Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
melmel

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen melmel » Pzr Oca 03, 2016 10:32 pm

Merhaba arkadaslar. AT11 belgesine ihtiyacim var. Babamdan sigortaliyim, kendisi emekli askerdi, vefat etti. Bu belgeyi hak sahibi olmadan nasil alabilirim?

Istanbul\'da nereye gitmem gerekiyor, birileri 1 saatte cikiyor falan dedi ayrica.

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 03, 2016 11:03 pm

SGK Mudurlugu\'ne gitmen gerekli. Yurt Disi Islemleri Burosu\'ndan alabilirsin.
Babanin maasi ve sigortasi annene gectigi icin annenle gitmen yeterli.
Sayet hala evlilerse.
Aksi halde nasil olur bir bilgim yok.

Yaninda vefat belgesini bulundurmanda fayda olabilir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

scol91

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen scol91 » Pzr Oca 03, 2016 11:09 pm

Yaninda bir kac belge olmasi gerek. Kabul belgesi fotokopisi ya da dil kursu icin gidiyorsan onu belgelemen gerek.

Ayrica belge hemen cikiyor. Belgen yanindaysa.

melmel

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen melmel » Pzt Oca 04, 2016 12:05 am

[quote]scol91 tarafindan yazilan metin:

Yaninda bir kac belge olmasi gerek. Kabul belgesi fotokopisi ya da dil kursu icin gidiyorsan onu belgelemen gerek.

Ayrica belge hemen cikiyor. Belgen yanindaysa.[/quote]

Hangi belgeler olmasi gerekiyor? Bir arkadasim 2015te gereken belgeleri degistirdiler dedi yani internette yazarlardan farkli bir sey isteniyormus.

scol91

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen scol91 » Pzt Oca 04, 2016 12:23 am

benden gecen sene;

staj yapacagima dair belge- uzerinde tarih yazmasi gerek. cunku yazilan tarihler arasinda sigortali olacaksiniz.

kimlik fotokopisi- gidecek kisi ve sigortali kisi

Onun disinda bisey almadim

Size okuldan gelen belgeleri yaninizda alin. Kimlik fotokopileriyle gittiginizde isiniz 15 20dk suruyor butun islem.

kardelenb

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen kardelenb » Sal Oca 12, 2016 2:01 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Sayet hala evlilerse.

Yaninda vefat belgesini bulundurmanda fayda olabilir.[/quote]

Ya benim de size bir sorum olacak daha once soruldu mu bilmiyorum,kusura bakmayin.Ben careconceptten sigortaliyim vizem de sigortam da mayis ayinda bitiyor. Insallah bu yaz donemi icin Kabul edilirsem bir okuldan AOK gibi bi sigorta yapmam gerekicek. Ben de AT11 belgesi cikartmak istiyorum ama okul zaten kayit doneminde bir sigorta istiyor, ama AT11 icin de okula kayitli olmam gerekmiyor mu?Yani bu isin icinden cikamadim. Ogrenci belgesi isteniyor dédi AT11 yaptiran arkadaslarim. Ve ben bu aralar turkiyeye gidecegim, sayet Kabul belgesiyle cikarilabiliyorsa ben almanyaya dondukten sonra, uzerine sigortali oldugum aile bireyi benim yerime cikarabilir mi?

kaankilic

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen kaankilic » Sal Oca 12, 2016 3:37 am

[quote]kardelenb tarafindan yazilan metin:

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Sayet hala evlilerse.

Yaninda vefat belgesini bulundurmanda fayda olabilir.[/quote]

Ya benim de size bir sorum olacak daha once soruldu mu bilmiyorum,kusura bakmayin.Ben careconceptten sigortaliyim vizem de sigortam da mayis ayinda bitiyor. Insallah bu yaz donemi icin Kabul edilirsem bir okuldan AOK gibi bi sigorta yapmam gerekicek. Ben de AT11 belgesi cikartmak istiyorum ama okul zaten kayit doneminde bir sigorta istiyor, ama AT11 icin de okula kayitli olmam gerekmiyor mu?Yani bu isin icinden cikamadim. Ogrenci belgesi isteniyor dédi AT11 yaptiran arkadaslarim. Ve ben bu aralar turkiyeye gidecegim, sayet Kabul belgesiyle cikarilabiliyorsa ben almanyaya dondukten sonra, uzerine sigortali oldugum aile bireyi benim yerime cikarabilir mi?[/quote]

-Evet kabul belgesi yeterli olur.
-Evet yaptirabilir.

nett

AT-11 Belgesi

Mesaj gönderen nett » Cum May 06, 2016 9:37 am

Arkadaslar AT 11 belgesi icin ailesinde emekli sandigi ya da ssk olanlar icin 25 yas siniri kiz cocuklar icin gecerli degil bilginize. Ben odedim bir sure, siz odemeyin