Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TestDAF Lesen ve Horen

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
MDER

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen MDER » Çrş Kas 04, 2015 7:39 pm

Merhaba arkadaslar TestDaf lesen ve horen icin nasil bir calisma taktigi uygulamam gerekir neleri kullanmam iyi olur hazirlanan arkadaslar icin yardim edebelirmisiniz tessekurler ... :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 04, 2015 8:16 pm

Lesen icin Almanca kitap sIkIcI geliyorsa, gunluk gazetelerden ilginizi ceken bolumleri okuyabilirsiniz.

Horen icinse bol bol televizyon izlemeyi yahut izlemeseniz bile odanizda tv\'nin acik kalmasini tavsiye ederim. Radyo\'dan farkli olarak Televizyon\'da konusmalardan yola cikarak ne anlatilmak isteneni kavrayabilirsin bir sekilde.
Internetten Horbuch denilen sesli kitaplara bakabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

efsun

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen efsun » Çrş Kas 04, 2015 9:38 pm

TestDaF\'tan tam puan almis biri olarak (buna deginmesem olmaz, gorgusuzluk basa bela :D) ve kendi girdigim sinavdan da yola cikarak sunu diyebilirim: Bana gore en cok Leseverstehen\'de kasiyorlar. Yani benim girdigim sinavda metinler cok zordu, sorular ayri bir sacmaydi, birbirine benzeyen siklardan hele bahsetmek bile istemiyorum. O yuzden tavsiyem makale okumaniz. Sinavin tanitiminda denildigi gibi kesinlikle fachliche Kenntnisse\'ye sahip olmaniza gerek yok ama yogun bir bilimsel dille karsilasmaya hazir olun. Horverstehen icinse radyo dinlemeyi tavsiye ederim ve oyle acik kalsin odada filan degil, duzgunce dinleyin ve kendinize neler anlatildigini gercekten anliyor muyum deyin. Tabii radyo kanalini da dikkatli secmek lazim, simdi bir Bayern agziyla konusan birini dinlerseniz moralinizi bozarsiniz ama merak etmeyin TestDaF\'ta cok net bir almancayla konusuyorlar kasette.

MDER

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen MDER » Çrş Kas 04, 2015 10:16 pm

Tessekurler gercekten :D makale derken nasil makaleler tercih etmeliyz ve birde okurken nasil okumaliyiz neler yapmaliyiz ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 05, 2015 7:18 am

24 saat tum dikkatini vererek radyo dinleyemezsin, baska seylerle ugrasan dahi tv veya radyo ne varsa acik birak, kulagin alissin.
Kendini sinamak adina ara ara soyleneni anlamaya calisip horeverstehen yapabilirsin kendi kendine.
Televizyon izleyerek bunu daha kolay yapabilirsin, hareketlerden goruntulerden mantik yuruyup konusulan konuyu daha kisa surede anlayabilirsin.

Ilgi alanin neyse ona gore internetten bir kaynak bulabilirim.
Makale olarak FAZ gazetesinin yazilarini, veya BPB\'de siyasi ve guncel olaylarla ilgili makalelerde gene agirlikli siyasi terimlerde olusan makaleleri okuyabilir, bazilarini postayla ucretsiz eve gondertebilirsin.

Yahut kitapcilardan vs ilgi alanina giren, hobilerinle ilgili bir dergi alabilirsin bir kac avroya.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MDER

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen MDER » Prş Kas 05, 2015 5:01 pm

Edebiyat disinda her turlu makaleyi okuyabilirim :D dediniz radyo ve televizyonu deniycem tessekkurler simdiden...

meltem41

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen meltem41 » Prş Kas 05, 2015 9:46 pm

Der spiegel in dergisi var onu alip okuyabilirsin. Ordaki konular guncel ve testdaf da gerekli olan kelimeler var. Bende yeni aldim sinavdan once kelime bilgimi guclendirmek icin

Elvenking

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen Elvenking » Prş Kas 05, 2015 11:45 pm

[quote]meltem41 tarafindan yazilan metin:

Der spiegel in dergisi var onu alip okuyabilirsin. Ordaki konular guncel ve testdaf da gerekli olan kelimeler var. Bende yeni aldim sinavdan once kelime bilgimi guclendirmek icin[/quote]

Der Spiegel\'i Turkiye\'den mi edindin yoksa Almanya\'da mi ?

meltem41

TestDAF Lesen ve Horen

Mesaj gönderen meltem41 » Cum Kas 06, 2015 12:32 am

[quote]Elvenking tarafindan yazilan metin:

[quote]meltem41 tarafindan yazilan metin:

Der spiegel in dergisi var onu alip okuyabilirsin. Ordaki konular guncel ve testdaf da gerekli olan kelimeler var. Bende yeni aldim sinavdan once kelime bilgimi guclendirmek icin[/quote]

Der Spiegel\'i Turkiye\'den mi edindin yoksa Almanya\'da mi ?[/quote]

Almanya\'da