Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum izni alamiyorum

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
melmel

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen melmel » Prş Mar 10, 2016 12:58 pm

Arkadaslar merhaba, biraz yardiminiza ihtiyacim var.

Ozet gecmek gerekirse; universitenin sistemindeki bir hata yuzunden, ben okula Kasim\'in sonunda basladim... Kasim\'da vizeye basvurdum ve Ocak\'ta aldim. Ocak\'tan beri Anmeldung yapmak ile ugrasiyordum. Sonunda yaptim ve bugun Auslanderbehorde\'ye gittim. AT11 belgemi kabul etmediler cunku Mart 31\'de sona eriyor. Ama sorun su ki, yeni AT11 belgesi almam icin okuldan ogrenci belgesi almam lazim, ogrenci belgesi icinse oturma izni almam lazim... Su an dondum kaldim diyebilirim. Her ay 70 euro verecek param da yok :(

Ne yapabilirim? 31 Mart\'a kadar oturumum var yoksa sinir disi edilecekmisim bir care bulamazsam.

erdal3600

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen erdal3600 » Prş Mar 10, 2016 1:43 pm

70 euro vermekTen baska cozum yolu yok gibi ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 10, 2016 6:53 pm

edilmezsin sinirdisi falan okuyan ogrencisin sonucta. git AOK ya da baska birinden sigorta baslangici yap, sonra belgelerini hallet. sonra yeni ve eski AT-11 belgesiyle AOKya sigortadan muafiyet icin basvur. ama tabi oncesinde AOK ya danis, normal sigorta baslattiktan sonra muaf duruma gecebiliyomusun diye. ya da AT-11 belgenle muaf belgesi al.

duyguu

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen duyguu » Prş Mar 10, 2016 11:12 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

edilmezsin sinirdisi falan okuyan ogrencisin sonucta. git AOK ya da baska birinden sigorta baslangici yap, sonra belgelerini hallet. sonra yeni ve eski AT-11 belgesiyle AOKya sigortadan muafiyet icin basvur. ama tabi oncesinde AOK ya danis, normal sigorta baslattiktan sonra muaf duruma gecebiliyomusun diye. ya da AT-11 belgenle muaf belgesi al.[/quote]

Ya bendede ayni sorun var benimde at11 31 martta bitiyo ama benim sorunum biraz farkli
2 gun once oturum randevum vardi bende sigorta olarak at11 belgesini gelir gelmey TKdan almanyada gecerli 3 aylik sigortaya cevirmistim. Ben at11le vize aldigim icin oturumuda bununla alirim diye gittim sabah 8de benimle ilgilenen yetkili biraz sert konustu moralim cok bozuldu zatenn :(( nisanin 15ine yine randevu verdi. Ben tk ya gittim yine hemen anlattim durumu onlarda bunun bizle ilgisi yok diyerek Mawista ve Care Concept adinda fma isimleri verdi. Benim anlamadigim nokta su:Ne kadar sureli sigorta yaptirmaliyim ve hangi sigorta turunden yaptirmaliyim? Ve en anlamadigim sey ise bu aylik odenen sigortalardan mi yaptirmam lazim yoksa sadece senelik 20-30 euro gibi cok ucuz rakama yapilan sigortalar var onlardan mi? Lutfen yardimci olun tekim zatn oturum vermizcekler diye korkuyorum bu sefer? :((

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 11, 2016 7:36 pm

duyguu, baska basliklarda cevaplanmis sorun. o yuzden benim baska bi ricam var.. tek bir baslikta sorunu sorman yeterli. goren ve bilgisi olanlar cevap verir zaten :)

duyguu

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen duyguu » Pzr Mar 13, 2016 7:56 pm

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:

bendede ayni durum. Direkt normal sigorta yaptiricam tekrardan. 2-3 ay sonra AT 11 i basip parasini geri alicaksin bu kadar basit :)[/quote]

