daha sonrasinda direkt Zulassung alabilirsin dil sartini da sagladigin taktirde.

katala

Zulassung

Mesaj gönderen katala » Cum May 20, 2016 2:34 pm

Gerekli dil sartlarini kayittan once saglamak gerekiyormus. Yani tarihler tutmadigi surece basvurdugun unide DSH yazsan bile diger doneme sarkiyormus. Yine DSH\'ya kayitla ugrasmak lazim. Externe katilmak bu sinava ne kadar zor ya. Kaydolmaya calistigim kadar sinava calismadim :)