Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turk Alman Universitesi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
acaglayan

Turk Alman Universitesi

Mesaj gönderen acaglayan » Prş Eki 08, 2015 10:49 am

1-Turk-Alman Universitesi (TAU) ve buradaki egitim hakkinda bilgisi olan var mi ? Tavsiye eder misiniz ?
2- TAU Almanya\'daki akademik camia tarafindan nasil goruluyor.
3-Lisans seviyesinde Almanya\'da bir universite mi yoksa TAU mi ? Birbirilerine olan ustunlukleri ve eksiklikleri nelerdir sizce ?
4-TAU\'da lisans yaptiktan sonra Almanya\'da yuksek lisansi mi tavsiye edersiniz yoksa her ikisini de Almanya\'da yapmak mi ?

Bu konularda bilgi alabilirsem cok sevinirim.

acaglayan

Turk Alman Universitesi

Mesaj gönderen acaglayan » Pzr Eki 11, 2015 1:41 pm

Site yoneticilerinden bu sorularima cevap verebilecek kimse yok mu ?:help

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turk Alman Universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 12, 2015 12:22 am

Normal diger universitelerden tek farki, egitim dili almanca olacagi icin, hazirlik suresincen belki muafiyet saglayabilir. Onun disindaki sorular, diger universitelerle ayni.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

acaglayan

Turk Alman Universitesi

Mesaj gönderen acaglayan » Pzt Eki 12, 2015 5:42 pm

Verilen yanit hicbir sorumu cevaplamamaktadir. Beni hicbir sekilde aydinlatmamistir. Yine de tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turk Alman Universitesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 12, 2015 6:06 pm

Sorular da cok anlasilmiyor maalesef. Alman akademik camiasi oturup TAU diye bir universite varmis nasil acaba diye dusunmuyorlar. Turkiye deki diger universitelerden tek farki egitim dili almanca, nasil bir cevap bekliyordunuz ki? Diger sorular icin TAU veya X universitesi icin, once lisansi Turkiye de bitirin, yuksek lisansa Almanya ya gelin diye en az 100 defa ayni cumleyi yazmisizdir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

helios

Turk Alman Universitesi

Mesaj gönderen helios » Sal Eki 13, 2015 3:58 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Sorular da cok anlasilmiyor maalesef. Alman akademik camiasi oturup TAU diye bir universite varmis nasil acaba diye dusunmuyorlar. Turkiye deki diger universitelerden tek farki egitim dili almanca, nasil bir cevap bekliyordunuz ki? Diger sorular icin TAU veya X universitesi icin, once lisansi Turkiye de bitirin, yuksek lisansa Almanya ya gelin diye en az 100 defa ayni cumleyi yazmisizdir.[/quote]

ahahhaha :D :D ya bu siteyi ozledigimi farkettim. Allah Sabir versin :help :ap