Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Egitim gecmisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Leonar

Egitim gecmisi

Mesaj gönderen Leonar » Çrş Eki 14, 2015 5:40 pm

Merhabalar
Haftaya vize randevum var ve dogal olarak kaygilarim var. Butun belgelerim hazir dil kursu ve universite olarak yapiyorum basvurumu dil kursu icin ozel bir dil okulundan kayit yaptirdim ve uni kabul belgem var. A2 almanca telc sertifikam var ayrica. Beni tek dusunduren hala okuyor oldugum universite notlarim. Lise notlarimlarim ve diploma puanim cok iyi fakat universite de Bir yil sinif tekrari yaptim 2. Siniftayim suan ilk yilki notlarimin hepsi FF. Bunun vize icin cok olumsuz bir sey oldugunu ve sirf bu yuzden vize vermemelerinden korkuyorum. Sizce bu not durumu vizeyi olumsuz etkiler mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Egitim gecmisi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 14, 2015 9:03 pm

Olumlu etkilemeyecegi kesin. Bir aciklama getirebilirsin duruma , bir bahane vs. Iyi bir sekilde anlatmalisin kendini, lisede ki notlarini ve kazandigin uniyi one cikararak.

alituna

Egitim gecmisi

Mesaj gönderen alituna » Çrş Eki 14, 2015 9:21 pm

Once egitim gecmisine bakiyorlar diye yaziyor forumda. Umarim olumlu sonuclanir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Egitim gecmisi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 15, 2015 11:32 am

Umarim Turkiye de kazandigin bolumun aynisi icin Almanya dan Kabul almadin. Yakin ve baska bir bolumden Kabul alip, Turkiye de kazandigim bolumu sevmedigim icin Almanya ya gelmek istiyorum diye aciklaman daha iyi olurdu. Ayni bolumse, Turkiye de okumadigin bolumu neden Almanya da okuyacaksin diye red verebilirler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com