Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Donus

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
erdem9105

Donus

Mesaj gönderen erdem9105 » Prş Kas 12, 2015 8:34 pm

Merhaba arkadaslar,
oncelikle kusura bakmayin basligi alakasiz bir konuya actim ama tum bilgiler ve konular almanya\' ya gelisle ilgili donusle ilgili yazabilecegim bir yer bulamadim. 4.5 aydir almanyadayim 2.5 hafta once oturum kartimi aldim ancak ailevi sebeplerden dolayi acil turkiyeye donus yapmam gerekiyor. stw ile eylul 2016 ya kadar sozlesmem var. Sozlesme fesih isticem ancak bunu isterken yaklasimim nasil olsun? bana bir para cezasi verecekler mi vereceklerse ne kadar verirler? 2 hafta icinde tum bu iptal fesih vs islerini halledip donmem gerekiyor. yabanci subeye gidip oturumumu iptal ettirmem mi gerekiyor? belediyeden ikametimi sildirmem mi gerekiyor? tam olarak hangi sirayla nasil bir yol izleyecegimi anlatirsaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Donus

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 13, 2015 3:41 am

Sorun degil, belki de Almanya\'dan donus diye bir baslik acmamiz lazim..

Stw nedir? Studentenwerk?

Yabancilar dairesine gidip geri donmek istedigini soyleyip oturumunu iptal ettir, buradan alacagin kagit vs iler yaptigin tum sozlesmeleri iptal edebilirsin.
Yabancilar dairesindeyken ikametgah yapabiliyor musun bir sor.
bankaya da haber ver.
Sozlesme yaptigin yerler ve universite.

Yakin bir tarihte doneceksen iyice dusun ona gore oturumunu iptal ettir..
Almanya\'da olmasan bile oturumunu muhafaza edebilir, en fazla tek seferde 6 ay tr de kalabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari