Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ikametgah yani adres kaydi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mmtali

Mesaj gönderen mmtali » Çrş Nis 27, 2016 11:54 am

Merhaba Arkadaslar

Yaklasik bir ay once basladim dil kursuna ve yarin gidip ikametgahimi suan kaldigim adrese tasimak icin,

Belediyeye gidip kaldigim adresi belirtsem pasaport ve ogrenci belgemle beraber yeterli olur mu ?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Nis 27, 2016 4:30 pm

ev sahibinden eve tasindigin tarihe dair imzali belge alman gerekiyor formu google a Anmeldung des Wohnsitzes sehrinin adi yazarsan gerekli form ve bilgileri bulabilirsin

mmtali

Mesaj gönderen mmtali » Çrş Nis 27, 2016 5:40 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

ev sahibinden eve tasindigin tarihe dair imzali belge alman gerekiyor formu google a Anmeldung des Wohnsitzes sehrinin adi yazarsan gerekli form ve bilgileri bulabilirsin[/quote]

Yaninda kaldigim kiside(evi 4 yil once tutmus) kiraci ondan mi almaliyim yoksa ev sahibinden(mulk sahibi) mi?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Nis 28, 2016 1:00 am

ev sahibinden alman gerekiyor ama alternatif olarak untermietvertag yapabilirsin birlikte kaldigin kisiyle odanin birini formaliteden sana kiraladi gostersin kirada 200eu olsun tamamdir

mmtali

Mesaj gönderen mmtali » Prş Nis 28, 2016 10:29 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

ev sahibinden alman gerekiyor ama alternatif olarak untermietvertag yapabilirsin birlikte kaldigin kisiyle odanin birini formaliteden sana kiraladi gostersin kirada 200eu olsun tamamdir[/quote]

Eyvallah Technonur, iyi yardimin oldu. :)

uck

Mesaj gönderen uck » Sal Eki 25, 2016 11:15 am

Benim Munih\'e geleli 1 hafta oldu, garantorum ve 6 aylik vizem var. Anmeldung ve geldigimi bildirmem icin belli bir zaman var mi ? 3 Kasim\'da almanca dil kursum baslayacak.

tur595

Re: ikametgah yani adres kaydi

Mesaj gönderen tur595 » Cum Ağu 03, 2018 8:46 pm

Merhabalar,
Benim yabancilar dairesine gidecegim zaman ikametgah adresi gostermekle ilgili problemim olacak. Cunku su an orda evi olan ve okuyan bir arkadasimiz var ve biz bir arkadasimla beraber orda olan arkadasimizin evini kiralamak istiyoruz. Bizim donemimiz basladiginda ordaki arkadasimiz baska bir ulkede olacak erasmus yapacagindan dolayi. Ordaki arkadasimizin evi baskasina kiralamaya yetkisi var kendi uygun gordugunde ancak ne kadar yetkin kendisi de bilmiyor, cunku yapmak istedigimiz sey ayni kira fiyatina ayni evde 2 kisi yasamak. Konuyu gercek ev sahibine acmak istemiyoruz cunku 2 kisi oldugundan dolayi ya hayir diyecek ya da fiyati yukari cekecek. Birimiz kontrat imzalasa digeri oturum icin kontrat gosteremiyecek.
Bu konuya benzer bir deneyimi olan var mi? Ya da bu isin icinden nasil cikilir fikri olan? Paylasirsaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler

uziuzi

Re: ikametgah yani adres kaydi

Mesaj gönderen uziuzi » Prş Ağu 16, 2018 8:27 pm

uck yazdı: Sal Eki 25, 2016 11:15 am Benim Munih\'e geleli 1 hafta oldu, garantorum ve 6 aylik vizem var. Anmeldung ve geldigimi bildirmem icin belli bir zaman var mi ? 3 Kasim\'da almanca dil kursum baslayacak.
Eve yerleştikten itibaren belirli bir zaman vardı ama şu an hatırlamıyorum. Ben Nisan'da gelip Haziran'da eve yerleştim, Haziran ortası gibi de anmeldung yaptım