Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Ogrenci iken araba almak mantikli mi?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 2:01 pm

Seneye Almanya ya gitmek istiyorum orda araba fiyatlari buraya gore cok ucuz ulasim icin 2000-3000 euro civari bi araba alsam bakim masrafi haric ne gider olur? Sigorta vs pahali mi oluyor yeni gelene. 7-8 litre mazot yakan bi aracla Seyehat etmek otobusten daha mi pahali oluyor?

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzr Şub 28, 2016 3:37 pm

sarisin kizlar da esmer turk erkeklerine bayiliyor bunu da ekleyelim.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Pzr Şub 28, 2016 4:50 pm

[quote]bilk tarafindan yazilan metin:

sarisin kizlar da esmer turk erkeklerine bayiliyor bunu da ekleyelim.[/quote]

Cevabini vereceksen duzgun bir sekilde ver. sacma sapan dalga gecer imasiyla mesaj yazma, adam bilmedigi bir konu hakkinda soru soruyor forumlarin kurulma amaci zaten bu..

Kardesim soruna gelecek olursakda Ogrenci oldugun zaman sana semesterticket adinda bir kart verecekler. Eyaletler - sehirler - universiteler arasinda bazi farkliliklar olsada geneli icin konusmak gerekirse sana verdigi o kart ile sehir ici ve hatta universitenin bulundugu sehrin yanindaki sehirlerede ucretsiz ve sinirsiz ulasim hakki veriyor tabi bunun icin cuzzi bir miktar oduyorsun semester harcini yatirdigin zaman buna da dahil oluyor zaten. sehir ici otobus tramvay metro ve tren kullanabiliyorsun. bana soracak olursan bu konuda gerek yok. Araban olursa daha kolay olur gidip gelmen ama bakim masrafi tuv yakit felan sikintili olabiliyor bazen..
sehirler arasi cok gezerim ben dersen tren ile ulasim imkani zaten mevcut . Tabiki alternatifleri de var. otobus ile yolculuk her ne kadar trene gore daha az konforlu olsada (yada bana gore oyle ) vakti olanlar icin cok ucuza geliyor. bir kac marka verecegim reklam olarak anlasilmasin tabiki ama Almanyadaki genis capli firmalar bunlar

http://meinfernbus.de/ ( benim favorim bu firma. cok fazla seferleri oluyor ve tabiki ucuz)
https://www.postbus.de/ ( yeni yeni gelisiyor ama kaliteli bir firma )
ve tabiki https://www.blablacar.de/ ( bunuda sanirim biliyorsundur ayni site Turkiyede\'de acik)

Egerki 1 gunde ayni eyalette 1-2 sehre git gel yaparim diyorsanda eyalet ticketlari var 23 eurodan itibaren basliyor buda alternatif olabilir sana. asagiyada bu adresi veriyorum buradan bakabilirsin.

http://www.bahn.de/p/view/angebot/regio ... kets.shtml

Sorularin olursa yukardaki arkadaslara bakma sen, istedigin sekilde sorabilirsin :)
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 4:59 pm

araba almak ucuz ama sigorta olayi herseyi berbat ediyor yastan ve ehliyeti alis tarihinden dolayi sigorta vergi vs aracin marka modeline gore degismekle birlikte yillik ortalama 1000eu yu gozden cikarman gerekiyor.
ben mesela 65 yasinda bir almanin adina yaptirdim sigortayi yaklasik yillik bir 350 400€ karim oluyor odedigim fiyatta 2008 116 bmw icin yillik 900€ full kasko dahil. full kasko yaptirip yaptirmak keyfine kalmis ama 2000 3000€ luk bir araba icin tavsiye etmem zaten araba modeli eskidikce sigorta asiri derecede artiyor. sayet ki bulundugun eyalette semesterticket (eyalet dahilinde toplu tasima ucretsiz) gibi bir olay yoksa araba alman mantikli olacaktir cunku 15km mesafe icin bile 10 15€ tren bileti veriyorsun cok koyuyor adama...

kisacasi araba alacaksan sana masrafi
1) ehliyetini almanyada almak zorundasin buda 600 750€ civari sayet tr de ehliyetin varsa yoksa 1300 1500€ civari
2) sigorta vs masrafi yaklasik 1000 1300€ olur full kasko istersen 300 400€ eksta vermen gerekiyor.
3) otobusten avantajli olmaz meinfernbus vs ile genelde 25 40€ civarinda heryere gidebiliyorsun.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 6:15 pm

