Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'de A2 belgesi almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bskan

Mesaj gönderen bskan » Prş Ara 24, 2015 1:16 pm

Iyi gunler ben haftasonu derhaneye gidiyorum gecen yil mezun oldum ayrica lysye kadar a2 seviyesinde almanca sertifikasi almak istiyorum onerebileceginiz kurlar var mi? Diyelim ki yogunlastirilmis kurs alsam sertifikamda bunu belirtir mi universiteye basvururken sikinti cikar mi?

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Prş Ara 24, 2015 4:58 pm

Dostum zamanin varsa normal kura git rahat rahat ogren almanca aceleye getirirsen zorlanirsin zaman icinde hepsi oturuyor rahat ol :D

bskan

Mesaj gönderen bskan » Prş Ara 24, 2015 6:03 pm

[quote]Grenadier tarafindan yazilan metin:

Dostum zamanin varsa normal kura git rahat rahat ogren almanca aceleye getirirsen zorlanirsin zaman icinde hepsi oturuyor rahat ol :D[/quote]

Hocam lutfen yardim edin. Ben bu yil dershaneye gidiyorum gecen yil mezun oldum atiyorum kayseri elektrik elektronik muh kazandim kaydimi yaptirdim ama okula gitmedim almanca kursuna yazildim ankarada baya bi ilerlettim yaz donemi icin basvurdum vize alirken bana sen mezun olali 2 yil gecmis dese ben 1 yil dershaneye gittim 1 yil da almancami gelistirdim desem kanitlasam bunu bana red verme ihtimalleri olur mu? Yani anlayacaginiz mezun olalali 2 yil gecmis sana vize vermiyorum der mi?

maploping

Mesaj gönderen maploping » Prş Ara 24, 2015 6:34 pm

[quote]bskan tarafindan yazilan metin:

Dostum zamanin varsa normal kura git rahat rahat ogren almanca aceleye getirirsen zorlanirsin zaman icinde hepsi oturuyor rahat ol :D[/quote]

Hocam lutfen yardim edin. Ben bu yil dershaneye gidiyorum gecen yil mezun oldum atiyorum kayseri elektrik elektronik muh kazandim kaydimi yaptirdim ama okula gitmedim almanca kursuna yazildim ankarada baya bi ilerlettim yaz donemi icin basvurdum vize alirken bana sen mezun olali 2 yil gecmis dese ben 1 yil dershaneye gittim 1 yil da almancami gelistirdim desem kanitlasam bunu bana red verme ihtimalleri olur mu? Yani anlayacaginiz mezun olalali 2 yil gecmis sana vize vermiyorum der mi?[/quote]

Benimde durumum ayni sekilde ve ben de bu sebepten oturu vizemi sikintiya dusurmek istemiyorum acikcasi. Bunun onune gecmek adina saglam belgelerle hazirlanmis bir ozgecmis bu konuda bize cok buyuk bir avantaj saglar dusuncesindeyim, bunun icinde Almanca icin alabiliyorsak Goethe\'den veya TOMER\'den dil sertifikasi ve ayni sekilde Ingilizce icin de TOEFL ya da IELTS ya da alacagimiz ve orada gecerli olacak dil sertifikalari almaliyiz. Uluslararasi taninan belgeler olduklari icin vize gorusmesinde karsi tarafa guven verecegi dusuncesindeyim ki neden 2 yil beklediniz de oyle basvurdunuz gibi bir soruya maruz kalma riskini azaltir ve verecegimiz cevabada guvence katar dusuncesindeyim ama tabi sadece bu belgelerle sinirlandirmamak lazim. Ekleyebildigimiz kadar uluslararasi mecralarda gecerli belgeleri eklemeliyiz, diye dusunuyorum.

bskan

Mesaj gönderen bskan » Prş Ara 24, 2015 8:32 pm

[quote]maploping tarafindan yazilan metin:

Hocam lutfen yardim edin. Ben bu yil dershaneye gidiyorum gecen yil mezun oldum atiyorum kayseri elektrik elektronik muh kazandim kaydimi yaptirdim ama okula gitmedim almanca kursuna yazildim ankarada baya bi ilerlettim yaz donemi icin basvurdum vize alirken bana sen mezun olali 2 yil gecmis dese ben 1 yil dershaneye gittim 1 yil da almancami gelistirdim desem kanitlasam bunu bana red verme ihtimalleri olur mu? Yani anlayacaginiz mezun olalali 2 yil gecmis sana vize vermiyorum der mi?[/quote]

Benimde durumum ayni sekilde ve ben de bu sebepten oturu vizemi sikintiya dusurmek istemiyorum acikcasi. Bunun onune gecmek adina saglam belgelerle hazirlanmis bir ozgecmis bu konuda bize cok buyuk bir avantaj saglar dusuncesindeyim, bunun icinde Almanca icin alabiliyorsak Goethe\'den veya TOMER\'den dil sertifikasi ve ayni sekilde Ingilizce icin de TOEFL ya da IELTS ya da alacagimiz ve orada gecerli olacak dil sertifikalari almaliyiz. Uluslararasi taninan belgeler olduklari icin vize gorusmesinde karsi tarafa guven verecegi dusuncesindeyim ki neden 2 yil beklediniz de oyle basvurdunuz gibi bir soruya maruz kalma riskini azaltir ve verecegimiz cevabada guvence katar dusuncesindeyim ama tabi sadece bu belgelerle sinirlandirmamak lazim .Ekleyebildigimiz kadar uluslararasi mecralarda gecerli belgeleri eklemeliyiz, diye dusunuyorum.[/quote]

Hocam ingilizce sart degil cogu bolumde ama olursa dosyan guclum durur herhalde :D Peki ben su an dershaneye gidiyorum bu zaman diliminde neden almanca ogrenmedin diye sorar mi? Su an siz ne yapiyorsunuz nasil bi yol haritasi izleyeceksiniz?

