Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sartli kabul icin puan onemli mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
WUNDERWAFFE

Mesaj gönderen WUNDERWAFFE » Cum Kas 27, 2015 10:23 pm

Merhaba arkadaslar oncelikle siteyi uzun bir suredir takip etmekteyim gercekten guzel bir site bir cok sorumun cevabini buldum fakat bir konudan hala emin degilim.Yaza kadar A1 yada A2 dil belgesi alacagim.Daha once 2 yil Almanya da yasamis oldugum icin bunun cok buyuk bir sorun olacagini sanmiyorum az bucuk bir seyler biliyorum sonucta.Isin bu tarafi tamam fakat asil sorun puanda.Makine muhendisligi istiyorum ve bircok universitede NC sinirlamasinin olmadigi yaziyor.Puanim 250 (YGS+LYS+OBP) dahi olsa NC sinirlamasi olmayan bir universiteden sartli kabul alabiliyor muyum?Cunku yaklasik 250 300 arasi bir puan alacagim ve bu puanla beni kabul edecek bir universite bulabilecek miyim?Yardimci olabilirseniz cok memnun olurum...

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cmt Kas 28, 2015 4:27 pm

[quote]WUNDERWAFFE tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar oncelikle siteyi uzun bir suredir takip etmekteyim gercekten guzel bir site bir cok sorumun cevabini buldum fakat bir konudan hala emin degilim.Yaza kadar A1 yada A2 dil belgesi alacagim.Daha once 2 yil Almanya da yasamis oldugum icin bunun cok buyuk bir sorun olacagini sanmiyorum az bucuk bir seyler biliyorum sonucta.Isin bu tarafi tamam fakat asil sorun puanda.Makine muhendisligi istiyorum ve bircok universitede NC sinirlamasinin olmadigi yaziyor.Puanim 250 (YGS+LYS+OBP) dahi olsa NC sinirlamasi olmayan bir universiteden sartli kabul alabiliyor muyum?Cunku yaklasik 250 300 arasi bir puan alacagim ve bu puanla beni kabul edecek bir universite bulabilecek miyim?Yardimci olabilirseniz cok memnun olurum...[/quote] NC olmayan unilere basvuracaksan . Sorun olmaz.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzr Kas 29, 2015 12:22 am

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar oncelikle siteyi uzun bir suredir takip etmekteyim gercekten guzel bir site bir cok sorumun cevabini buldum fakat bir konudan hala emin degilim.Yaza kadar A1 yada A2 dil belgesi alacagim.Daha once 2 yil Almanya da yasamis oldugum icin bunun cok buyuk bir sorun olacagini sanmiyorum az bucuk bir seyler biliyorum sonucta.Isin bu tarafi tamam fakat asil sorun puanda.Makine muhendisligi istiyorum ve bircok universitede NC sinirlamasinin olmadigi yaziyor.Puanim 250 (YGS+LYS+OBP) dahi olsa NC sinirlamasi olmayan bir universiteden sartli kabul alabiliyor muyum?Cunku yaklasik 250 300 arasi bir puan alacagim ve bu puanla beni kabul edecek bir universite bulabilecek miyim?Yardimci olabilirseniz cok memnun olurum...[/quote] NC olmayan unilere basvuracaksan . Sorun olmaz.[/quote] Peki vize verirken puana bakiyorlar mi dusuk mu yuksek mi diye yoksa direk sartli kabule mi bakiyorlar ?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Kas 29, 2015 12:28 am

Vize gorusmesinde bana; normalde 250 barajini gecip 4 yillik bir fakulteyi kazanmanin kagit uzerinde yeterli oldugunu soylemislerdi . Ama 300 un uzerinde olmasina dikkat ediyorlamis . Yani olumlu sonuclanmasinda puanin etkisi oluyor anladigim kadariyla.

WUNDERWAFFE

Mesaj gönderen WUNDERWAFFE » Pzr Kas 29, 2015 8:37 am

Cevabin icin tesekkurler deadly-impact.Bu puan konusu beni biraz korkutuyor son dakika bir aksiligin cikmasi falan.Bu arada 4 yillik bir universite kazanmak(baraji gecmek) icin 180 puan almak yeterli.Stuttgart universitesini gozume kestirmis bulunmaktayim ondada NC sinirlamasi yok anladigim kadariyla.NC sinirlamasi olmayan diger universiteleri nereden ogrenebilirim acaba?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Kas 29, 2015 3:59 pm

Cevabin icin tesekkurler deadly-impact.Bu puan konusu beni biraz korkutuyor son dakika bir aksiligin cikmasi falan.Bu arada 4 yillik bir universite kazanmak(baraji gecmek) icin 180 puan almak yeterli.Stuttgart universitesini gozume kestirmis bulunmaktayim ondada NC sinirlamasi yok anladigim kadariyla.NC sinirlamasi olmayan diger universiteleri nereden ogrenebilirim acaba?[/quote]
rica ederim. NC frei bolumlere bu linkten bakabilirsin . http://www.studis-online.de/StudInfo/zulassungsfrei.php

WUNDERWAFFE

Mesaj gönderen WUNDERWAFFE » Pzr Kas 29, 2015 8:37 pm

Link icin ayriyeten tesekkurler deadly-impact.Gercekten cok isime yarayacak bir link.Umarim 250 300 puanla da NC kisitlamasinin olmadigi bir universiteye yerlesebilirim.
''Adler fliegen allein...''