Tesekkur ederim hem a2 hem B sinifi ehliyetim var burada motorlara saygi yok diye cesaret edemiyordum uzun yola fakat orda oyle olmaz diye dusunuyordum sigorta parasi onlar icin de yuksek mi yoksa Italya gibi motora tesvik ediyorlar mi? Acil durumlar icin motor alinabilir o fiyata yeni model. Bu arada baska bi konu ama kyk kredisi odeniyormus yurtdisina giden ogrencilere dil kursuna giderjen de odeniyor my. Aranizda ogrenci iken alan var mi? Bir de son olarak iscilik pahali mi arabaya bisey olursa cikma parca bj sekilde bulunur ama iscilik gozumu korkuttu araba alirken.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzr Şub 28, 2016 7:47 pm

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

Cevabini vereceksen duzgun bir sekilde ver. sacma sapan dalga gecer imasiyla mesaj yazma, adam bilmedigi bir konu hakkinda soru soruyor forumlarin kurulma amaci zaten bu..[/quote]

Agziniza,elinize saglik ... Bu haddini bilmez terbiyesiz ergen bozuntusundan bende sikayetciyim... Yoneticilerinde bu duruma el atmasi gerektigini dusunuyorum !!!bir cumlede ellinin uzerinde kucuk dusurucu soz, tahrik ve nefret soyleminin bir arada kullaniyor(lar) bu tur insanlar ac kaldiklarinda klavyenin tuslarini sokup altindaki cerez ve cips artiklariyla 1 aya kadar yasayabildikleri rivayet edilir.
BAR MITZVAH

lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Pzr Şub 28, 2016 10:38 pm

Turkiyede ki yeni ehliyet kanununa gore ehliyetini degistirirse bildigim kadariyla Almanyada sinirsiz sure ile kullanma hakki bu haktan dolayi arac alma hakki doguyor diye biliyorum. Yanlisim ya da eksik bir sey varsa duzeltin lutfen.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 10:47 pm

[quote]lmasfo tarafindan yazilan metin:

Turkiyede ki yeni ehliyet kanununa gore ehliyetini degistirirse bildigim kadariyla Almanyada sinirsiz sure ile kullanma hakki bu haktan dolayi arac alma hakki doguyor diye biliyorum. Yanlisim ya da eksik bir sey varsa duzeltin lutfen.[/quote]

http://arti49.com/2015/12/21/yeni-turk- ... olmayacak/

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzt Şub 29, 2016 1:15 am

Kyk kredisi alan var mi almanya da okuyup? Dil kursundan itibaren veriyorlar mi yoksa doneme mi baslamak lazim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 29, 2016 2:12 am

okula baslamak lazim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 29, 2016 2:26 am

Lutfen daha saygili olalim birbirimize karsi. Trol mesajlari ve diger sorulari iyi ayirt edelim.
Tesekkurler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzt Şub 29, 2016 3:31 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Lutfen daha saygili olalim birbirimize karsi. Trol mesajlari ve diger sorulari iyi ayirt edelim.
Tesekkurler.[/quote]
Arkadasin mesaji ben de gordum ama dikkate almadim onlar istiyor ki milletin hevesi kirilsin biseyler basaramasin. Kmlerce oteden birinin hevesini kirmak dalga gecmek nasil bir haz verir insana anlayamiyorum. Neyse herkese cok tesekkur ederim bulamadigim her bilgiyi acikladiniz

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Şub 29, 2016 8:19 am

Kaale alinacak bir tip degil zaten ;) cok dogrusun ...benim okadar basligimin altinada rencide edici sozler yazdi.Sogutuyorlar forumdan... Millet birseyi basaramasin istiyorlar.Hevesleri kirilsin.Kisacasi Bencillik soz konusu, Cok Ozur dileyerek soyluyorum Affedersiniz ama biz BASARDIKCA ONLAR IT GIBI HAVLIYACAK! Durmak yok yola devam...
BAR MITZVAH

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Şub 29, 2016 9:55 am

Yahu birseyler basarin da biz havlayalim arkadasim, ben raziyim. :) Sitenin en eski uyelerindenim ve sanirim simdiye kadar mezun olan az uyelerinden biriyim. :) Buraya gelen her ogrenci bu tip hayallerle Almanya ya gelir. Abi ya bak almanya da arabalar cok ucuzmus, okul bitsin hemen mercedes de ise baslarim dimi, 10 bin avro maas veriyorlarmis, bir de sarisin alman kizlari turk erkeklerine bayiliyormus diye dusune dusune dusune... Sonuc sifir da kaliyor. Adam egitim icin okul icin degil direk araba arastirmaya baslamis. Burda prof lar bile toplu tasima araclarini kullanir, bizim bu milletin araba ve gosteris sevdasi nedir anlamadim gitti. Belki arkadasin niyeti o degildir ama Turkiye den gelmek isteyen arkadaslarin artik, su bolumu bitirirsem kac maas alirim veya su arabayi alirsam sigortasi ne kadar olur gibi sorularindan biktim. Ulan biriniz de okul hakkinda soru sorun. Ornegin simdiye kadar hic, matematik de veya baska bir alanda tavsiye edebilecegin bir kitap varmi diye sorani hic gormedim. Ama bazen faceden elin hintlisi vs ekler sorular sorar universitenin sayfasindan, bizimkilerle sorulari karsilastirirsam ne kadar yersiz yere havladiginizi ve ne kadar bos adamlar oldugunuzu anlarsiniz. Physiker bu duruma defalarca kez deginmisti ve o kadar hakliymis ki simdi cok iyi anliyorum onu. Cogunuzdan bi b... olmaz orasi net goruluyor.

