Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'de universite not ortalamasi onemli mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
faegel

Turkiye\'de universite not ortalamasi onemli mi?

Mesaj gönderen faegel » Cum Ara 04, 2015 10:21 pm

Merhaba,
Oncelikle bir cok konuyu okudum ama boyle bir sey goremedim, kusura bakmayin tekrar aciyorsam konuyu.

Ben YGS-LYS\'ye 5 sene once girdim, oldukca yuksek bir puan yapip cok iyi bir universiteyi %100 burslu kazandim. Ama bir kac sikinti oldu, calismak zorunda kaldim, sinavlardan iyi not alsaniz bile bir cok dersten kaliyorsunuz devamsizlik yuzunden maalesef. Neyse uzatmayayim, bayaa oldu okula gitmeyeli, tabii ortalama yerlerde. Almanya\'ya gitmek istiyorum, ev vesaire her seyim hazir, maddi olarak da ortalama olarak hazirim. Uni not ortalamasi onemli mi? (muhtemlen onemli, bu arada liseyi de almanca okudum ve yuksek bir notla mezun oldum) oyle ise tekrar ygs-lys\'ye girsem 4\'senelik kesin kazanirim hatta iyi bir yerler bile kazanabilirim, ama burada daha fazla kalmak istemiyorum. Tekrardan sinavi kazanir ve yerlestirilirsem, onceden burada okudugum universite transcriptinin bir onemi olmamasi lazim o zaman? Oyle midir? Ayrica cok iyi ulusal firmalarda staj, hatta ve hatta full-time calismisligim da var, hala calisiyorum da. Advanced level ingilizcem var, Almanca unutulmaya yuz tuttu ama, uzerinde calismaya basladim tekrar. Bir sansim var mi, bu kadar sene sonra? Tesekkurler simdiden.