Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Dortmund unisinden kabul geldi

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 12, 2009 8:45 am

selamlar arkadaslar,
bana dortmundtan da kabul geldi sanirim.sanirim diyorum cunku kafam karisik.benim B1 seviyesinde bi almancam var fakat testdaf ya da dsh yazmadim.bana gelen mektupta almanca kursuyla ilgili pek biseyden bahsetmemis.ayrica ben mastera basvurdum.bana bachelordan bahsedio.acaba ben mi anlayamadim.size aynen aktariyorum yazilani:
\'\'Sie haben einen Studienplatz erhalten und konnen Ihr Fachstudium im Bachelor-Studiengang ELEKTRO-UND INFORMATIONTECHNIK,3.FACHSEMESTER mit dem Wintersemester 2009/10 an der TU Dortmund aufnehmen.Dieser Bescheid verliert seine Gultigkeit,wenn Sie waehrand der unten festgelegten Immatrikulationszeit nicht an der TU Dortmund einschreiben oder fur Wintersemester 2009/10 fur den o.a Studiengang Zulassungdbeschraenkungen festgesetz werden.
Die Immatrikulation erfolgt ausschlisslich in der Zeit vom 31.08.2009-08.10.2009.... fln filan
Zur Immatrikulation legen Sie BITTE PERSONLICH FOLGENDE uNTERLAGEN VOR:
-diesen Zulassungsbescheid..... yine istedikleri belgeler
Dieser Zulassungsbescheid gilt nur zur Aufnahme des Fachstudiums im angegeben Semester.Informationen zu Deutschkursen finden Sie in der beigefugten Broschure.
Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist auch ohne Siegel und Unterschrift gultig.\'\'

yardimlar icin simdiden tesekkurler arkadaslar..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 12, 2009 4:05 pm

sanirim yanlis basvuru yapmisin derya..

senden kayit icin hangi belgeleri istediler ?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 12, 2009 4:20 pm

yanlis basvuru yapmam imkansiz.butun unilerde masteri isaretledim.ayrica ztn o bolumun bachelorini turkiyede okudum,anlamalari lazim.ztn bi garipler.benim belgelerimle birlikte suudi arabistandan bi cocugun da kabulunu bana yollamislar.hata yapmalari an meselesi yani.
simdi sana yaziyorum istedikleri belgeleri:
diesen Zulassungbescheid
Ihren PASS MIT GULTIGEM vISUM FUR Studiennachweise
das Original des Sekundarschlabschluss und Studiennachweise
das Original des Zeugnisses uber die Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzuganag
Krankenversicherung
den Exmatrikulationsnachweis der zuletzt besuchten Universitaeten,falls Sie bereits in Deutschland eingeschrieben waren.
pei oleyse simdi ne olacak?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 12, 2009 4:29 pm

Arap cocugun kabul sana mi geldi :D:D komedi bu dortmund.. bunlar tu olunca kendilerini harward sanmaya basladilar.. ben almanya ya dortmund un davetiyle gelmistim.3 ay orda staj yaptim icini disini iyi bilirim bunlarin.. tu olduktan sonra bunlar yabanci ogrencilere master kabulu yerine bachelor yi nerdeyse yeniden okutmaya basladilar.. bunun cok ornegini gordum..

ama yukarda senden istedikleri belgelere bakinca, yanlis basvuru yapmis olman kuvvetle ihtimal.. cunku yukardaki istediklerine bakilirsa, bunlar seni almanya da bir universitede okuyan, coktan dsh sinavini kazanmis bir ogrenci olarak degerlendirmisler.. not durumuna bakmislar ve seni 3. semester dan baslatma nezaketinde ! bulunmuslar..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 12, 2009 4:38 pm

allah allah,anlamiyorum yahu:))
soyle bi durum da var.sitedem de tanirsiniz heje benim sinif arkadasim.(meshur oldun,yine iyisin:))o da dortmunda basvurdu ona da ayni mektubu yolllmislar.yani ayni cumle bachelor fln.
yani beni direk kabul etmisler ole mi,cok ilginc?
ote yandan bochumdan da kabulumu yollamislar.sen hangisini tavsiye dersin phisiker benim bolumun icin?bochumun testdaf sinavi yapmasi benim icin avantaj cunku ben testdafa yabanci degilim daha once sinavina girdim.DSHya hazirlanmaksa benim icin tamamen yeni bir sey olacak.

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 12, 2009 4:40 pm

sole bi durum da var.ben daha once erasmus ogrencisiydim ve almanyada gectigim derslerin scheinlarini da basvuruma eklemistim.acaba o mu etkili oldu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 12, 2009 4:49 pm

sanirim erasmus ogrencisi olarak degil de, seni siegen mezunu olarak degerlendirmisler.. ee bu siegen de okuyorsa o zaman dsh yi kazanmistir demisler =) cok ilginc.. peki o meshur olan arkadasin da erasmuslami gelmisti buraya ? ondan da ayni belgeleri mi istemisler..

