Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kyk Yurtdisi Bursu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
bugraerkan1

Kyk Yurtdisi Bursu

Mesaj gönderen bugraerkan1 » Cmt May 07, 2016 10:44 pm

Merhabalar,
Gerek Kyk\'nin kendi sitesine gerekse bu forumdaki konu basliklarina baktim ancak aklimda bi kac soru kaldi,bilgisi olanlar yanitlamak isteyenler olursa cok sevinirim.

Almanya\'da DAAD\'nin verdigi burslar var diye gordum ancak site almanca oldugu icin cok iyi anlayamadim suan dil ogrencisiyim.
Kyk\'nin verdigi ogrenim kredisine basvurmak istiyorum,sukurler olsun aylik masrafimi karsiliyorum bloke hesabim vs var ancak arada bir gezmek istesem veya kendim icin biseyler bakmak istesem para sikintisi yasiyorum,ailemede bu konuda cok fazla baski yapmak istemiyorum.
Kyk ogrenim kredisine basvuru tarihleri ortalama ekim kasim diye biliyorum(yanlissa duzeltin lutfen)
Aylik olarak ne kadar verdikleri,bu parayi nereden cekebilicegimi,burslar aciklandiktan sonra neler yapmam gerek ( burdaki okuluma ne goturmem lazim turkiyeye bir sey gondermem lazim mi vs)
Dogru duzgun bilmiyorum. Bilen birisi varsa,veya aciklayici bir link varsa bilgilendirirseniz cok sevinirim :)

Stuttgarter

Kyk Yurtdisi Bursu

Mesaj gönderen Stuttgarter » Cmt May 07, 2016 11:07 pm

mert1611

Kyk Yurtdisi Bursu

Mesaj gönderen mert1611 » Cmt May 07, 2016 11:12 pm

Kyk ogrenim kredisi icin asagidaki linki inceleyebilirsin. Fakat burada benimde sormak istedigim birsey var. " BURS VEYA OGRENIM KREDISINDEN YARARLANAMAYACAK OGRENCILER" basliginin k maddesinde " kurumdan burs veya ogrenim kredisi almis ogrenciler" diyor. Ben 1 yildir aylik 400 tl ogrenim kredisi aliyorum. Fakat Almanyada okuyanlar icin bu miktar aylik 759 tl. Almanyaya geldigimde bu krediyi 759 tl ye cikarabilirmiyim? Bilgisi olanlar yardimci olabilirlerse sevinirim..

http://yurtkur.gsb.gov.tr/Sayfalar/2442 ... nelBilgile

bugraerkan1

Kyk Yurtdisi Bursu

Mesaj gönderen bugraerkan1 » Cmt May 07, 2016 11:23 pm

@oguzk97
Cevabin icin tesekkurler ancak linki yeterince inceledim :| Burs cikarsa burda neler yapmam gerek mesela,okuldan neler almam ne imzalatmam gerek,bunlarla ilgili bilgisi olanlar varmidir acaba