Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Alternatif

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
katala

DSH Alternatif

Mesaj gönderen katala » Pzt May 09, 2016 11:35 am

Merhaba herkese, Aachen RWTH\'da DSH\'ya kaydolmaya calistim ama hemen doldu. Haziran ayina Externe DSH ariyorum. Alternatif biliyorsaniz yardimci olabilir misiniz? 15 Temmuz son basvuru oncesi DSH bulamiyorum. Bir donem erteletmeden isin icinden nasil cikarim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

DSH Alternatif

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 09, 2016 1:21 pm

telc c1 fur hochschule sinavina bakabilirsin.
http://www.deutschstudent.de/forum/vie ... pid=104792
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

katala

DSH Alternatif

Mesaj gönderen katala » Pzt May 09, 2016 3:26 pm

Evet baktim ama kurstaki gorevli sadece FH ve TH icin dedi. KIT\' in sayfasinda da sartlarda C1 Hochschule geciyor en iyisi mail atmak.

gizemelife

DSH Alternatif

Mesaj gönderen gizemelife » Pzt May 09, 2016 9:46 pm

merhabalar ayni problemi ben de yasamaktayim. 4 ay sonra oturumum bitiyor. DSH ya da Test Daf yapmaktan vazgecmistim. ama su an sinava girmek istiyorum. fakat dsh kayit yapmanin mumkunu yok. Online kayit yapan arkadaslar bir el atsa duruma. nasil yaptiniz nasil basardiniz :D universitelerin basvurulari 15\'nde bitiyor velev ki basvurduk sartli kabul aldik. dil belgesini 15\'nden sonra( 1 ay sonra) versek falan. boyle bir imkan var mi.

technonur

DSH Alternatif

Mesaj gönderen technonur » Sal May 10, 2016 12:14 am

[quote]gizemelife tarafindan yazilan metin:

merhabalar ayni problemi ben de yasamaktayim. 4 ay sonra oturumum bitiyor. DSH ya da Test Daf yapmaktan vazgecmistim. ama su an sinava girmek istiyorum. fakat dsh kayit yapmanin mumkunu yok. Online kayit yapan arkadaslar bir el atsa duruma. nasil yaptiniz nasil basardiniz :D universitelerin basvurulari 15\'nde bitiyor velev ki basvurduk sartli kabul aldik. dil belgesini 15\'nden sonra( 1 ay sonra) versek falan. boyle bir imkan var mi.[/quote]

dsh kaydi her universiteye gore degisiyor kimisinde online form kimisinde maille bile olan var :) eger kayit tarihlerini kacirdiysan telefon et sor bazen guzellik yapabiliyorlar

katala

DSH Alternatif

Mesaj gönderen katala » Sal May 10, 2016 10:50 am

Ben kaydolamayinca bayag bir arastirma yaptim. Telc C1 Hochschule guzel bi secenek. Rastgele birkac universitenin dil sartlarina baktim orda geciyor. Mail attim ama henuz bir cevap yok. Bir de soyle bir secenek var : Direkt Universiteye basvurmak. Basvuru yaptiktan sonra Zulassung alabilirsen ekimdeki DSH\'sina girebilirsin gectigin takdirde de kis donemine baslayabilirsin. Tabi o zamana kadar ben DSH mi alirim diyen alternatif sinavlara baksin.

gizemelife

DSH Alternatif

Mesaj gönderen gizemelife » Sal May 10, 2016 10:36 pm

o dedigin sartli kabul olur. direkt bu kis doneminde baslayabilmek icin en gec 15 Temmuz degil midir. Yoksa herhangi bir okuldan kabul aldik diyelim ve onun DSH\'si Agustosta gecersek baslayabilir miyiz.

katala

DSH Alternatif

Mesaj gönderen katala » Pzt May 16, 2016 3:15 pm

http://www.intl.kit.edu/istudent/7392.php

Burda birsuru sorunuza cevap bulabilirsiniz.

dgkntryk

DSH Alternatif

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş May 18, 2016 2:02 am

NRW eyaletinde kendi bunyesinde DSH-VORBEREITUNG kursu veren hangi universite ve hochschule ler var ?