Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bilgi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Innenarchitektur

Bilgi

Mesaj gönderen Innenarchitektur » Pzt Şub 08, 2016 1:26 pm

Merhaba arkadaslar. Bir sorum olacakdi size . Turkiyede universiteyi kazandim ve kazandi belgesi ile bekliyorum ve dile gidmek istiyorum ama sorunum cevremdeki yani Almanyada okuyanlar arkadaslarim oradaki universite okumaktan beni geri cevirmek istiyorlar cunku cok zor oldugunu Turkiyede okumanin daha kolay oldugunu soyluyorlar ama Almanyanin egitim duzeyi cok iyi oldugundan bir yandan istiyorum bu yuzden okuyan arkadaslardan bir cevap bekliyorum ne kadar zor ne kadar kolay yada degicekmi bu zorluga bunu ogrenmek istiyorum cok tesekkur ederim simdiden

eminysf

Bilgi

Mesaj gönderen eminysf » Pzt Şub 08, 2016 1:47 pm

Vize filan yok donem sonunda her dersin tek bir sinavi ama bu sinavlara 3 kere girme hakkin var 2si yazili 1i sozlu olmak uzere eger 3unden de kalirsan universiteden atilma durumun var ve kaldigin dersi baska unilerde de okuyamiyorsun kaldigin dersi gormeyecegin baska bir bolume geciyorsun(her uni icin gecerli degildir)

Innenarchitektur

Bilgi

Mesaj gönderen Innenarchitektur » Pzt Şub 08, 2016 1:59 pm

Anladim dostum , benim istedigim universite fh saten ondadami ayni ?

Grenadier

Bilgi

Mesaj gönderen Grenadier » Pzt Şub 08, 2016 8:23 pm

Dostum sen kimseyi dinleme yok oyle boyle seyler derler ama Allahin izniyle calisinca olur ders konusunda okdr dusundugun kadar sorun olmuyor sorun sadece ilk baslarda dili anlama kisminda oluyor ama oda zaman icinde alisiliyor sen dostum kendine bak ve kararini ver ama dostum sana tavsiye eger bir hayaline inaniyorsan o hayalinin onune gecebilecek herseyi unut ve hayaline yilmadan ilerle Allah yardimcin olsun :)

Innenarchitektur

Bilgi

Mesaj gönderen Innenarchitektur » Pzt Şub 08, 2016 9:29 pm

Benimde aklim cok karisik cunku abim arastirma yapmis epey zor oldugunu ve turkiyede okumaninda daha kolay oldugu diyince butun sistem coktu ne yapicam bilmiyorum :) bir avandaj bulsum gidicem

pardon

Bilgi

Mesaj gönderen pardon » Sal Şub 09, 2016 7:38 am

Turkiye\'de duzgun universitede okumazsan potansiyel issiz olursun. Almanya\'da okursan diploman her yerde gecerli olur. FH\'lar da o kadar zor degil. FH\'yi yapamazsan buyuk ihtimal Turkiye\'de de zorlanirsin. Duzenli calisirim diyorsan korkmani gerektiren bir sey yok.