Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tu9 universiteleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Plasmaa

Tu9 universiteleri

Mesaj gönderen Plasmaa » Prş Şub 04, 2016 9:42 pm

Oncelikle hepinize merhaba forumlara baktigimda TU9 universitelerini bitirmenin zor oldugunu ve lys puanina bakildiginin soylendigini goruyorum ben tu braunschweigda okumak istiyorum rwth aachen ve KIT gibi unilerde lysye bakildigini biliyorum tu braunschweigdada boyle bi durum var mi ve TU9 unilerini bitirmek gercekten cok mu zor eger zor ise makina muhendisligi bolumunde Tu9 unileri disinda Almanyada sayginligi olan CVnizde o uni yazinca digerlerinden siyrilmanizi sagliyacak universiteler hangileri Almanyadaki universiteler arasi ucurum olmadigini biliyorum ama benim sormak istedigim makina muhendisligine onem verenler Rankings yazisina goz attim orda makina alanindaki en iyi 10 universiteden9 u tu9 birde tu dortmund var bunlar disindakileri soruyorum hepinize tesekurler simdiden

technonur

Tu9 universiteleri

Mesaj gönderen technonur » Prş Şub 04, 2016 9:50 pm

Tu9 nedir ?

alcadras

Tu9 universiteleri

Mesaj gönderen alcadras » Prş Şub 04, 2016 11:17 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Tu9 nedir ?[/quote]

Bu universiteleri kapsiyormus :

RWTH Aachen
TU Berlin
TU Braunschweig
TU Darmstadt
TU Dresden
University of Hannover
Karlsruhe Institute of Technology
TU Munchen
University of Stuttgart

TU Dresden hedefimdi ygs ile girmeyi dusunuyordum lys ile aldigina emin misiniz ?

pardon

Tu9 universiteleri

Mesaj gönderen pardon » Cum Şub 05, 2016 1:00 am

Almanya\'daki muhendislerin %50\'si TU9 muhendislerinden olusuyor okudugum bir yaziya gore. Durum boyleyken baska universitede okuyup daha iyi okulda olanlarin onune okulunun prestiji ile gecemezsin. O okullarda okuyanlardan daha fazla calisman gerek ki o okulda okuyanlar da ekstra olarak calisacaklar. Bu sartlarda o okulun iyi mezunlarindan siyrilman oldukca zor.

TU9\'lar gercekten zor mu ya gelirsek FH\'larla ve Turkiye\'deki (Itu, Odtu vs) iyi denilen universitelerle bile arasinda ciddi fark var zorluk bakimindan. Bu demek degil ki yapilamaz. Egitim gecmisine gore karar vermelisin. Eger iyi bir liseden iyi matematik, fizik notlariyla ciktiysan fazla zorlanmazsin. Tabi ki duzenli calisman sart. Alt yapin zayif olsa bile zorlanarak da olsa yapilabilir, ki ornekleri de var.

Plasmaa

Tu9 universiteleri

Mesaj gönderen Plasmaa » Cum Şub 05, 2016 11:03 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Almanya\'daki muhendislerin %50\'si TU9 muhendislerinden olusuyor okudugum bir yaziya gore. Durum boyleyken baska universitede okuyup daha iyi okulda olanlarin onune okulunun prestiji ile gecemezsin. O okullarda okuyanlardan daha fazla calisman gerek ki o okulda okuyanlar da ekstra olarak calisacaklar. Bu sartlarda o okulun iyi mezunlarindan siyrilman oldukca zor.

TU9\'lar gercekten zor mu ya gelirsek FH\'larla ve Turkiye\'deki (Itu, Odtu vs) iyi denilen universitelerle bile arasinda ciddi fark var zorluk bakimindan. Bu demek degil ki yapilamaz. Egitim gecmisine gore karar vermelisin. Eger iyi bir liseden iyi matematik, fizik notlariyla ciktiysan fazla zorlanmazsin. Tabi ki duzenli calisman sart. Alt yapin zayif olsa bile zorlanarak da olsa yapilabilir, ki ornekleri de var.[/quote] Peki tu braunschweig lys notuna bakiyor mu NC istemedigini biliyorum kendi sitesinde Maschinenbauya Zulassungsfreie yazmislardi