Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YOK denkliginin kaldirilma sorunsali

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mastermuscle

Mesaj gönderen mastermuscle » Sal Eyl 29, 2015 11:40 am

Merhabalar, dun calistigim sirket bana yalan serisinden bir kesit daha sundu.Soyle sartli kabul verebilecek universitelerden Siegen,Trier,Kassel,Passau,TU Chemnitz,Konstanz,TU Ilmenau,BTU Cottbuss sirket istanbul konsolosluguna bu yerlere basvuru yapilmamasinin nedenini soruyor gelen cevap "Belirtmis oldugu universitelerin Turkiye\'deki Yok denklik kararnamesi yoktur." Bu universitelerden cevap alan veya konu ile ilgili bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Eyl 29, 2015 12:02 pm

Calistiginiz sirket hangisi?
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Venceremos1940

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Sal Eyl 29, 2015 2:27 pm

Yap basvurunu uni-asist\'ten ne ugrasiyorsun sirketle fln

mastermuscle

Mesaj gönderen mastermuscle » Sal Eyl 29, 2015 2:38 pm

Sorun sirketle calismak degil ki zaten sozlesmemi iptal ettirme asamasindayim adam diyor ki bu universitelerin denkligi turkiyede yok bu konuda bilgisi olan var mi merak ettim orada okumus birisi de olur

ececana

Mesaj gönderen ececana » Çrş Eyl 30, 2015 2:09 am

Merhaba maalesef Almanya\'daki her universite YOK tarafindan taninmadigi icin bu universitelerin YOK denkligi bulunmamakta. Almanya\'da bir universitenin YOK denkligi yoksa, YOK denklik birimine once okul tanima basvurusu yapin. Bir dilekce yazip, bu dilekcede okulun taninmasini neden istediginizi, okulun iletisim bilgileri, adresi, bolumunuz vs. ve sizin adresiniz, adinizi T.C.\'nizi yazin. YOK\'un sitesine girip denklik birimi, okul tanimayi sectiginizde dilekcenizde belirtmeniz gereken bilgilerin hepsini gorebilirsiniz.

Dilekceyi elden ya da posta ile YOK denklik birime ulastirmaniz gerekiyor. Yazdiginiz dilekce kayda alindiktan 30 is gunu sonra basvurunuzun sonucunu ogrenebilirsiniz (Basvuru yaptiginizda size bir referans numarasi verilecektir, YOK\'un sitesinden basvuru sorgula dediginizde basvurnuzun asamasini ogrenebilirsiniz). Denklik islemi icin de yine YOK sitesinde belirtilen bir proseduru izliyorsunuz.

Sizin ihtiyaciniz olan universitenin taninmasi mi (orn. AT11 belgesi icin okulun taninmasi yeterli) yoksa denkligi mi (genelde Almanya\'da universite, master vs. egitimlerini tamamlayanlarin Turkiye\'ye dondukten sonra diplomalarini gecerli kilmalari icin gerekli) gerekli bilemiyorum. Size bu konuda en dogru bilgiyi yine YOK verecektir. Isterseniz yarin cagri merkezini arayin ve sorularinizi sorun.

mastermuscle

Mesaj gönderen mastermuscle » Çrş Eyl 30, 2015 2:26 am

Evet bugun aradim zaten bildigim kadariyla bir liste var her ogretim yili olusan acaba bu listeye bu islemleri yapmadan erisebilme durumumuz var mi diye bir danismak istedim
Ayrica bana hala cok sacma geliyor almanya gibi bir yerde denklik tartismasi bugun siegen ve tu chemnitz e mail de attim cevap bekliyorum kendilerinden

esraeren

Mesaj gönderen esraeren » Çrş Eyl 30, 2015 3:10 pm

Merhaba mastermuscle,

Siegen Universitesi, Yok tarafindan taniniyor.

Yok bahsettigin listeyi kaldirdi, taninma belgesini dilekce ile denklik biriminden istiyorsun.

Kolayliklar

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş Eyl 30, 2015 3:37 pm

Georg-August Universität
Angewandte Informatik