Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

MASTER ICIN ALMANCA & INGILIZCE SORUNSALI

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gomezz

Mesaj gönderen gomezz » Pzr Oca 17, 2016 3:44 am

Merhaba arkadaslar.

Bu siteyi cok faydali buldugumu belirtmek isterim.Emek veren herkesin eline saglik.

Ortalama bir universitenin Isletme bolumunu iyi bir ortalama (3.12) ile bitirdim.Ingilizce seviyem de fena degildir (B1-B2 arasi) Bir alman sirketinin Turkiye bayisinde uzun zamandir calismaktayim.(Master icin gec kalmis bile sayilabilirim). Calistigim sure zarfinda kisa sureli egitimler ve biraz da merakli olusumdan A1 duzeyinde de Almanca ogrendim.

Lisans egitimime uygun bir bolumde,herhangi bir universiteden sartli kabul alabilmek adina bu iki dilden birini gelistirebilecegim ve Almaya\'da okuyabilmeyi uygun hale getirmek icin Turkiye\'de calismam gereken 1 - 1,5 yil zamanim var.

Bu kadar zaman icerisinde sartli kabul seceneklerimi arttirmak icin Almanca\'mi gelistirmek mi; Yada Ingilizce\'den IELTS sinavina girip 5,5 uzeri sonuc almaya calismak mi daha iyi bir karar olurdu? Benim durumumda biri icin egitim dili secimi sizce neye gore yapilmali?

Tesekkur ederim, herkese iyi calismalar..

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Pzr Oca 17, 2016 6:54 am

Dostum Almanca bilmen hem vize asamalarinda faydasi olur hemde okul secerken cesitliligin artar tavsiyem turkiyede almanca kursuna gidip TestDAF yada DSH hazirlanman ama tabi son karar senin Allah yardimcin olsun :)

godfather16

Mesaj gönderen godfather16 » Pzt Oca 18, 2016 12:55 am

benzer durumdayiz diyebilirim bende almanyada isletme yuksek lisansi dusunuyorum fakat ort 2.49 :) 2-3 yil daha vaktim var ing mi yoksa almanca mi bitirmek daha kolay olur bilemiyorum ama basvuru icin almancada daha cok secenegimiz oldugu kesin bir diger konu kabul verilip lisanstan eksik dersimiz oldugu soylenir mi soylenirse ing yuksek lisansta alttaki lisanslari almanca mi alicaz ingilizce mi ? :help