Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gezmece

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Amedli21

Gezmece

Mesaj gönderen Amedli21 » Pzr Şub 14, 2016 12:21 pm

Arkadaslar iyi gunler lutfen kusura bakmayin aklima takilan bir soruyu sormak istiyorum.
Almanyada universite okurken ara tatillerde diger almanya ya yakin ulkelere gidebilirmiyiz gezmelere ? Gidenler varsa anlatabilirlermi ? Dersler varken gidebilirmiyiz yani gezmeye?

scol91

Gezmece

Mesaj gönderen scol91 » Pzr Şub 14, 2016 2:10 pm

Schengen bolgesinde ingiltere haric diger ulkeleri gezebilirsin.

Amedli21

Gezmece

Mesaj gönderen Amedli21 » Pzr Şub 14, 2016 5:15 pm

Onu biliyorum da demek istedigim gezebilen var mi
Okul varken. Ders fln varken?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Gezmece

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 14, 2016 11:44 pm

Var niye olmasin ?
Katilma zorunlulugu olmayan dersler var. Ertesi hafta tekrar eder eksigini kapatirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Grenadier

Gezmece

Mesaj gönderen Grenadier » Pzt Şub 15, 2016 3:43 pm

Dostum acikcasi muhendislik okuyorsan sana tavsiyem biraz disini *** sonra tatil oldugunda gidersin daha rahat olur dersleri sonraya atma gunu gunu tekrar et sonra basin agrimasin dostum :)

Amedli21

Gezmece

Mesaj gönderen Amedli21 » Sal Şub 16, 2016 4:42 pm

Arkadasim herkesten ayni seyi duyuyorum da universite dedigin gezilir almanyda bole deil galiba tatil derken hagi tatil yaz tatili mi kastediyorsun?

Grenadier

Gezmece

Mesaj gönderen Grenadier » Sal Şub 16, 2016 7:46 pm

Dostum semester aralarinda gidebilirsin sana kalmis olan birsey eger birlikte goturebilirim dersen neden olmasin hersey sende bitiryor :)

Amedli21

Gezmece

Mesaj gönderen Amedli21 » Sal Şub 16, 2016 9:37 pm

Aynen bende o tatilleri kastetmistim uzun tatilleri

Yazin zaten turkiyeye gelmiyormuyuz ? Gidemem o yuzden

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Gezmece

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 17, 2016 6:15 am

Uzun tatil yok Almanya\'da....
Yazin Temmuz ortasi okul biter sinavlar tatil doneminde olur,,, sana kalir eylul ayi Ekim\'in 15\'i.

Tas catlasa 2 ay tatilin olur ki bunun icerisinde sinavlarin ve donem odevlerin olabilir.

Suan okullar tatile girdi alma sinavlar basladi, 2-3 haftaya yayilmis durumda.
Sonrasi donem odevin yoksa nisan ortasina kadar tatil.

Amedli21

Gezmece

Mesaj gönderen Amedli21 » Çrş Şub 17, 2016 4:55 pm

Simdi yaz tatilinde demi odev veya sinav var ? 2 ay bize kalmasi nasil oluyor yaz tatitili 6 hafta zaten 2 ay bize nasil kaliyor? Biraz daha bilgi lutfen boyle tatillerde odev sinav felan yapacaksak benim bu siteye girdigimden beri kararim cok deisti nerdeyse vazgececem bu kadar da kotu olmasin yav?

efsun

Gezmece

Mesaj gönderen efsun » Prş Şub 18, 2016 1:39 am

[quote]Amedli21 tarafindan yazilan metin:

Simdi yaz tatilinde demi odev veya sinav var ? 2 ay bize kalmasi nasil oluyor yaz tatitili 6 hafta zaten 2 ay bize nasil kaliyor? Biraz daha bilgi lutfen boyle tatillerde odev sinav felan yapacaksak benim bu siteye girdigimden beri kararim cok deisti nerdeyse vazgececem bu kadar da kotu olmasin yav?[/quote]

Evet sinavlar tatilde oluyor. Mesela sana soyle bir ornek vereyim, ben TU Darmstadtta okuyorum ve gecen hafta bizim dersler bitti. Yani ben aslinda tatildeyim suan ama Mart sonuna kadar sinavlar var. Nisanin ikinci haftasi da ikinci donem basliyor. Ve yazin da bu boyle.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Gezmece

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 18, 2016 3:56 am

[quote]Amedli21 tarafindan yazilan metin:

Simdi yaz tatilinde demi odev veya sinav var ? 2 ay bize kalmasi nasil oluyor yaz tatitili 6 hafta zaten 2 ay bize nasil kaliyor? Biraz daha bilgi lutfen boyle tatillerde odev sinav felan yapacaksak benim bu siteye girdigimden beri kararim cok deisti nerdeyse vazgececem bu kadar da kotu olmasin yav?[/quote]

Malesef oyle, kasinti bir sistem... Genelleme yapiyoruz suanda, bolumden bolume degisir sinavlar ama geneli boyle.
Hele ki teknik bir bolum okuyacaksan, Turkiye veya Fransa, veya Yunanistan veya Ispanya\'da ki gibi rahat ve uzun bir tatil sezonu bekleme.

Dersler bittigi an tatil baslar ama tatilin icinde akademik kurallara gore yazman gereken en az 12-15 sayfalik donem odevleri ve sinavlar olur.
Bir donem en az 3 sinav verilir ortalama ve bunlarda tatil basladiktan bir ay icerisinde olur.
Diger bir ay icinde de donem odevin varsa onunla ugrasirsin.