Keita

Mesaj gönderen Keita » Pzt Şub 29, 2016 10:08 am

Yahu birseyler basarin da biz havlayalim arkadasim, ben raziyim. :) Sitenin en eski uyelerindenim ve sanirim simdiye kadar mezun olan az uyelerinden biriyim. :) Buraya gelen her ogrenci bu tip hayallerle Almanya ya gelir. Abi ya bak almanya da arabalar cok ucuzmus, okul bitsin hemen mercedes de ise baslarim dimi, 10 bin avro maas veriyorlarmis, bir de sarisin alman kizlari turk erkeklerine bayiliyormus diye dusune dusune dusune... Sonuc sifir da kaliyor. Adam egitim icin okul icin degil direk araba arastirmaya baslamis. Burda prof lar bile toplu tasima araclarini kullanir, bizim bu milletin araba ve gosteris sevdasi nedir anlamadim gitti. Belki arkadasin niyeti o degildir ama Turkiye den gelmek isteyen arkadaslarin artik, su bolumu bitirirsem kac maas alirim veya su arabayi alirsam sigortasi ne kadar olur gibi sorularindan biktim. Ulan biriniz de okul hakkinda soru sorun. Ornegin simdiye kadar hic, matematik de veya baska bir alanda tavsiye edebilecegin bir kitap varmi diye sorani hic gormedim. Ama bazen faceden elin hintlisi vs ekler sorular sorar universitenin sayfasindan, bizimkilerle sorulari karsilastirirsam ne kadar yersiz yere havladiginizi ve ne kadar bos adamlar oldugunuzu anlarsiniz. Physiker bu duruma defalarca kez deginmisti ve o kadar hakliymis ki simdi cok iyi anliyorum onu. Cogunuzdan bi b... olmaz orasi net goruluyor.[/quote]

Aynen hocam katiliyorum. Bu ergen akillilarin birisi eger zamaninda universite bitirsin arabalarini ben alacagim soz. Ben de eski uyelerdenim, bir anket koymuslar mantigini da cozemedim ama bu tip uyeler sitenin kalitesini iyice dusurdu. Bir cok admin bile artik siteye girmiyor, neden acaba diye dusundunuzmu hic?

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzt Şub 29, 2016 11:12 am

Yahu birseyler basarin da biz havlayalim arkadasim, ben raziyim. :) Sitenin en eski uyelerindenim ve sanirim simdiye kadar mezun olan az uyelerinden biriyim. :) Buraya gelen her ogrenci bu tip hayallerle Almanya ya gelir. Abi ya bak almanya da arabalar cok ucuzmus, okul bitsin hemen mercedes de ise baslarim dimi, 10 bin avro maas veriyorlarmis, bir de sarisin alman kizlari turk erkeklerine bayiliyormus diye dusune dusune dusune... Sonuc sifir da kaliyor. Adam egitim icin okul icin degil direk araba arastirmaya baslamis. Burda prof lar bile toplu tasima araclarini kullanir, bizim bu milletin araba ve gosteris sevdasi nedir anlamadim gitti. Belki arkadasin niyeti o degildir ama Turkiye den gelmek isteyen arkadaslarin artik, su bolumu bitirirsem kac maas alirim veya su arabayi alirsam sigortasi ne kadar olur gibi sorularindan biktim. Ulan biriniz de okul hakkinda soru sorun. Ornegin simdiye kadar hic, matematik de veya baska bir alanda tavsiye edebilecegin bir kitap varmi diye sorani hic gormedim. Ama bazen faceden elin hintlisi vs ekler sorular sorar universitenin sayfasindan, bizimkilerle sorulari karsilastirirsam ne kadar yersiz yere havladiginizi ve ne kadar bos adamlar oldugunuzu anlarsiniz. Physiker bu duruma defalarca kez deginmisti ve o kadar hakliymis ki simdi cok iyi anliyorum onu. Cogunuzdan bi b... olmaz orasi net goruluyor.[/quote]
Universite egitimi hakkinda, informatik mi makine mi daha iyi diye, is imkanlari nasil diye de basliklar actim. Bir arkadas saati dort bes euroya calisabilirsin ogrenciyken dedi onu kabul ederek geliyorum fakat bu konu egitim ile alakali degil diye oraya yazmak istemedim. Burada zaten arabamiz var dil okulunda oldugun zaman otobuslere para ile binersin dediler o yuzden araba almak daha mantikli olur dedim. Araba ulasim icin kullanilmiyor mu sizin orada? Tutup Mustang ler sl500 ler ucuz mu diye sormuyorum eski kasa golf dusunmustum zaten burada da arabamiz o. Sigorta pahali denilince de motor hakkinda bilgi almak istedim zaten. Neyse sizi de biktirmislar insanlar ama ozel mesaj ile rahatsiz etmemistim yorum yapmasaniz daha az yorulurdunuz.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Şub 29, 2016 11:12 am

