Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

KIT,Aachen gibi Universitelerde Informatik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tgycngksl

Mesaj gönderen tgycngksl » Pzr May 15, 2016 5:35 pm

Iyi gunler,

Karlsruhe IT,RWTH Aachen, TU Dresden,TU Braunschweig gibi universitelere SartliKabul ile gitmek istiyorum ve aklimda bazi sorularim var.

1)Haziran Ayinda girecegim LYS hakkinda Genel bir hesaplamam ile MF-4 Puanim yaklasik olarak 270-280 arasi geliyor. Bu puanla 4 senelik universitelere girmek mumkun. Karlsruhe IT,Aachen, Dresden gibi universitelerden Onkabul alamamamin sebebi ne olabilir? (Goethe B1 Zertifikaet ile basvurmayi dusunuyorum)

2)Bilindigi uzere Temmuzdaki basvurularla lys sinavinin sonuclari ters dustugunden basvuramiyorum. En Erken ne zaman basvurabilirim bu sureden sonra ve en erken ne zaman baslayabilirim universitenin kurslarina?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 15, 2016 10:43 pm

Lys aciklandiginda basvuru sureleri bu universitelerde gecmis oluyor. Ama o lys puani ile bu universiteler biraz zor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

KaanAlpar

Mesaj gönderen KaanAlpar » Pzt May 16, 2016 8:50 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Lys aciklandiginda basvuru sureleri bu universitelerde gecmis oluyor. Ama o lys puani ile bu universiteler biraz zor.[/quote]

Bu universiteler icin LYS puani ne kadar olmali?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 16, 2016 9:03 am

Aachen 2.5 istiyor. Kit ve tu leipzig de belirli bir puan yok ama sans o puanla %50.
www.deutschstudent.com

KaanAlpar

Mesaj gönderen KaanAlpar » Pzt May 16, 2016 9:18 am

Aachen 2.5 istiyor. Kit ve tu leipzig de belirli bir puan yok ama sans o puanla %50.[/quote]

2.5 mi? LYS puanini kastetmistim GPA soylediniz galiba.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 16, 2016 10:38 am

www.deutschstudent.com

tgycngksl

Mesaj gönderen tgycngksl » Pzt May 16, 2016 9:04 pm

evet maalesef 0.1 puanla kaciriyorum maalesef. fakat baska bir danismanlik sirket bu NC olayinin bachelorda gectiginden sartlikabulde bu kadar sikinti olmayacagini soylediler bu dogru mudur?

Amedli21

Mesaj gönderen Amedli21 » Sal May 17, 2016 4:28 pm

Umarim konuyu kesmiyorumdur. Sartli kabul almak veya universiteye girmek bakimindan master mi daha kolay bachelor mu ?
Nc olayinin hangisinde daha cok onemli oldugunu(lisans&yuksek lisans) numerus clases bolumunde tam bulamadim veya gozumden kacti simdiden tessekurler?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş May 18, 2016 10:39 pm

[quote]Amedli21 tarafindan yazilan metin:

Umarim konuyu kesmiyorumdur. Sartli kabul almak veya universiteye girmek bakimindan master mi daha kolay bachelor mu ?
Nc olayinin hangisinde daha cok onemli oldugunu(lisans&yuksek lisans) numerus clases bolumunde tam bulamadim veya gozumden kacti simdiden tessekurler?[/quote]
Master da bachelor da ayni cunku senin basarini degerlendiriyorlar. Tabi basvurdugun unilere de bagli kabul alma sansin. Sonucta her uni farkli not ortalama siniri sart kosuyor.

Amedli21

Mesaj gönderen Amedli21 » Prş May 19, 2016 9:20 am

Tessekur ederim deadly impact . Peki bu olay hochschulelerde nasil ? Birde nc kisitlamasi olmasa girmek kolaymidir ve birde hochschulelerde nc kisitlamalari oluyormu ? Eyvalllah simdiden

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum May 20, 2016 3:06 am

[quote]Amedli21 tarafindan yazilan metin:

Tessekur ederim deadly impact . Peki bu olay hochschulelerde nasil ? Birde nc kisitlamasi olmasa girmek kolaymidir ve birde hochschulelerde nc kisitlamalari oluyormu ? Eyvalllah simdiden[/quote]

Hochschulelerde de ayni. NC frei bolumlere kabul alma olasiligi daha fazla tabi. Evet fhlarda da NC bolumler oluyor

bskan

Mesaj gönderen bskan » Pzr May 22, 2016 9:28 pm

Lys aciklandiginda basvuru sureleri bu universitelerde gecmis oluyor. Ama o lys puani ile bu universiteler biraz zor.[/quote]

Gurkan hocam eger kabul almasini sagladiniz arkadaslarin unilerini soylemenizde bir sakinca yoksa sormak istiyorum. Informatik icin o puanlarla size basvuran arkadaslar nerelerden kabul aldi hangi uniden kabul alma sansi yuksektir?