Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dusuk Ortalama ve Master Kabulu

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
omerb

Mesaj gönderen omerb » Pzt Eki 03, 2016 4:23 pm

Merhaba Arkadaslar,

Lisans ortalamam 2.3 ve Okan universitesinde Yuksek Lisansi gecen sene 3.49 ortalama ile bitirdim. Simdi ikinci bir master ve yurtdisi egitim tecrubesi olmasi icin almanya da master\'a basvurmak istiyorum. Lisans ortalamam dusuk ancak 6 yillik mesleki tecrubem var. Sizce herhangi bir universiteden muhasebe,finans,isletme alanlarinda kabul almam icin basvurularda nasil bir yol izlemem gerekir ? Basvuru evraklarina iyi ortalama nedeniyle lisans yerine yuksek lisans diplomami koysam olur mu ?

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 03, 2016 10:04 pm

Mutlaka yuksek lisansi da eklemeniz gerekiyor. Staj ve calistiginiza dair belgeleri de ekleyin etkisi mutlaka olacaktir. Iyi bir motivasyon mektubuyla da sansinizi artirabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

omerb

Mesaj gönderen omerb » Sal Eki 04, 2016 10:01 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Mutlaka yuksek lisansi da eklemeniz gerekiyor. Staj ve calistiginiza dair belgeleri de ekleyin etkisi mutlaka olacaktir. Iyi bir motivasyon mektubuyla da sansinizi artirabilirsiniz.[/quote]

Cevabiniz icin tesekkur ederim. Lisans ortalamam dusuk sartlari saglamiyor diye uni-asist\'in basvurumu universiteye gondermemesi gibi bir durum olur mu ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 05, 2016 11:38 am

Olabilir, benim 2 basvurumu gondermemislerdi. Uni asist ile calismayan universitelere basvurmani tavsiye ederim, Fachhochschule olursa daha iyi olur.

omerb

Mesaj gönderen omerb » Çrş Eki 05, 2016 12:02 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Olabilir, benim 2 basvurumu gondermemislerdi. Uni asist ile calismayan universitelere basvurmani tavsiye ederim, Fachhochschule olursa daha iyi olur.[/quote]

Hocam Bonn Universitesi ve FAU erlangen disinda uni-asistle calismayan okul bulamadim kendi aramalarim sonucunda. Uni-asistle calismayan okullari nasil bulabilirim ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eki 06, 2016 9:56 am