Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Burslu doktora ogrencisi davetiye gonderebilir mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
death_glory

Mesaj gönderen death_glory » Pzr Şub 14, 2016 12:55 pm

Merhaba arkadaslar, ben Essenda doktora yapiyorum 3 yillik sozlesmem ve stipendiumum var. Kardesim turkiyede yasayan vasifsiz eleman, kisa bir sureligine ziyaret amacli yanima gelmesini istiyorum ama vize almasinda sorun cikabilir diye endise ediyorum. O yuzden burdan davetiye gondermem daha iyi mi olur diye dusundum ancak ogrenci olarak ben davetiye gonderebilir miyim? 3-5 kurus stipendium ve basimi sokacak bir yurt odam var cok sukur :) yanitlariniza simdiden tesekkur ederim.

ratmuhyaka

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Pzr Şub 14, 2016 9:49 pm

gelirinin ne kadar olduguna bagli, yabancilar polisi kardesinin giderlerini karsilayip karsilayamayacagina bakacaktir. eger ki bursun 1000 euro civariysa biraz zor ollabilir...

en iyisi auslaenderbehorde ile koktakt kurmak...cnku onlar karar verecek biz sadece varsayimlar uzerine konusacagiz

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 15, 2016 12:42 pm

Benim bildigim 6 aydan fazla oturuma sahip olman yeterli, ama tabiki gidip behorde ile konusman en iyisi.

patrick

Mesaj gönderen patrick » Cmt Şub 27, 2016 9:23 pm

Peki gelen davetiyeler ne kadar sure gecerli? Egitim icin aralik gibi gelen davetiyemle ocak ayinda vizeye basvurmustum ama martin 24\'u gibi tekrar randevum var, davetiyemin guncellenmesi gerekiyor mu acaba?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 12:46 am

[quote]MelisaMerve tarafindan yazilan metin:

Peki gelen davetiyeler ne kadar sure gecerli? Egitim icin aralik gibi gelen davetiyemle ocak ayinda vizeye basvurmustum ama martin 24\'u gibi tekrar randevum var, davetiyemin guncellenmesi gerekiyor mu acaba?[/quote]
Davetiyenin arka sayfasinda gecerlilik tarihi yaziyor bu davetiyeyi verenin istegine bagli benimkinde mesela egitimi sona erene kadar yaziyordu...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 28, 2016 12:49 am

ben 2 sene sonra oturum uzatmaya gittigimde sorun cikmadi. egitim suresince diye ibare vardi sanirim

patrick

Mesaj gönderen patrick » Pzr Şub 28, 2016 5:13 pm

Tesekkurler cevaplariniz icin, sadece cikis tarihi yaziyor ustunde. En alt sag kutucukta da \'\'nachgewiesen\'\' isaretlenmis, almancam yetersiz ve google translate de korkunc ceviriyor :D

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 5:17 pm

Tesekkurler cevaplariniz icin, sadece cikis tarihi yaziyor ustunde. En alt sag kutucukta da \'\'nachgewiesen\'\' isaretlenmis, almancam yetersiz ve google translate de korkunc ceviriyor :D[/quote]

nachgewiesen dedigi muhtemelen finansal durumu vs icin olan kisimdir..
dauer der versicherung kisminda yazar eger ogrenci vizesi icin verildiyse muhtemelen hala gecerlidir.

patrick

Mesaj gönderen patrick » Pzr Şub 28, 2016 5:52 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Tesekkurler cevaplariniz icin, sadece cikis tarihi yaziyor ustunde. En alt sag kutucukta da \'\'nachgewiesen\'\' isaretlenmis, almancam yetersiz ve google translate de korkunc ceviriyor :D[/quote]

nachgewiesen dedigi muhtemelen finansal durumu vs icin olan kisimdir..
dauer der versicherung kisminda yazar eger ogrenci vizesi icin verildiyse muhtemelen hala gecerlidir.[/quote] evet gordum su an da, dauer des studiums var cok tesekkurler...