Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bunlar dogrumu yardim edin

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yusufbyr07

Mesaj gönderen yusufbyr07 » Pzr Ara 13, 2015 4:06 pm

Herkese merhabalar,almanyada okuyan bir tanidigimla konusuyorum ve bazi degisik yeni bilgiler ogrendim.Ornegin benim lise not ortalamam 66 ve bu not ortalamasini alman sistemine cevirince 3 yapiyormus,3 ile kabul veren hic bir universite yokmus anca fachhochschuleye kayit olabilirmisim,bu bilgi ne kadar dogru ben 3 ortalama ile hic bir uniye kayit olamammi,sadece fachhochschuleyemi kayit olabilirim? Ikinciside 2016 da 0 almanca bilgisi ile kesinlikle sartli kabul olmayacakmis en az b1 seviyesinde olmasi lazimmis bunlar ne kadar dogru allah rizasi icin iri yardim etsin az bi umidim vardi o da bitmesin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 13, 2015 6:06 pm

Hepsi yanlis.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yurdanurt

Mesaj gönderen yurdanurt » Pzr Ara 13, 2015 6:21 pm

Oncelik cok paniklemissin bir sakin ol :)

1- Lise diploma notunun yuksek olmasi onemli evet bu senin basarili bir ogrenci oldugunu gosterir fakat asil onemli belge LYS puan ve Univ. Yerlesti Belgen. Yani sart sudur ki: 4 yillik bir orgun universiteyi kazanmis olman veya Aof kazandi isen 2 yili burda bitirmen, MYO kazandi isen mezun olana kadar beklemen.

2- Universitelerde Sartli kabul icin B1 seviyesi isteyen universiteler var evet ama bu durum butun okullar icin gecerli degil.

yusufbyr07

Mesaj gönderen yusufbyr07 » Pzr Ara 13, 2015 9:30 pm

evet haklisiniz biraz panikledim,2 yildir almanyada okuma dusuncem var gunde en az 1 kere siteye girip bilgileniyorum fakat birde orada okuyan arkadasimdan bilgileneyim dedim fakat cok olumsuz ve ilk deda duydugum seyleri soyledi. Lise not ortalamam kotu 65 66 civari ygs lys de 250 ile 300 arasi bir puan bekliyorum allahin izniyle,insallah kotu bir sonucla karsilasmam babam ve kardesim orada yasiyor ve dogum yeri almanya,bunun biraz katkisi olacagini dusunuyorum.cevap verme zahmetinde bulundugunuz icin cok sagolun bu arada.