Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mutercim Tercumanlik Bolumu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nerissanerissa

Mesaj gönderen nerissanerissa » Pzt Eki 26, 2015 2:53 am

Arkadaslar ben hangi universitelerde mutercim tercumanlik var diye arastirmakdan yoruldum artik ve elime gecen hic birsey yok. Nurnberg de yasiyorum ve Erlangen da bu bolum var diye duydum bir tane kadina telefon actim ve beni farkli 2 3 yere daha yonlendirdi ve hic bir bilgi vermediler. Bende en son tekrar kadini arayip artik yuzyuze gorusmek istiyorum gorusme saatleri kac diye sordum. Kadin hic birsey bilmiyor sanirim bana yanlis saatleri verdi. Ayni hafta 2 kere gittim. Bir profesorle gorustum. Fakat bana 5 ya da 6 yil okuman gerekiyor dedi. Sartli kabul de vermiyorlarmis. Ya da artik ben bilmiyorum cidden. Bu bolumu okuyanlar varsa yardim edebilirmi? Hatta erlangen da olan ya da nurnberg de? Ben su anda dil kursuna gidiyorum ve daha yeni b1 e gectim. Almanyaya 20 subatta geldim fakat turkiyedeki sinavlarimdan dolayi 4 aya yakin orda kaldim ve bankada tam 1 yillik param oldugundan 19 subat 2016 ya kadar oturumumu verdiler. Ve uzatmak icin aralik sonuna yakin termin aldim zorla. Istedikleri belgede banka ile alakali hic birsey istemiyorlar. Ve uzaticaklarindan emin degilim. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim ne yapabilecegim konusunda.

Simdiden Tesekkurler.

melmel

Mesaj gönderen melmel » Pzt Eki 26, 2015 10:01 pm