ben almanyada dogdum buyudum zaten , liseyi turkiyede okumus olabilirim ama simdi tekrardan dortmunddayim. Sinirsiz vizemde var (foto sayfada mevcut) yani istedigim arabayi alirimda satarimda , uniye giderimde copcude olurum , senin gibi ergenlerin takildigi internet cafede acarim ... Benim basarim seni alakadar etmez ..
Araba konusuna gelirsek , adam sadece ulasimini kolaylastirmak istemistir ... Sizin gibi akbaba ergenler her yorumun altinda kendini belli ediyor zaten , yukarda admin uyardi zaten ... Basari konusuna gelirsek ... Adamin basarisini sen bilemezsin cunki insan ustu kabiliyetlerin yok ... Laf atmaktan sikilmamis , her biseyden babasindan azar isiten pitirciklarsiniz.. Madem eski uyesiniz , adamlari bilinclendirin .. evet sizin gibi ergenler hic bir zaman bu kadar on plana cikmadilar.sosyal medya sayesinde her yerdesiniz maalesef.umarim bunlar birer ergenlik sancilaridir ve yas ilerledikce gecer.
BAR MITZVAH

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Şub 29, 2016 11:27 am

[quote]Keita tarafindan yazilan metin:

Aynen hocam katiliyorum. Bu ergen akillilarin birisi eger zamaninda universite bitirsin arabalarini ben alacagim soz. Ben de eski uyelerdenim, bir anket koymuslar mantigini da cozemedim ama bu tip uyeler sitenin kalitesini iyice dusurdu. Bir cok admin bile artik siteye girmiyor, neden acaba diye dusundunuzmu hic?[/quote]

Heyyt bee tutmayin kucuk enisteyi :D
BAR MITZVAH

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 29, 2016 11:34 am

1) birilerinin biseyler basarip basarmamasi sizi hic ilgilendirmiyor
2) senin mezun olup olamadiginda bizi ilgilendirmiyor
3) isteyen toplu tasima kullanir isteyen arabasiyla gider millete akil vermek sana dusmedi sordugu soruyu biliyorsan cevaplarsin bilmiyorsan susarsin
4) arkadas tutupta lux bir araba alirim soyle hava atarim boyle hava atarim derdindede degil yazmis zaten 2 3bin€ luk bir araba alirim diye..
5) belliki sende sarisin kizlari hayal ederek gelmissin ama pas vermemisler dolayisiyla bi kiskanclik sendromu baslamis.
6) okul hakkinda soru sormadigini nerden biliyorsun ? kaldi ki arkadas daha universiteye baslamamis daha onunde dil kursu vs var onunla ilgilide zaten dil kursu baslayinca gereken bilgiyi alir.
7) arkadas tutupta sana ozel mesaj atmamis konu olarak acmis konuyada illa cevap vermek gibi bir zorunluluk yok.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 29, 2016 11:39 am

[quote]Blackmass tarafindan yazilan metin:

Universite egitimi hakkinda, informatik mi makine mi daha iyi diye, is imkanlari nasil diye de basliklar actim. Bir arkadas saati dort bes euroya calisabilirsin ogrenciyken dedi onu kabul ederek geliyorum fakat bu konu egitim ile alakali degil diye oraya yazmak istemedim. Burada zaten arabamiz var dil okulunda oldugun zaman otobuslere para ile binersin dediler o yuzden araba almak daha mantikli olur dedim. Araba ulasim icin kullanilmiyor mu sizin orada? Tutup Mustang ler sl500 ler ucuz mu diye sormuyorum eski kasa golf dusunmustum zaten burada da arabamiz o. Sigorta pahali denilince de motor hakkinda bilgi almak istedim zaten. Neyse sizi de biktirmislar insanlar ama ozel mesaj ile rahatsiz etmemistim yorum yapmasaniz daha az yorulurdunuz.[/quote]

bu arada dil kursu ogrencisiykende semesterticket alabilirsin ben geldigimde mesela formaliteden duisburg essen uniye kayit olmustum anlasmali olduklari dil kursu var orada oldugun surece hallediyorlar..

Kilitli