Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada 1 sene boyunca kurs gordugumde ana dilim gibi olacakmi unversitede sikinti yasayacakmiyim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
01karizma35

Almanyada 1 sene boyunca kurs gordugumde ana dilim gibi olacakmi unversitede sikinti yasayacakmiyim

Mesaj gönderen 01karizma35 » Cmt May 14, 2016 1:29 pm

Arkadaslar 1 sene kursa gittik haftalik 25 saat .Universitede rahat edermiyiz yani dil acisindan bi sikinti olacakmi ?

heroespost

Mesaj gönderen heroespost » Cmt May 14, 2016 10:18 pm

Tamamen sana bagli.Ana dilin gibi olacagini sanmiyorum ama 1 sene de duzenli calismayla artik her seyi anlayabilecek duruma gelebilirsin,universite de cok sorun cikarmaz sana.

Mesela bende 1 sene dil ogrendim,simdi cok sukur Almanlardan daha iyi notlarla dersleri geciyorum :D

Hellscream

Mesaj gönderen Hellscream » Cmt May 14, 2016 10:30 pm

tesekkurler peki suan ne okuyorsun nerede okuyorsunuz soylerseniz sevinirim :)

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzr May 15, 2016 10:48 am

[quote]heroespost tarafindan yazilan metin:

Tamamen sana bagli.Ana dilin gibi olacagini sanmiyorum ama 1 sene de duzenli calismayla artik her seyi anlayabilecek duruma gelebilirsin,universite de cok sorun cikarmaz sana.

Mesela bende 1 sene dil ogrendim,simdi cok sukur Almanlardan daha iyi notlarla dersleri geciyorum :D[/quote]

Ziyaaa

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt May 16, 2016 6:44 pm

[quote]01karizma35 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar 1 sene kursa gittik haftalik 25 saat .Universitede rahat edermiyiz yani dil acisindan bi sikinti olacakmi ?[/quote]

Almanya\'da son 2.5 senedir hala Almanlar gibi konuscagim gunleri bekliyorum :) Almanlar gibi konusmak icin kasmamak lazim yoksa oyle bir noktaya gelirsin ki mukemmel konusucagim diye hic konusamaz olursun .