Yarin sigorta yaptiricam. Sormak istedigim son onemli bir sey var. 2-3 ay sonra iptal edip odedigim parayi geri alabilir miyim kesin? Alabiliyorsam at11ide ayni anda mi yaptirmsm gerekiyo. Yani isde alacagim zaman at11in gecerlilik tarihi bu ozel sigortanin tarihiyle ayni mi olmali

technonur

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen technonur » Pzr Mar 13, 2016 8:18 pm

[quote]duyguu tarafindan yazilan metin:

bendede ayni durum. Direkt normal sigorta yaptiricam tekrardan. 2-3 ay sonra AT 11 i basip parasini geri alicaksin bu kadar basit :)[/quote]

Yarin sigorta yaptiricam. Sormak istedigim son onemli bir sey var. 2-3 ay sonra iptal edip odedigim parayi geri alabilir miyim kesin? Alabiliyorsam at11ide ayni anda mi yaptirmsm gerekiyo. Yani isde alacagim zaman at11in gecerlilik tarihi bu ozel sigortanin tarihiyle ayni mi olmali[/quote]

1)Sigortayi iptal edemezsin.Edersen okula ve polise haber verirler
2) AT 11 zaten 6 aylik zaman zarfinda verilir.
3)Sigortani yaptirip vizeyi aldiktan 1 ay sonra gibi bi sure icinde AT 11 belgesini verirsen parani geri alabilirsin.[/quote]

kotu ornek olmak gibi olmasin ama zamaninda tam 8 ay sigortasiz kaldim :D ne okuldan bisey geldi nede polisten

duyguu

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen duyguu » Pzr Mar 13, 2016 10:28 pm

[quote]duyguu tarafindan yazilan metin:

Yarin sigorta yaptiricam. Sormak istedigim son onemli bir sey var. 2-3 ay sonra iptal edip odedigim parayi geri alabilir miyim kesin? Alabiliyorsam at11ide ayni anda mi yaptirmsm gerekiyo. Yani isde alacagim zaman at11in gecerlilik tarihi bu ozel sigortanin tarihiyle ayni mi olmali[/quote]

1)Sigortayi iptal edemezsin.Edersen okula ve polise haber verirler
2) AT 11 zaten 6 aylik zaman zarfinda verilir.
3)Sigortani yaptirip vizeyi aldiktan 1 ay sonra gibi bi sure icinde AT 11 belgesini verirsen parani geri alabilirsin.[/quote]

Anlamadigim nokta su iptal edenezsiniz diyorsunuz at11 verip parayi geri alabilirsiniz diyorsunuz ben burayi anlamiyorum. At11 3 aylik veriliyor bana ben dil kursu ogrencisiyim universite degil.

refresh

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen refresh » Pzr Mar 13, 2016 11:13 pm

Selamlar Duygu, ben once normal ogrenci sigortasi oldum aylik 80 kusur euro odedim ve sgknin AT 11 icin istedigi denklik belgesi yuzunden AT 11i biraz gec aldim 3 ay kadar, AT 11 ogrencilere de donemlik veriliyor. Ben normal sigortaliyken gidip AT 11i verince isleme aldilar 1 ay sonra da gecmise donuk parami da AT 11 hangi suredeyse iade ettiler. Daha onceki AT 11 ile ilgili basliklara da bakabilirsin. Bu belge hem Turkce hem Almanca aciklamali bir sayfa ama her sigortaci AT 11 den anlamayabiliyor bu ne derlerse merkezinizi arayin de israrci ol. AT 11de o tarihler yaziyorsa parani seve seve vermek zorundalar. Kolayliklar dilerim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum izni alamiyorum

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Mar 14, 2016 9:08 am

duyguu, burda saglik sigorta firmalari sigortadan sorumludur ve devletin koydugu kurallarla sigorta yaparlar. sana da AT11le muaf hakki veren devlet. o yuzden ne kadar surede vermen gerek bilmiyorum ama belgeyi verdigin zaman muaf yapmak durumundalar.

bu arada sigorta durdurunca polis molis gelmez ama ilerde tum primleri toplu olarak odetirler. yoksa yine ayni sorunu yasarsin bi sonraki uzatmada.