Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize basvurumdan 3 gun sonra kargoya verildi. sizce red midir?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Prş May 05, 2016 9:25 pm

Selamlar,

3 Mayis gunu vize gorusmem vardi. Belgelerim falan her sey tamdi. Dil kursu ve Universite icin basvurmustum. Bugun yani 3 gun sonra kargoya verildigine dair mesaj geldi. Yabancilar subem hannover. Sizce kesin red midir yoksa kabul geliyor olma ihtimali de var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 05, 2016 9:57 pm

Buyuk ihtimal reddir maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş May 05, 2016 9:59 pm

3gunde geri donuyorsa %99 reddir cunku hemen gonderilse bile belgelerin bugun almanyaya anca ulasirdi hic yabancilar subesinde gonderilmemis anladigim kadariyla

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Prş May 05, 2016 10:09 pm

Haklisiniz sanirim. Tum belgelerim tamdi fakat almacam 0\'di. Belgemde yoktu. Ordaki kadin almanca bilgimi sordu fakat hic birsey demedi niye belgen yok diye. Bende herhalde onay alma sansim var diye dusunmustum.. Simdi ne yapabilirim? Itiraz etsem etkisi olur mu?

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş May 05, 2016 11:07 pm

Hocam merhaba cuma gunu bende ayni vizeye basvurdum. Goetheden a1.1 katilim belgem bloke hesabim birde birkac universite ile yazismam vardi. Vize gorusmesinde a1.1 oldugu icin birkac basit soru sordu bana bende anlayabildigim kadariyla cevapladim. Bu hafta mulakata cagirabiliriz cagirmazsak 3-4 haftaya cikar dedi. Hala haber bekliyorum bir umut. Neyse senin bloke hesap, yazisma falan var miydi? Pasaportun eline ulasinca red mi degil mi bilgilendirir misin?

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Prş May 05, 2016 11:09 pm

[quote]uurrccnn tarafindan yazilan metin:

Hocam merhaba cuma gunu bende ayni vizeye basvurdum. Goetheden a1.1 katilim belgem bloke hesabim birde birkac universite ile yazismam vardi. Vize gorusmesinde a1.1 oldugu icin birkac basit soru sordu bana bende anlayabildigim kadariyla cevapladim. Bu hafta mulakata cagirabiliriz cagirmazsak 3-4 haftaya cikar dedi. Hala haber bekliyorum bir umut. Neyse senin bloke hesap, yazisma falan var miydi? Pasaportun eline ulasinca red mi degil mi bilgilendirir misin?[/quote]

Bloke hesap vs. tamdi benim. Tabiki yarin haber veririm pasaport elime geldiginde.

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş May 05, 2016 11:15 pm

Eyvallah simdiden tesekkurler.

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Cum May 06, 2016 12:36 am

reddir muhtemelen red sebebleri sana inandirci gelmezse itiraz dilekcesini kesinlikle yaz red ten onay cevirebilirsin...

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Cum May 06, 2016 11:08 am

Red geldi arkadaslar. Sebep olarak dilim yetersizmis. Vezne de yeteri kadar cevap verememisim kendilerine. Nasil itiraz ediyoruz? itiraz etsem sansim var mi acaba? hic yabancilar subesine gonderilmemis bu arada. Konsolosluk kendisi red vermis.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 06, 2016 11:13 am

Gecmis olsun oncelikle. Tam olarak red cevabinda neler yaziyor belirtirsen ona gore yardimci olmaya calisiriz.
www.deutschstudent.com

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Cum May 06, 2016 11:21 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun oncelikle. Tam olarak red cevabinda neler yaziyor belirtirsen ona gore yardimci olmaya calisiriz.[/quote]

