Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sponsor hangi durumlarda gerekli?

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
patrick

Mesaj gönderen patrick » Sal Ara 08, 2015 8:09 pm

Merhaba, vize icin istenen evraklari sormak icin bugun tekrar tekrar aradim konsoloslugu. Bana sponsor lazim dediler ama zaten babam davetiye gondermisti. Sponsor benim masraflarimi karsilayacagina dair dilekceler vardi internette de. Acaba davetiye gonderen biri varken -yani masraflarimi Almanya\'dan baska biri ustlenmisken- Turkiye\'den sponsora gerek var mi? Bilgilendirirseniz cok sevinirim, simdiden tesekkurler.

yurdanurt

Mesaj gönderen yurdanurt » Sal Ara 08, 2015 9:17 pm

Merhabalar, Babaniz yabancilar subesine gidip sizin egitim icin gelecegini ve bu sebeple garantor belgesi istedigini ilgililere anlatamamis olabilir mi? Cunku babanizin sponsor olamama gibi bir durumu olamaz ( Ancak babanizin Alman hukumetine veya bankalara borcu varsa veya uygun kriterlere sahip degilse garantor olamaz) Babaniz yerine yakin akrabalarinizda sizin icin garantor olabilir

Genel sart sudur : Butun odemeler v.b giderler sonra ayrica aylik 700 Euro civari bir miktarin fazlaca kalabildigini ve evinde sizin icin bir odasi ( bu genellikle 15 -20 M² arasidir) oldugunu belgelemesi gerekir.

patrick

Mesaj gönderen patrick » Sal Ara 08, 2015 9:35 pm

Aslinda babam garantor oldu, bildigim kadariyla diger turlu davetiye gelmiyor zaten ama davetiyede elimde su an :D Oradan garantor olan biri yeterli mi? Yoksa Turkiye\'den 2. sponsora gerek var mi onu anlamadik aslinda... Tesekkurler bu arada.

yurdanurt

Mesaj gönderen yurdanurt » Sal Ara 08, 2015 10:06 pm

Oradan garantor olan birisi yeterli. Turkiye\'den Vakiflar veya buyuk sirketler garantor olabiliyor. Bana babanin sana gonderdigi belgeyi atabilirsen kontrol edebilirim.