Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dsh

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Lakarar

Dsh

Mesaj gönderen Lakarar » Prş Mar 31, 2016 6:53 am

Oncelikle tum sitedekilere selam ve saygilarimla basliyorum. Ismim batuhan 20 yasindayim almanyaya geleli 1 ay oldu ve bir ayda rheinland privat schulenin dusseldorftaki subesinde b1 atladim. Bu kisaca bir on bilgiydi yaklasik 1 hafatadir kursa gitmiyorum asiri stresim var geceleri uyuyamiyorum. Ben duisburg essen uni. Turkiyede kazandigim bolum ile basvurdum ve sartli kabul aldim ve kayit icin gittigimde benden c1 belgesini almami ve uni. Gelip baska sinava tabi tutulacagim soylendi bende suan dedigim gibi b1 deyim ama benim dusuncem onemli olan kelime bilgisi ben onun sayesinde bu kadar hizli geldim. Biraz uzun oldu kusuruma bakmayin lutfen. Simdi sorum su.
1)Gramatik cidden onemli mi?
2)Sizce beni sokacaklari sinav nedir?
3)Bu sinav icin kac hakkim var?
Suanlik aklima gelen bunlar. Simdiden okuyan herkese cok tesekkurler ve saygilarimi sunarim.

olupiksel

Dsh

Mesaj gönderen olupiksel » Prş Mar 31, 2016 11:53 am

Okulun web sitesinde testdaf\'i da kabul ettikleri yaziyor, gramatikten bu kadar korkuyorsan testdaf\'i da deneyebilirsin, en azindan gramatik sorulmuyor . testdaf\'a istedigin kadar da girebilirsin.

Lakarar

Dsh

Mesaj gönderen Lakarar » Prş Mar 31, 2016 1:21 pm

Cok saol tesekkur ederim yorumum icin

Profane

Dsh

Mesaj gönderen Profane » Cmt Nis 02, 2016 10:01 pm

Senin girecegin sinav cok yuksek ihtimalle DSH sinavidir.Grammatik yerine gore evet onemli.Mesela ben Aachen\'da gectim ve grammatik kismi gercekten cok onemliydi.Genelde 2 hak verirler ayni okulda ama farkli farkli okullarda sinirsiz kez girebilirsin.Mesela FH Aachen sinava girme konusunda bir kisitlama koymuyor.