Oncelikle tum belgelerimin tam oldugunu, motivasyon yazimin iyi oldugunu belirtmisler. Fakat Vize gorusme esnasinda kendimi tam olarak ifade edememisim ki haklilar. Almancam cok az. sordugunda iyi degil demistim. Ingilizcem gercekten cok iyi her gun yabanci arkadaslarla konusuyorum. Ingilizcen nasil dedi. Iyi dedim. ingilizce kendimi tanitmami istedi. 2-3 cumle kurdum ama cok heyecanlanmistim bildigim kelimeleri unuttum bi anda devam edemedim.
Kisaca red sebebim Almanca veya ingilize olarak gorevliyi ikna edememisim. Burda bir dil kursuna vs gidip biraz almancami gelistirmemi tavsiye etmisler. Fakat belge istememisler. Yani bir sonrakinde en azindan gorevliyi biraz ikna edebilirsem kabul alma sansim var gordugum kadariyla.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 06, 2016 11:25 am

Gorevliyi ikna etmene gerek yok normalde. Ordaki gorevli sadece bilgileri yukardaki sefine aktarir. Baska bir fonksiyonu yoktur. Itirazdan ziyade ilk asamada almanca kursuna git veya ozel ders al ve 1-2 ay sonra direk basvuru yap. Genelde itiraza cevaplar 2-3 ayda gelebiliyor.
www.deutschstudent.com

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Cum May 06, 2016 11:28 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Gorevliyi ikna etmene gerek yok normalde. Ordaki gorevli sadece bilgileri yukardaki sefine aktarir. Baska bir fonksiyonu yoktur. Itirazdan ziyade ilk asamada almanca kursuna git veya ozel ders al ve 1-2 ay sonra direk basvuru yap. Genelde itiraza cevaplar 2-3 ayda gelebiliyor.[/quote]

Tesekkurler yorum icin.
Ben hizli dil ogrenirim aslinda istesem 1-2 hafta da az cok konusabilecek seviyeye gelirim. 2 hafta iyice calisip tekrar randevu alsam nasil olur?

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Cum May 06, 2016 12:16 pm

Hocam gecmis olsun. Bence zamanin varsa goethe de bir kur almanca al ondan sonra basvuruda bulun. Katilim belgesi bile olsa buyuk etkisi olacagini dusunuyorum.

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Cum May 06, 2016 12:20 pm

[quote]uurrccnn tarafindan yazilan metin:

Hocam gecmis olsun. Bence zamanin varsa goethe de bir kur almanca al ondan sonra basvuruda bulun. Katilim belgesi bile olsa buyuk etkisi olacagini dusunuyorum.[/quote]

Yorum icin tesekkurler dikkate alacagim fakat Balikesirde Goethe yok :(

uurrccnn

Mesaj gönderen uurrccnn » Cum May 06, 2016 12:33 pm

Istanbulda oldugunu dusunmustum. Ozel bir dil okuluna kayit yaptir. Bu arada sartli kabulun yoksa sartli kabul almaya calis. Ayrica almanyada bazi unilerin almanca dil okullari oluyor hem ucuz oluyor hemde bazi ogrencilik haklarini veriyorlar sana direk almanyada unide baslarsin senin acindan daha kolay olur. Bol sanslar...

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Cum May 06, 2016 12:36 pm

Sartli kabulum + almanya\'da bir dil kursu kaydim var. 13 haziranda baslayacak hatta. Vizeyi alabilseydim ona baslayacaktim iste :) tesekkurler

hayat

Mesaj gönderen hayat » Cum May 06, 2016 3:56 pm

Neden red verdiler acaba. Aciklama olarak ne dediler

mew1010

Mesaj gönderen mew1010 » Cum May 06, 2016 4:28 pm

[quote]hayat tarafindan yazilan metin:

Neden red verdiler acaba. Aciklama olarak ne dediler[/quote]

Yukarda acikladim, bir goz atarsaniz sevinirim :)

hayat

Mesaj gönderen hayat » Cum May 06, 2016 4:39 pm

Genel olarak okudum ama ayrintiyi kacirmisim. Yani ne diyeyim gecmis olsun. Ben hic almanca bilmeden vize almistim tabi ki itiraz yolun acik. Almancayi orada ogrenmek istedigini de belirten dilekce yazabilirsin.