peki bochum dan nasil bir kabul gelmis ?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 12, 2009 4:58 pm

kendisi alindi pardon heje diil heja:)evet o da siegende erasmus ogrencisiydi.hatta o bir yil kaldi.
acikcasi bochumdan elime birsey gecmedi,telefon ettim yolladiklarini soylediler.beklemedeyim suan.
ne tavsiye edersin bize?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 12, 2009 4:59 pm

ve ondan da ayni belgeleri istemisler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 12, 2009 5:01 pm

uni kalitesi olarak ayni sayilirlar aslinda.. bakmayin dortmund un adi tu oldu ama essege altindan semer vursan essek yine essek dir derler afedersiniz.. sehir olarak dortmund biraz daha buyuk, ama kampus olarak tabiki bochum.. ayrica bochum , direk master kabulu verirse bence hic dusunme bochum a..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Çrş Ağu 12, 2009 5:05 pm

phsiker madem beni DSH yi gecti varsayiyorlar o zman benden nie DSH istesinler ki?istenen belgelerde o yaziyor.
kafam cok karisti.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 12, 2009 6:19 pm

iste senden direk dsh sonucunu istemisler.. sayet sartli kabul alsaydin, kurs kayit belgeni isteyeceklerdi.. yani onlara gore dsh yi coktan kazanmisin.. bi de almanya da uni degistirsen de, yeni basvurdugun uni ye butun belgeleri geri vermek zorundasin.. dsh sonucunu bile..

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Prş Ağu 13, 2009 6:21 pm

bugun dortmundu arayip konustum.ben mastera basvurdum siz beni nie bachelora kabul ediosunuz dedim:)onlarda benim durumumda olan herkese ayni sey uyguladiklarini soylediler,hatta kadin ben de anlamiyorum ama uygulama bu sekilde dedi.
yani akilllarinca sen burda master yapamazsin,senin orda aldigin uyduruk tr diplomasini biz ancak kendi universitemizin yarisina es deger tutuyoruz demek istiolar.hakkaten kendilerini harward mi saniyolar ne?
cok kizdim artik beni mastera kabul etseler de gitmem zaten:)

xstern

Mesaj gönderen xstern » Cmt Ağu 15, 2009 9:19 am

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
selamlar arkadaslar,
bana dortmundtan da kabul geldi sanirim.sanirim diyorum cunku kafam karisik.benim B1 seviyesinde bi almancam var fakat testdaf ya da dsh yazmadim.bana gelen mektupta almanca kursuyla ilgili pek biseyden bahsetmemis.ayrica ben mastera basvurdum.bana bachelordan bahsedio.acaba ben mi anlayamadim.size aynen aktariyorum yazilani:
\'\'Sie haben einen Studienplatz erhalten und konnen Ihr Fachstudium im Bachelor-Studiengang ELEKTRO-UND INFORMATIONTECHNIK,3.FACHSEMESTER mit dem Wintersemester 2009/10 an der TU Dortmund aufnehmen.Dieser Bescheid verliert seine Gultigkeit,wenn Sie waehrand der unten festgelegten Immatrikulationszeit nicht an der TU Dortmund einschreiben oder fur Wintersemester 2009/10 fur den o.a Studiengang Zulassungdbeschraenkungen festgesetz werden.
Die Immatrikulation erfolgt ausschlisslich in der Zeit vom 31.08.2009-08.10.2009.... fln filan
Zur Immatrikulation legen Sie BITTE PERSONLICH FOLGENDE uNTERLAGEN VOR:
-diesen Zulassungsbescheid..... yine istedikleri belgeler
Dieser Zulassungsbescheid gilt nur zur Aufnahme des Fachstudiums im angegeben Semester.Informationen zu Deutschkursen finden Sie in der beigefugten Broschure.
Dieser Bescheid wurde maschinell erstellt und ist auch ohne Siegel und Unterschrift gultig.\'\'

yardimlar icin simdiden tesekkurler arkadaslar..[/quote]

evet aynen diplomda oldugu gibi direkt olarak masterdan baslatmiyorlar galiba. eksik kredi varsa onlari tamamlatmaya calisiyo olabilirler..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Eyl 07, 2010 5:26 pm

bende bu uniye mastera basvuruda bulundum ve nisanda yani 4 bucuk ay oldu basvurali ama hala cvp yok.suan turkiyedeyim belki posta kutuma gelmistir ama mail attim bugun uniye bakalim.acaba benm sonumda deryasiegen gibi mi olacak:) cunku bi kii daha bu siteden 3.semestera kabul almisti master basvurusuna ragmen.ve simdi derya siegende oyle oldugunu gordum.acaba bende mi diyemeden gecemiyorum:) cunku trye gelmeden profla konusmustum.her haliyle uniye kabul olacaksiniz demisti.sanirim her hali bu olsa gerek:))

neyse acaba aranizca tu dortmunda basvurupta kabul mektubu alan var mi? sure acisindan merak ediyorum.cunku gercekten cok sacma ve agir calisan bir uni.

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Eyl 08, 2010 11:13 am

dsh gondermeme ragmen ayni belge banada geldi..
einschreibung icin gittigimde
zulassungsbescheid icin istedikleri..
das Original des Zeugnisses uber die Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzuganag

sordular yok karsiligini alincada..

zaten gelen kagittada yaziyor 07.10.2010 a kadar erreichen yap gel dedi..

simdi 24te sinavim var ondan sonra tekrar gidecem..:)
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cum Eyl 10, 2010 3:01 pm

demekki 10.aya kadar kayitlar devam edecek hatta daha da ilerisi.cok agirdan aliyorlar ama.neyse omer sagol.sana dsh sinavinda basarilar bol sanslar diliyorum.yalniz ben dsh testdaf belgeleri vermeme ragmen haber gelmedi,benki de evime posta kutuma geldi de ben trdeyim diye haberim olmadi.neyse 17si donuyorum bakarim artik ona gore hareket ederim.