Yani defteri kitabi kapatayim 3 ay gezeyim olayi yok.

TAVSIYE:
Rahatina duskunsen, hic Almanya\'de universite ile zaman kaybetme, Turkiye\'de lisansi oku, ya erasmusa gel gor tat bak ve don, ya da master\'a gel.

Amedli21

Gezmece

Mesaj gönderen Amedli21 » Prş Şub 18, 2016 8:13 am

Biraz rahatima duskgnum evet :) ama teknik bolumlerde matematik fizik goruyoruz diyelim ne ogretiyolar turkiyedekiyle ayni konular flanmi?
Ailemizi 4 sene felan goremeyecegiz herhalde birde almanyada yasiyacam geri gelmiyecem dogrumuyun?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Gezmece

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Şub 19, 2016 3:12 am

Hic gelme rahatina dusunsem, paraya ve zamana yazik olur.
TR\' de egitim al.
Son sorundan hicbir sey anlamadim.

refresh

Gezmece

Mesaj gönderen refresh » Cum Şub 19, 2016 11:34 am

Trolleniyor muyuz diye dusunuyorum sevgili deutschstudentseverler..

Kullanıcı avatarı
zeygoc

Gezmece

Mesaj gönderen zeygoc » Cum Şub 19, 2016 8:09 pm

ya aslinda durum su :turkiyeden ornek vermek gerkirse lise de sinav donemlerinde ders islenmezdi ve hocalar sinav donemlererine kadar derslerini bitirmeye calisirdi(benim ve tanidiklarimin liseleri oyleydi farkli olanlar olabilir).almanlar da ayni kafayla diyor ki biz sinav haftalarina kadar dersleri bitirelim ,ondan sonra 2-3 hafta da sinav olsun.biz dersleri bitirdikten sonra ki zaman dilimini de tatil olarak adlandiralim.

kendimden ornek vereyim.benim icin okul ekimin 2. haftasi basladi.subatin basinda bitti.iki hafta sinav haftasi surdu.eger sinavlari gecemezsem nisanin ilk haftasi tekrar sinavlarim var ikinci haftasi da 2. donem basliyor.
yani normal kosullarda 2 ay tatil var aynisi yaz donemi icin de gecerli.(yilda 4 ay )

tabi yukarida da yazildigi gibi okuyacagin okula ,bolume ve sinifina bagli olarak degisir
bu benim ilk donemimdi,dersler cok zor gelmedi.zaten de epi topu 3 dersim vardi.(augsburg uni de informatik okuyorum )

ama tabi sunu da yazmak lazim sinavlar oyle 2 hafta calisirim gecerim denecek sinavlar olmuyor.dogal habitatinda bir ogrencinin sinavina en az bir ay onceden calismaya baslamasi lazim.
life is too short to learn german -richard porson-

alcadras

Gezmece

Mesaj gönderen alcadras » Cum Şub 19, 2016 9:04 pm

[quote]zeygoc tarafindan yazilan metin:

ya aslinda durum su :turkiyeden ornek vermek gerkirse lise de sinav donemlerinde ders islenmezdi ve hocalar sinav donemlererine kadar derslerini bitirmeye calisirdi(benim ve tanidiklarimin liseleri oyleydi farkli olanlar olabilir).almanlar da ayni kafayla diyor ki biz sinav haftalarina kadar dersleri bitirelim ,ondan sonra 2-3 hafta da sinav olsun.biz dersleri bitirdikten sonra ki zaman dilimini de tatil olarak adlandiralim.

kendimden ornek vereyim.benim icin okul ekimin 2. haftasi basladi.subatin basinda bitti.iki hafta sinav haftasi surdu.eger sinavlari gecemezsem nisanin ilk haftasi tekrar sinavlarim var ikinci haftasi da 2. donem basliyor.
yani normal kosullarda 2 ay tatil var aynisi yaz donemi icin de gecerli.(yilda 4 ay )

tabi yukarida da yazildigi gibi okuyacagin okula ,bolume ve sinifina bagli olarak degisir
bu benim ilk donemimdi,dersler cok zor gelmedi.zaten de epi topu 3 dersim vardi.(augsburg uni de informatik okuyorum )

ama tabi sunu da yazmak lazim sinavlar oyle 2 hafta calisirim gecerim denecek sinavlar olmuyor.dogal habitatinda bir ogrencinin sinavina en az bir ay onceden calismaya baslamasi lazim.[/quote]

Sizce belli bir birikim istiyor mu dersler ? Yani matematigimizin kotu olmasi vesaire cok etkiler mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Gezmece

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Şub 19, 2016 10:40 pm

Alistirma kurslari veriyorlar donem oncesinde. nerdeyse otaokul matematiginden baslayarak.

alcadras

Gezmece

Mesaj gönderen alcadras » Cum Şub 19, 2016 11:42 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Alistirma kurslari veriyorlar donem oncesinde. nerdeyse otaokul matematiginden baslayarak.[/quote]

Bu cok iyiymis iste tesekkurler! umarim butun universitelerde boyledir

Amedli21

Gezmece

Mesaj gönderen Amedli21 » Pzr Şub 21, 2016 2:34 pm

Arkadaslar bunlari okuyunca dedimki buyuk ihtimal yapamayacagim calisirim derslerime ama o kadar yapamam dedim fachschuleyi seciccem insallah staatman rahatima duskunum ama yapmak zorundaysak yaparim ama fachschule en mantiklisi