Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hazirlik okuyup gitmek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bskan

Hazirlik okuyup gitmek

Mesaj gönderen bskan » Sal Kas 10, 2015 4:46 pm

Iyi aksamlar bu yil sinava girecegim ancak ben burada hazirlik okuyup ve ayni zamanda almanca a2 seviyesi alip oyle basvurmak istiyorum. Ilk sorum turkiyede universiteden cikis yapmadan diplomasiz almanyaya basvurabilir miyim? Bir de eger turkiyede ozel universite kazanirsam hazirlik bittikten sonra para vermeyip ama okuldan da kaydi sildirmeden almanyaya gitme firsatim var midir? Ne olur ne olmaz kaydi bir sureligine sildirmek istemem de ondan

bskan

Hazirlik okuyup gitmek

Mesaj gönderen bskan » Sal Kas 10, 2015 5:05 pm

Hatta farkli soru sormak istiyorum. Sizce ingilizceyi turkiyede hazirlikta mi gelistirmeliyim yoksa almanyada uni okurken mi gelistirmeliyim?

atakan06

Hazirlik okuyup gitmek

Mesaj gönderen atakan06 » Sal Kas 10, 2015 7:01 pm

*Osym yerlesti belgesi olmadan basvuramazsin.

*Ingilizceyi zamanin varken hallet. Almanyada sadece Almancaya odaklanirsin.

*Ozel universitelerde bildigim kadariyla oyle bir durum yok. Kayit yaptirirsan parasini alirlar.Ama yinede dusundugun universiteyle konusmani oneririm.

WooDs

Hazirlik okuyup gitmek

Mesaj gönderen WooDs » Sal Kas 10, 2015 8:56 pm

[quote]atakan06 tarafindan yazilan metin:

*Ozel universitelerde bildigim kadariyla oyle bir durum yok. Kayit yaptirirsan parasini alirlar.Ama yinede dusundugun universiteyle konusmani oneririm.[/quote]

mesela uniye gore degisir mi yoksa kazandigin iyi universteye oncelikmi veriolar ?

ornegin : istanbul unisiyle hakkari unisini bir tutmazlar dimi ?

melmel

Hazirlik okuyup gitmek

Mesaj gönderen melmel » Çrş Kas 11, 2015 12:25 am

Almanyaya Ingilizce ya da Almanca bilmeden gitmek gercekten buyuk risk. C2 seviyesinde Ingilizcemin olmasina ragmen Almancamin yetersizliginden cok buyuk problemler yasadim orada, hem tek basima hem Turklerle.

atalayx6

Hazirlik okuyup gitmek

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Kas 11, 2015 12:29 pm

[quote]WooDs tarafindan yazilan metin:

[quote]atakan06 tarafindan yazilan metin:

*Ozel universitelerde bildigim kadariyla oyle bir durum yok. Kayit yaptirirsan parasini alirlar.Ama yinede dusundugun universiteyle konusmani oneririm.[/quote]

mesela uniye gore degisir mi yoksa kazandigin iyi universteye oncelikmi veriolar ?

ornegin : istanbul unisiyle hakkari unisini bir tutmazlar dimi ?[/quote]

Adamlar Universite ayrimi yapmiyorlar tamamen kendi ciddiyetine ve yansittigin okuma istegi iradesine bagli. Birincilikleri olan uluslararasi basarisi olanlarin RED aldigini da okudum ben burada ITU okuyor olmasina ragmen. Oyle bir ayrim yapsalar sanirim ben Elazig Firat universitesinden basvurup vize almazdim
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

WooDs

Hazirlik okuyup gitmek

Mesaj gönderen WooDs » Çrş Kas 11, 2015 1:01 pm

Hii.. anladim .... cevapladiginiz icin tesekkur ederim