Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu onerisi--Gottingen, Hildesheim, Braunschweig

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
scol91

Mesaj gönderen scol91 » Pzt May 09, 2016 1:16 pm

Merhaba arkadaslar,

Tu clausthal\'dan kabulum ve uni kapsamindaki kurs icin kayit belglerim var. Daha onceden Tu Clausthal dil egitimi alan oldu mu? Onerir misiniz?

Aslinda kafama takilan kisim, dil icin gonderdikleri belgede Intensive Language Courses in co-operation with VHS yaziyor. Yani verecekleri kurs VHS isbirligi ile.. Daha onceden okudugum kadariyla VHS kurslari onerilmiyor.

Kafam iyice karisti. Suan vize icin bekliyorum. Zaman kaybi olmamasi acisindan eger egitim iyi degilse baska sehirde dil egitimi almak istiyorum. Dusundugum sehirler Gottingen, Hildesheim, Braunschweig. Bu sehirlerde onereceginiz dil kursu var mi?

Vizeye basvuru yaparken Tu Clausthalda dil egitimi alacagima dair belgeler verdim. Eger baska sehirde dil egitimi alirsam sikinti olur mu?

Onerilerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş May 11, 2016 9:03 pm

Gttingende okuyorum yaklasik 7 aydir. Kurslar 3-5 tane var. Benim suana kadar gittiklerim prolingua ve tandem. Bunlari arastirmani tavsiye ederim. Bir sorun olursa cevaplarim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Çrş May 11, 2016 10:09 pm

Tesekkurler Informatiker, inceleyeyim bu kurslari. Bu arada hangisinden daha memnun kaldin?

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Prş May 12, 2016 12:40 am

kardesim Tu clausthal\'dan kabulu hangi sartlarla aldin? Master icinse hangi bolum kac ortalamayla aldin paylasabilir misin ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş May 12, 2016 11:42 am

Prolinguayi tavsiye ederim. Kampusun icinde olmasi avantajli kutuphaneye ve mensaya cok yakin. Egitim kaliteside ortalamanin ustunde ve ne onemlisi fiyati tandeme gore cok uygun. Ben b2 ye kadar prolingua da yaptim. Su an tandem de testdaf-vorbereitung yapiyorum. Kur kurslari hakkinda pek bilgim yok. Ama sunu soyleyebilirim. Egitimi guzel ama cana yakinlik yok ortamini pek begenmedim.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cum May 13, 2016 1:15 am

Tesekkur ettim. prolingua ya mail atip detayli bilgi alacagim. Testdafta basarilar sana simdiden :)

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cum May 13, 2016 11:35 am

dostum keske bi usenmeyip banada cevap verseydin ;) scol91

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cum May 13, 2016 12:07 pm

Zec2 yeni farkettim mesaji. Bolum endustri muhendisligi. Gno 2.4

Bu arada TU clausthal ve KIT kabul aldim bu ortalamayla. Zaten sadece 2 uniye basvurmustum. KIT 12 haftalik staj istemisti. Almanya ve cek cumhuriyetinde staj yapmistim 12 ve 9 hafta. Tu Clausthal extra olarak bu belgeleri gonderdim sadece.

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cmt May 14, 2016 12:56 am

eyw kardesim cok saol benim bolum makine muh ortalama 2.6 kabul alabilir miyim diye cok merak ediyorum basvuruyu sen mi yaptin herhangi bi ofisle mi yuruttun isleri beni biraz bilgilendirirmisin bu arada almanca bilgim sifir bu sekilde alabilir miyim sartli kabul?

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cmt May 14, 2016 11:30 am

Ben butun islemlerimi kendim yaptim. Basvuracagin uniye gore degisir kabul durumu. Senin bolumunle alakali yorum yapamam. Ama Universite arastirmasi yapip basvuru sayini arttir. Sifir almanca ile sartli kabul alabilirsin. Ben hicbir belge sunmadan kabul aldim.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ame&page=1

uni arastirmasi yaparken Daad kullandim. daha sonra uniler ile mail yoluyla iletisime gectim. Aklimdaki sorulari direk uniye sordum.

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cmt May 14, 2016 12:29 pm

anladim kardesim cok tessekur ederim yani kit den de almanca dil belgesi sunmadan aldin cok iyiymis hayiri olsun :) ins bende alabilirim

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cmt May 14, 2016 12:53 pm

birde son birkac soru sorabilir miyim mezun oldugun okulun bi onmi var mi sen hangi uniden mezun oldun ve 15 temmuz basvuralri icin en gec nezaman belgelerimi gondermem gerekir kac gun onceden gondersem garanti olur ve bu staj isini uniden mi halletcem sukadar staj yaptima dair belgemi almam gerekiyor ve birde kabul ortalama kac gunde geliyor bunlar sondu :D

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cmt May 14, 2016 5:31 pm

Ben Cukurova universitesinden mezunum. Universitenin onemi var mi bilmiyorum. Ama bence yok. Ortalamaya bakiyorlar. Daha tecrubeli arkadaslar bu konuda daha net bilgi verebilir. Sen en kisa zamanda hazirla belgelerini. Ne kadar erken gonderirsen senin icin daha iyi. Uni kapsamindaki dil kurslari icin kontenjan siniri olabiliyor.

Staj yaptigin firmanin atentli kagidina hazirlatabilirsin google yaz ornek bir tane olsun yeter. Ben Staj yaptigim firmalardan ayrilmadan once staj sertifikasi almistim. Bu arada

Kabul suresi basvurdugun unilere gore degisiyor. Bu ortalama olarak en az 3 hafta ile 12 hafta arasinda degisiyor. En azindan inceledigim uniler oyleydi. Bu bilgiye uni sayfalarinda ulasabilirsin. Bu zamana ekstra olarak gonderdikleri kabulun elime gecmesi 20 gun surdu.

Ptt ile ortalama 2 haftada gidiyor.

Bol sans :)

zec2

Mesaj gönderen zec2 » Cmt May 14, 2016 7:34 pm

eyw kardesim cok saol :)