Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursu vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kadir33

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen kadir33 » Prş Eyl 17, 2015 11:25 pm

merhaba arkadaslar , dil kursu vizesi ile diyelim ki 3 aylik vize aldim. bu vizeyi almanyada iken uzatabiliyor muyum? ayrica 1 sene boyunca dil kursuna gittigim takdirde araliksiz bi sekilde vizeyi de uzatabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 18, 2015 2:37 pm

Uzatamazsin , eger Turkiyede 3 aylik dil kursu vizesine basvurduysan.

kadir33

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen kadir33 » Cum Eyl 18, 2015 4:06 pm

3 aylik vizeye basvurmayacam , dil kursu ne kadar suruyorsa ona gore basvuracam bu da 9-10 aya denk geliyor. ama iste sadece 3 ay verirlerse ne yapabilrim onu bilmiyorum? orda uzatabilir miyim? kac ay uzatabilirim? bunun siniri nedir ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Informatiker » Cum Eyl 18, 2015 4:10 pm

90 gunden uzun vizeler ulusal vize olarak gecer. Vizen ciktiginda pasaportuna 3 aylik islenir. Almanya\'ya gittiginde yabancilar subesinden oturumunu alirsin.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

kadir33

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen kadir33 » Cum Eyl 18, 2015 4:48 pm

yani uzatabiliyor muyum almanyada ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 18, 2015 4:57 pm

:) Sen 10 aylik dil kursu icin basvurursan , sana ya bu sureyi kapsayan vizeyi verirler , ya da hic vermezler. Aldigin vize turu ne olursa olsun , en basta 3 aylik dir. Almanya ya gelince yabancilar dairesin de uzatiyorsun.

kadir33

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen kadir33 » Cum Eyl 18, 2015 5:05 pm

simdi net anladim :) eyvallah

Faruk06

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Faruk06 » Cum Eyl 18, 2015 5:08 pm

Dil kursu vizesinde vizenin bitis tarihi yazar ve islem yapilamaz diye biliyorum.
Diger vizelerde herhangi bir zaman kisitlamasi yazilmiyor ornegin Ogrenci vizesinde.

oturum almaya gittigin zaman oturumunu verirler genelde 1 senelik olur ve her sene gider yenilersin ama dil kursu vizesinin uzatilamamasinin oturum ile alakasi yoktur cunku vizen bitmistir ve tekrar basvurman gerekir ( Hatirladigim kadari ile).

Ama istisnalarinin mevcut oldugunu biliyorum dil kursu vizesini ogrenci vizesine cevirten arkadaslar var sanirim forumda bir kac kez konusu gecmisti ama olsa bile cok zor olacaktir.
En garanti yol ogrenci vizesidir Ama tabiki sartli kabulun felan yoksa dil kursu vizesine basvurabilirsin.

Umarim aktardigim bilgiler dogrudur.
Vize konusunda iyi sanslar dilerim.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

kadir33

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen kadir33 » Cum Eyl 18, 2015 5:28 pm

tam net bilgiyi alacagim resmi bir yer var mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 18, 2015 5:54 pm

Basvururken sayet 1 yillik dil kursu vizesi basvurusu yaparsan 3 aydan sonra 9 ay daha uzatabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

elaaa

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen elaaa » Pzr Eyl 20, 2015 5:15 pm

vize basvurunu dil kursu vizesi degilde ogrenci adayi seklinde yapman daha mantikli olur bence. ogrenci adayi vizesini universite kabulu veya dusuk ihtimalde olsa basvuru teyidiyle alabilirsin. dil kursu vizesini ilk etapta 3 aylik aliyorsun daha sonra almanyada kurs devam ettigi surece uzatiliyor. yalniz universite egitimi icin vizeni uzatamazsin. vize turlerinde degisiklik sonradan yapilamiyor. universite icin vizeye tekrar basvurman gerekiyor.

atalayx6

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzr Eyl 20, 2015 10:40 pm

[quote]elaaa tarafindan yazilan metin:

vize basvurunu dil kursu vizesi degilde ogrenci adayi seklinde yapman daha mantikli olur bence. ogrenci adayi vizesini universite kabulu veya dusuk ihtimalde olsa basvuru teyidiyle alabilirsin. dil kursu vizesini ilk etapta 3 aylik aliyorsun daha sonra almanyada kurs devam ettigi surece uzatiliyor. yalniz universite egitimi icin vizeni uzatamazsin. vize turlerinde degisiklik sonradan yapilamiyor. universite icin vizeye tekrar basvurman gerekiyor.[/quote]