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Prş Ara 24, 2015 8:45 pm

Iyi gunler ben haftasonu derhaneye gidiyorum gecen yil mezun oldum ayrica lysye kadar a2 seviyesinde almanca sertifikasi almak istiyorum onerebileceginiz kurlar var mi? Diyelim ki yogunlastirilmis kurs alsam sertifikamda bunu belirtir mi universiteye basvururken sikinti cikar mi?[/quote]

Lise bittikten 2.5 sene sonra aldim vizemi kardesim. Sana buyuk avantaj saglayacak sey lise notlari yuksek tut lysden iyi puan al en azindanda A1 almanca sertifikasi al gotheden. Bu sartlari saglarsan red alman cok cok dusuk bir ihtimal terorist degilsen :)

bskan

Mesaj gönderen bskan » Prş Ara 24, 2015 10:16 pm

[quote]yusufaydin tarafindan yazilan metin:

Iyi gunler ben haftasonu derhaneye gidiyorum gecen yil mezun oldum ayrica lysye kadar a2 seviyesinde almanca sertifikasi almak istiyorum onerebileceginiz kurlar var mi? Diyelim ki yogunlastirilmis kurs alsam sertifikamda bunu belirtir mi universiteye basvururken sikinti cikar mi?[/quote]

Lise bittikten 2.5 sene sonra aldim vizemi kardesim. Sana buyuk avantaj saglayacak sey lise notlari yuksek tut lysden iyi puan al en azindanda A1 almanca sertifikasi al gotheden. Bu sartlari saglarsan red alman cok cok dusuk bir ihtimal terorist degilsen :)[/quote]

Ahaha anladim abi cok tesekkur ederim zaten lise bitti 80 ortalamayla. Bu sene ygs lys hazirlaniyorum insallah guzel bir sonuc elde ederim. Peki abi benim Ingilizce seviyem intermediate ben ingilizcemi de gelistirmek istiyorum sizce onceligim almancami gelistirip almanya\'da mi ingilizce mi gelistiriyim yoksa burada hallediyi mi?

ysFF
İletişim:

Mesaj gönderen ysFF » Cum Ara 25, 2015 12:29 am

Lise bittikten 2.5 sene sonra aldim vizemi kardesim. Sana buyuk avantaj saglayacak sey lise notlari yuksek tut lysden iyi puan al en azindanda A1 almanca sertifikasi al gotheden. Bu sartlari saglarsan red alman cok cok dusuk bir ihtimal terorist degilsen :)[/quote]

Ahaha anladim abi cok tesekkur ederim zaten lise bitti 80 ortalamayla. Bu sene ygs lys hazirlaniyorum insallah guzel bir sonuc elde ederim. Peki abi benim Ingilizce seviyem intermediate ben ingilizcemi de gelistirmek istiyorum sizce onceligim almancami gelistirip almanya\'da mi ingilizce mi gelistiriyim yoksa burada hallediyi mi?[/quote]

Almanya\'da Lisans okumaksa hedefin ingilizcenin bir onemi yok suanda senin yerinde olsam Almancayi kasardim. Ama onceligin ygs/lys ver. Demedi deme sonra

bskan

Mesaj gönderen bskan » Cum Ara 25, 2015 12:30 am

Ahaha anladim abi cok tesekkur ederim zaten lise bitti 80 ortalamayla. Bu sene ygs lys hazirlaniyorum insallah guzel bir sonuc elde ederim. Peki abi benim Ingilizce seviyem intermediate ben ingilizcemi de gelistirmek istiyorum sizce onceligim almancami gelistirip almanya\'da mi ingilizce mi gelistiriyim yoksa burada hallediyi mi?[/quote]

Almanya\'da Lisans okumaksa hedefin ingilizcenin bir onemi yok suanda senin yerinde olsam Almancayi kasardim. Ama onceligin ygs/lys ver. Demedi deme sonra[/quote]

Anliyorum hocam cok tesekkur ederim

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Cum Ara 25, 2015 2:18 pm

Dostum senin almanca kursuna gitmis olman vize icin cok buyuk bir arti olur adamlara almanyada okumak istedigini gostermis olursun bir arkadas sitede okumustum 3 bekleyip vize basvurmus arkadasa neden bu zaman icin de almanca kursuna gitmedim diye sormuslardi sen eger gidersen cok iyi bir arti olur diger yusufaydin hakli direk almanca kursuna gidin senin icin su anda almanca cok daha onemli