Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

oturum hakkinda

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kardelenb

oturum hakkinda

Mesaj gönderen kardelenb » Cmt Nis 16, 2016 12:47 pm

Arkadaslar, benim pazartesi gunu,2 gun sonra, auslanderbehordede vize uzatma randevum var.Vizem 26 mayista bitiyor. Bana gonderilen kagitta, bir adet resim,dil kurslarina katildigima dair belgeler, universiteye kabulum, gultiger heimatpass, universitede ogrenci olduguma dair ogrenci belgesi, sigorta bir de "aktuelle Meldebescheinung mit allen Familienangehorigen" yaziyor. Bu aktuelle Meldebescheinung haric her seyim hazir. Bu kastedilen benimle beraber ailemin ikametgahi mi, yoksa sadece onlarin mi? Ben de sadece 1 sene once oturum aldigimdaki ikametgahlari var ailemin. Bu aktuell olmuyor. Bir sorun cikarirlar mi? Sadece 1 ay gecerli bu ailemin ikametgah belgeleri. Gerci o zamanda almanyaya ilk geldigimde, ikametgahlarin gecerlilik suresi 2-3 ay gecikmisti, 1 senelik oturum almistim. Yani ikametgah belgelerinde subata kadar gecerli diyordu ben mayista auslanderbehordeye gitmistim.

technonur

oturum hakkinda

Mesaj gönderen technonur » Cmt Nis 16, 2016 2:26 pm

suanki oturdugun adresi belgeleyeceksin onuda einwohnermeldeamt yada rathausdan alabilirsin keske daha onceden halletseydin islerini

Kullanıcı avatarı
welly275

oturum hakkinda

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Nis 17, 2016 12:21 am

eger adresini degistirmediysen sorun olmaz ayni belge gecer. ayni sey ailen icin de gecerli ama turkiyedelerse zaten gerek bile duyacaklarini sanmam. turkiyede demen ve turkiye adreslerini vermen yeterli olmasi lazim.

kardelenb

oturum hakkinda

Mesaj gönderen kardelenb » Pzr Nis 17, 2016 12:44 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

suanki oturdugun adresi belgeleyeceksin onuda einwohnermeldeamt yada rathausdan alabilirsin keske daha onceden halletseydin islerini[/quote]

Yok benim ikametgahim var ben ailemin belgeleri icin endise ettim. Ama sorun cikarmazlar herhalde onemli olan benim okula kayit olmam filan

kardelenb

oturum hakkinda

Mesaj gönderen kardelenb » Pzr Nis 17, 2016 12:45 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

eger adresini degistirmediysen sorun olmaz ayni belge gecer. ayni sey ailen icin de gecerli ama turkiyedelerse zaten gerek bile duyacaklarini sanmam. turkiyede demen ve turkiye adreslerini vermen yeterli olmasi lazim.[/quote]

Tesekkur ederim umarim cikmaz bi sorun

technonur

oturum hakkinda

Mesaj gönderen technonur » Pzr Nis 17, 2016 12:48 pm

aktuelle Meldebescheinung mit allen Familienangehorigen demek senin su anda nerede ve kimle yasadigina dair belge atiyorum sen sevgilinle kaliyorsundur o bile yazar sayet ki soylersen ve o belgenin 3ay gecerliligi var tr ile hicbir alakasi yok yapman gereken dedigim gibi rathausa yada einwohnermeldeamt(yasadigin yere gore degisir) a gidip o belgeyi almak istedigini soyleyeceksin. Multeci olaylarindan dolayi artik adres belgeleme olaylari vs cok daha sk kontrol edililiyor. Ornegin onceden adres kaydi yaptirmak icin pasaport yeterliyken simdi ev sahibinden tasindigina dair belge isteniyor. Ve resmi yerlerde surekli aktuelle meldebescheinigung isteniyor.