Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Merhabalar Sorum Var

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
alibugra

Merhabalar Sorum Var

Mesaj gönderen alibugra » Pzr Ara 20, 2015 11:06 pm

Ben Almanya\'da lisans egitimi almak istiyorum ama aklima takilan bir soru var. Simdi bazi iyi alman universiteleri sartli kabul almiyormus. Baska bir universiteden sartli kabul alip sinavi gecip istedigim universiteye daha sonradan kabul olabilir miyim ? Diger sorumda Turkiye\'deki alman liselerinden mezun olanlar almanca bilgi seviyesi sinavina girmeden kayit yaptirabiliyormus bunun dogrulu nedir yada yapan oldu mu ? Ben son sinifta okuyorum simdi gecsem olabilir mi ? Biraz uzun yazdim ama goren duyan cevap verirse simdiden tesekkur ederim

Ethem

Merhabalar Sorum Var

Mesaj gönderen Ethem » Pzr Ara 20, 2015 11:37 pm

Dil yeterliligin olduktan sonra illa sartli kabul aldigin universitede okumak zorunda degilsin. TestDaF\'da basarili olursa dil yeterlilik belgen olacak zaten elinde. Onunla istedigin universiteye basvuru yapabilirsin. Tabi bazi universitelerin bazi bolumleri (hukuk, psikoloj, tip) TR\'deki YGS-LYS sinavlarindaki notlara da bakiyor. Diger sorun hakkinda bilgim yok ne yazik ki.
...