Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tu clausthal ranking

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Plasmaa

Tu clausthal ranking

Mesaj gönderen Plasmaa » Cmt Şub 06, 2016 11:14 am

Universite hakkinda muhendislikte almanyada iyi oldugu falan yazilmis burda ama ranking sitelerinde bilgisi bile yok bu uninin almanya genelinde ve turkiyede ituye gore nasildir bu universite sizce?

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Tu clausthal ranking

Mesaj gönderen dr13agon » Cmt Şub 06, 2016 11:29 am

[quote]Plasmaa tarafindan yazilan metin:

Universite hakkinda muhendislikte almanyada iyi oldugu falan yazilmis burda ama ranking sitelerinde bilgisi bile yok bu uninin almanya genelinde ve turkiyede ituye gore nasildir bu universite sizce?[/quote]

tu clausthal zellerfeld bulundugu sehrin kucuk olmasinin disindaki tum alanlarda itu\'nun onundedir. sonucta biri avrupa birligi tarafindan taninan ve bu cevrelerde bilinen bir universite. itunun bilinilirligi ise yerellikten oteye gecemiyor. ayrica rankingler konusunda da siralamalar degerlendirilirken bir cok etken var sehrinin nufusu, akademik kadro bolumun ekonomik durumu veya kutuphane durumu gibi. tavsiye olarak rankinglere pek fazla takilmaman yonundedir, almanya\'da okuyacagin herhangi bir universite ayni bolumu turkiye\'de okumaktan her yonden daha iyidir.

Plasmaa

Tu clausthal ranking

Mesaj gönderen Plasmaa » Cmt Şub 06, 2016 11:45 am

Peki almanyadaki durumu nasil iyi bir uni olarak kabul ediliyo mu bide 15.000 nufuslu kucuk bi kasabada staj imkanimiz nasil olcak merak ettigim bi konuda bu tesekkurler

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Tu clausthal ranking

Mesaj gönderen dr13agon » Cmt Şub 06, 2016 11:52 am

Peki almanyadaki durumu nasil iyi bir uni olarak kabul ediliyo mu bide 15.000 nufuslu kucuk bi kasabada staj imkanimiz nasil olcak merak ettigim bi konuda bu tesekkurler[/quote]

Teknik universite oldugu icin egitim konusunda herhangi bir supheniz olmasin Almanya\'da da bildigim kadariyla iyi olarak biliniyor. Sehrin kucuklugunden dolayi ozellikle Alman ogrenciler pek ragbet etmiyor eglence yok, uzak ve daglarin arasinda vs diye. Staj imkanlari olarak da dediginiz gibi sehirde staj yapmak zordur diye tahmin ediyorum ama mutlaka baska sehirlerde yada anlasmali yerleri vardir okulun buna bir cozum getirmislerdir buyuk ihtimal. Ayrica tu clausthal zellerfeld avrupanin ilk teknik universitelerinden birisi.

burak0992

Tu clausthal ranking

Mesaj gönderen burak0992 » Cmt Şub 06, 2016 12:00 pm

Dostum bende sartli kabul icin Clausthali dusunuyorum fakat sehrin kucuk olmasi eglencenin olmamasi vs. bunlar korkutuyor beni. Ama bu forum araciligiyla clausthalda dil kursuna giden biri ile tanismistim ve 4 ay sonra donmustu.Donme nedenini yuzdeye vurursak %20 falan sehirle ilgili demisti %80 i diger nedenlermis. Ama dil ogrenmek icin mukemmel bir sehir diye de eklemisti.Sosyal ortam icin ise arkadas ortamini ayarlarsan hangi sehir olursa olsun hic fark etmez eglenirsin.Ama o senin sosyalligine kalmis bisey bence.Berlin gibi bir sehirde olup evden ya da yurttan disari cikmazsan orda da sosyal ortami kotulersin.

Grenadier

Tu clausthal ranking

Mesaj gönderen Grenadier » Cmt Şub 06, 2016 2:11 pm

Universite hakkinda muhendislikte almanyada iyi oldugu falan yazilmis burda ama ranking sitelerinde bilgisi bile yok bu uninin almanya genelinde ve turkiyede ituye gore nasildir bu universite sizce?[/quote]

Dostum Almanyadaki okullarin %95 turkiyedeki okullardan iyi oldugunu dusunuyorum arac gerec bakimindan olsun ogretmen kalitesinden hepsini bir araya toplayinca turkiyemizdeki cogu okulda bunlar bulunmuyor (ozellik labor ekimalari) o yuzden icini rahat tutabilrisin Dostum birde Almanyadaki okul sistemi turkiyede cok farkli okul secerken Teorikmi yada Pratiktum agirliklimi okumak istedigne iyi karar vermelisin ve ileride calismak istedigin yerlerdeki mesleklerle okumak istedigin bolumun derslerini karsilastirisan daha saglik bir sonuca varabilrisin bunlar cok onemli