Ben de basvuru teyidi ile geldim hic de dusuk bir ihtimal degil.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

elaaa

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen elaaa » Pzr Eyl 20, 2015 11:42 pm

[quote]atalayx6 tarafindan yazilan metin:

vize basvurunu dil kursu vizesi degilde ogrenci adayi seklinde yapman daha mantikli olur bence. ogrenci adayi vizesini universite kabulu veya dusuk ihtimalde olsa basvuru teyidiyle alabilirsin. dil kursu vizesini ilk etapta 3 aylik aliyorsun daha sonra almanyada kurs devam ettigi surece uzatiliyor. yalniz universite egitimi icin vizeni uzatamazsin. vize turlerinde degisiklik sonradan yapilamiyor. universite icin vizeye tekrar basvurman gerekiyor.[/quote]

ben de basvuru teyidiyle geldim soran arkadasa daha once belirtmistim zaten. ama arastirirsaniz sartli kabul de sansin daha yuksek oldugunu gorursunuz.

atalayx6

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Eyl 21, 2015 4:37 pm

Sartli kabule gore belki biraz zayiftir. Ama tek basina kiyaslanmadan dusunuldugunde dusuk ihtimal degildir :)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

elaaa

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen elaaa » Pzt Eyl 21, 2015 4:45 pm

sartli kabulle kiyaslamakti zaten amacim. sizin vize almis olmaniz ne yazik ki herkesin bu sekilde kolay vize alabilecegi anlamina gelmiyor. bircok insan vizeye basvururken elinde basvuru teyidi oldugu halde okuldan sartli kabul belgesini bekliyor. tek zeki bizler degiliz kisacasi teyidle vize almak kolay olsa kimse kabulu beklemezdi :)

kadirxx

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen kadirxx » Pzt Eyl 21, 2015 10:50 pm

Basvuru teyidinden kastiniz tam olarak nedir ? Yani sartli kabul sonucunu beklemeden vize gorusmesine mi gittiniz ?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Eyl 21, 2015 10:58 pm

Okula basvurdugunda okuldan basvuru yapildigina dair teyit gelir.
O kabul sayilmaz. Ama vizede kullanilabilir. Basvuru teyidi "eingangbestaetigung" kabul ise "zulassungbescheid" olarak gecer.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

ttopcu

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen ttopcu » Cmt Eyl 26, 2015 10:33 pm

Dil kursu vizesi ile stuttgarta geldim herhangi bir okul kabulum vs yoktu. Yabancilar polisinde vizemi ogrenci vizesine cevirebilir miyim dedim. Evet dediler. Ve bana 1 subata kadar dil kursu vizesi verdiler. Randevuyla cagiracaklarini soylediler. 15 ocak universite kabul doneminde herhangi bir universiteden kabulunu alirsan vizeni ogrenci vizesine cevirecegiz ve burada calisma iznin olacak dedi. Tekrar turkiyeye gitmene gerek yok dedi. Kabul alamazsan tekrar dil kursu vizesi olarak devam ettiririz dedi. Aynen boyle oldu.

Dil kursu vizesi ile gelen arkadaslar sanslarini denesinler belki benim gibi olabilir onlara da.

mechatronic

dil kursu vizesi

Mesaj gönderen mechatronic » Pzr Eyl 27, 2015 1:23 am

[quote]ttopcu tarafindan yazilan metin:

Dil kursu vizesi ile stuttgarta geldim herhangi bir okul kabulum vs yoktu. Yabancilar polisinde vizemi ogrenci vizesine cevirebilir miyim dedim. Evet dediler. Ve bana 1 subata kadar dil kursu vizesi verdiler. Randevuyla cagiracaklarini soylediler. 15 ocak universite kabul doneminde herhangi bir universiteden kabulunu alirsan vizeni ogrenci vizesine cevirecegiz ve burada calisma iznin olacak dedi. Tekrar turkiyeye gitmene gerek yok dedi. Kabul alamazsan tekrar dil kursu vizesi olarak devam ettiririz dedi. Aynen boyle oldu.

Dil kursu vizesi ile gelen arkadaslar sanslarini denesinler belki benim gibi olabilir onlara da.[/quote]

Bende senin ayni durumda olmustum ben uni okumak istemedigim icin orada kalmamistim ama yinede kaldigim surede calisma izni vermislerdi