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Pzr Kas 29, 2015 9:12 pm

[quote]deadly-impact tarafindan yazilan metin:

Cevabin icin tesekkurler deadly-impact.Bu puan konusu beni biraz korkutuyor son dakika bir aksiligin cikmasi falan.Bu arada 4 yillik bir universite kazanmak(baraji gecmek) icin 180 puan almak yeterli.Stuttgart universitesini gozume kestirmis bulunmaktayim ondada NC sinirlamasi yok anladigim kadariyla.NC sinirlamasi olmayan diger universiteleri nereden ogrenebilirim acaba?[/quote]
rica ederim. NC frei bolumlere bu linkten bakabilirsin . http://www.studis-online.de/StudInfo/zulassungsfrei.php[/quote] NC miz 3 olsa TestAs sinavi ile ne kadar yukseltebiliriz bilgin var mi acaba ?

WUNDERWAFFE

Mesaj gönderen WUNDERWAFFE » Pzr Ara 13, 2015 5:37 pm

Arkadaslar tekrar merhaba.Kafama bir sey daha takildi ve yeni bir konu acmaktansa onu da buradan sorayim istedim.Vize alirken tum evraklarimiz tam olsa bile puanimiz(lise not ortalamasi ve universite sonucu) dusuk oldugu icin red alma olasiligimiz var mi?Lise not ortalamam 77 ve universite puanim 250 300 arasi olacak.Bu vizede bir problem yaratir mi?Ve son olarak yaz doneminde vize alamazsak ayni belgelerle kis donemine vize basvurusu yaparsak(Belki daha az kisi basvurur ve bizde vize alabiliriz) vize almak icin bir sansimiz daha olur mu?Tekrar yardiminiza ihtiyacim var arkadaslar...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 13, 2015 6:09 pm

Sayet hic ara vermeden, yani lys sonrasi basvuru yaparsan cok sorun olmaz. Bu surede de almanca ogrenip bir A1 goethe, osd veya telc belgesi alirsan sorun yasamazsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kguner

Mesaj gönderen kguner » Pzr Ara 13, 2015 6:36 pm

Physiker, bende suan A1 almancaya gidiyorum ve yakin zamanda bitecek. Kabulum gelince de vizeye basvuru yapicam yalniz kurstan aldigim sertifika yeterli olmaz mi? Goethe veya telc sertifikasi almak zorunda miyim vize icin?

WUNDERWAFFE

Mesaj gönderen WUNDERWAFFE » Pzr Ara 13, 2015 6:55 pm

Cevabin icin tesekkur ederim Physiker.Umarim ileride benimde yardima ihtiyaci olan arkadaslara faydam dokunur.

patrick

Mesaj gönderen patrick » Pzr Ara 13, 2015 8:01 pm

Butun sitelerde 180 barajini gecip 4 yilliga girmek yeterli diyordu. 250 baraji nedir, vize icin sart mi acaba?

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzr Ara 13, 2015 9:44 pm

[quote]patrick tarafindan yazilan metin:

Butun sitelerde 180 barajini gecip 4 yilliga girmek yeterli diyordu. 250 baraji nedir, vize icin sart mi acaba?[/quote]

oyle bir sart yok

olsaydi konsoloslugun sitesinde yazardi
BAR MITZVAH

Esragl

Mesaj gönderen Esragl » Pzr Ara 13, 2015 11:45 pm

Hic bisey anlamadim :( bana yardimci olurmusunuz. Almanyada devlet universitesinde okumak icin ne yapilmasi gerekiyor. :|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 14, 2015 12:01 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bskan

Mesaj gönderen bskan » Pzt Şub 29, 2016 9:12 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Su asagidaki iki linki okursan hepsi yaziyor:

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=4

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89[/quote]

Hocam yeni konu acmak istemedim buraya soruyum dedim. Simdi ben arkadasin dedigi gibi 250 300 arasi bir puan alsam yazin sinavdan sonra hemen turkiyede kursa gitmeyi planliyorum daha sonra basvursam nc frei bolumlerde kabul alabilir miyim? Ya da vize alirken punanin dusukmus diye bir sey derler mi?

Amedli21

Mesaj gönderen Amedli21 » Pzt Şub 29, 2016 11:17 pm

Yeni konu acmak yerine burdan sormak istiyorum.
Ben teker teker bakiyorum da fachschule lere nc icin fln. Cok az bolum var yanlis mi bakiyorum yoksa dogal bir durum mu ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 01, 2016 9:31 am

http://www.studis-online.de/StudInfo/da ... 0BWL#liste
Bu bwl icin , sen de hangi bolumu istiyorsan ona gore arama yapabilirsin.