Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ilk adimim ne olmali?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
saliha8722

ilk adimim ne olmali?

Mesaj gönderen saliha8722 » Cmt Ara 19, 2015 12:55 pm

oncelikle herkese selamlar, almancam yok (lisede ikinci yabanci dilim almancaydi fakat cok hafif kulak dolgunlugundan baska bilgim yok) suan ingilizce hazirlik okuyorum lise diplomam, osym yerlesti belgesi ve lise transkriptim tercume + apostilli bunun yaninda motivasyon ve referans mektuplarim almancaya cevrili durumda. peki ekleyecegim belgeler, eksik seyler var mi? ve atacagim ilk adim ne olmali? universitelere basvuru nasil yapmaliyim? online mi yoksa baska proseduru mu vardir? sifir almanca ile sartli kabul veren universiteler mevcut mu (bolumum bilgisayar muhendisligi)? ilk basta dil kursuna gitmem gerekiyor bunu sartli kabul alip mi yapiyorum yoksa baska yolu var mi? ingilizce ispatlama sinavlarini verip sartli kabul alma sansim yok mudur? ne yapmaliyim yardimlarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler

Ethem

ilk adimim ne olmali?

Mesaj gönderen Ethem » Pzr Ara 20, 2015 2:33 am

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... read_id=24

Bu linkten baslayin 3.konuya kadar dikkatlice okuyun, sizi ilgilendirmedigini dusundugunuz yerleri de okuyun. Bu noktada size gerekli olan tum bilgileri bulabileceksiniz. Bir sorunuza cevap vereyim; sifir almanca ile sartli kabul veren universiteler var evet, Giessen, Paderborn, Siegen bunlardan onemlileri. Sartli kabul belgesini aldiktan sonra, diger gerekli evraklari tamamladiktan sonra vize basvurunuzu yaparsiniz ve eger vizeniz cikarsa once Almanya\'da kayit oldugunuz dil kursuna baslarsiniz ve sonunda gerekli seviyeye geldiginizde bir sinava (testdaf) girersiniz, eger basarili olursaniz lisans egitiminiz baslar. Sartli kabulun genel olarak anlami bu. Okul size bir sart koyuyor "Gel Almanya\'da dil kursuna git, Almancayi ogren, sinavdan gec ve ben de senin lisans egitimini saglayim" diyor. Diger sorulariniz icin verdigim link yardimci olacaktir.
...

saliha8722

ilk adimim ne olmali?

Mesaj gönderen saliha8722 » Pzt Ara 21, 2015 1:05 am

Linki incelemeye basliyorum, ilginiz icin cok tesekkur ederim