Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum icin sigorta

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
duyguu

Oturum icin sigorta

Mesaj gönderen duyguu » Prş Mar 10, 2016 11:10 pm

Ya arkadaslar lutfedn bana yardimci olun ben tekim.
2 gun once oturum randevum vardi bende sigorta olarak at11 belgesini gelir gelmey TKdan almanyada gecerli 3 aylik sigortaya cevirmistim. Ben at11le vize aldigim icin oturumuda bununla alirim diye gittim sabah 8de benimle ilgilenen yetkili biraz sert konustu moralim cok bozuldu zatenn :(( nisanin 15ine yine randevu verdi. Ben tk ya gittim yine hemen anlattim durumu onlarda bunun bizle ilgisi yok diyerek Mawista ve Care Concept adinda fma isimleri verdi. Benim anlamadigim nokta su:Ne kadar sureli sigorta yaptirmaliyim ve hangi sigorta turunden yaptirmaliyim? Ve en anlamadigim sey ise bu aylik odenen sigortalardan mi yaptirmam lazim yoksa sadece senelik 20-30 euro gibi cok ucuz rakama yapilan sigortalar var onlardan mi? Lutfen yardimci olun tekim zatn oturum vermizcekler diye korkuyorum bu sefer? :((

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Oturum icin sigorta

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Mar 10, 2016 11:42 pm

Sanirim dil kursu ogrencisisin. Bu yuzden AT11 icin henuz iznin yok tam ogrenci sayilmadigindan. Bu yuzden o onerdikleri sigorta sirketlerinden birine sigorta yaptirirsan hic problemsiz alirsin oturumunu. Burada da cogu ogrenci care concept kullaniyor zaten ben dahil olmak uzere.

http://www.care-concept.de/krankenversi ... e57049d842

Burada gerekli bilgiler yaziyor 26 , 33 ve 57 euro olmak uzere aylik paketleri var. Odemeyide aylik yapiyorsun. Buradan kendine uygun olan paketi sec karar karar ver ona gore en az 8 aylik yaptir ve oyle git Auslaenderbehorde ye. O zaman bir problem cikmayacaktir.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

duyguu

Oturum icin sigorta

Mesaj gönderen duyguu » Prş Mar 10, 2016 11:55 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Sanirim dil kursu ogrencisisin. Bu yuzden AT11 icin henuz iznin yok tam ogrenci sayilmadigindan. Bu yuzden o onerdikleri sigorta sirketlerinden birine sigorta yaptirirsan hic problemsiz alirsin oturumunu. Burada da cogu ogrenci care concept kullaniyor zaten ben dahil olmak uzere.

Burada gerekli bilgiler yaziyor 26 , 33 ve 57 euro olmak uzere aylik paketleri var. Odemeyide aylik yapiyorsun. Buradan kendine uygun olan paketi sec karar karar ver ona gore en az 8 aylik yaptir ve oyle git Auslaenderbehorde ye. O zaman bir problem cikmayacaktir.[/quote]

Ya cok tesekkur ederim ya.. Care concept iyi mi tavsiye eder misiniz birde fiyatlar neye gore belirlenmis
Evet dil kursu ogrencisiyim

Diablo35

Oturum icin sigorta

Mesaj gönderen Diablo35 » Cum Mar 11, 2016 12:29 am

[quote]duyguu tarafindan yazilan metin:

Burada gerekli bilgiler yaziyor 26 , 33 ve 57 euro olmak uzere aylik paketleri var. Odemeyide aylik yapiyorsun. Buradan kendine uygun olan paketi sec karar karar ver ona gore en az 8 aylik yaptir ve oyle git Auslaenderbehorde ye. O zaman bir problem cikmayacaktir.[/quote]

Ya cok tesekkur ederim ya.. Care concept iyi mi tavsiye eder misiniz birde fiyatlar neye gore belirlenmis
Evet dil kursu ogrencisiyim[/quote]

selam duygu bende dil kursu yaparken Care Concept ten sigorta yaptirmistim ve cok memnun kaldim hem hastane odemelerinde hemde iptal ederken hic sorun cikarmadilar.

tarifelere gelince care Concept in sayfasinda tarifelerin neleri kapsayip kapsamadigini ayrintili ve turkce olarak bulabilirsin ben premium olani yaptirmistim (57€) 33€ luk olandan tek farki dis muayenelerini de kapsamasiydi ama internet sitesinden bakmam daha iyi olur tabi

duyguu

Oturum icin sigorta

Mesaj gönderen duyguu » Cum Mar 11, 2016 12:58 am

[quote]Diablo35 tarafindan yazilan metin:

[quote]duyguu tarafindan yazilan metin:

Evet dil kursu ogrencisiyim[/quote]

selam duygu bende dil kursu yaparken Care Concept ten sigorta yaptirmistim ve cok memnun kaldim hem hastane odemelerinde hemde iptal ederken hic sorun cikarmadilar.

tarifelere gelince care Concept in sayfasinda tarifelerin neleri kapsayip kapsamadigini ayrintili ve turkce olarak bulabilirsin ben premium olani yaptirmistim (57€) 33€ luk olandan tek farki dis muayenelerini de kapsamasiydi ama internet sitesinden bakmam daha iyi olur tabi[/quote]

Care Concept ten sigorta yaptirdiktan sonra kart falan veriliyormu yada tkya gitmelimiyiz yine. Bazi kisilerde sigorta karti goruyorum ayni kimlik gibi